Skocz do zawartości

Październikowe NGC7000&IC1318 Samyang 135mm f2


Lukasz77

Rekomendowane odpowiedzi

Ahh, jednak co mod to mod :) Świetna praca. Ja omijam te wodory, żeby się nie załamywać, że mi się nie rejestrują :)

5 minut temu, sidiouss napisał:

Ładnie :) wiesz może skąd na większych gwiazdach dwie takie ciemne kreski? Możnaby powiedzieć, że od przysłony, ale dwie? 

To charakterystyczny element w obiektywach na pełnej dziurze albo niektórych refraktorach. Chyba nikt jednoznacznie tego nie wyjaśnił. Tak jest i tyle :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MateuszW napisał:

Ahh, jednak co mod to mod :) Świetna praca. Ja omijam te wodory, żeby się nie załamywać, że mi się nie rejestrują :)

To charakterystyczny element w obiektywach na pełnej dziurze albo niektórych refraktorach. Chyba nikt jednoznacznie tego nie wyjaśnił. Tak jest i tyle :)

Dlatego ja bym przymknął na f2.8 i wydłużył czas ekspozycji, ale rozumie że to był test obiektywu. Łukasz podejdź jeszcze raz do obróbki bo tam wodoru jest dużo więcej, ale i tak wyszło fajnie. Cieszy, że ktoś zawitał w bliskie mi okolice:original:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, peter5 napisał:

Dlatego ja bym przymknął na f2.8 i wydłużył czas ekspozycji, ale rozumie że to był test obiektywu.

Tracić tyle światła z powodu spajków? Mi się osobiście dużo bardziej podoba taka jedna subtelna kreska, niż 20 mocnych spajków od przysłony.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MateuszW napisał:

Tracić tyle światła z powodu spajków? Mi się osobiście dużo bardziej podoba taka jedna subtelna kreska, niż 20 mocnych spajków od przysłony.

Kto by się przejmował spajkami, mi chodzi o kształt gwiazd, który pozostawia wiele do życzenia na f2.0:original:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaPa napisał:

Bardzo ładna praca

 

Robiłeś może jakieś porównanie ?

 

PS

W takim razie odczekam  z bliźniaczą pracą  ;)

MaPa dzięki za miłe słowa, zapomniałem zrobić bez filtra, a to tak z pośpiechu bo pogoda była nie pewna a i cirrus latał po niebie:emotion-5:

 

Tak wygląda pojedyńcza klatka z filtrem NiSi Natural Night

IMG_9938.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maro21 napisał:

Czy mógłbyś opisać jak robiłeś flary , bo jakoś samyangiem mi nie chcą wyjść . Gratuluję pocztówki.

Jak robiłem, tak jak się robi, tylko użyłem flatownicy. Ale flaty to podstawa do tego obiektywu i czy będzie na f2.0 czy f2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Lukasz77 napisał:

Jak robiłem, tak jak się robi, tylko użyłem flatownicy. Ale flaty to podstawa do tego obiektywu i czy będzie na f2.0 czy f2.8

Widać jak flaty ładnie zlikwidowały winiete co jest nieuchronne przy tak mocno otwartej przysłonie. Łukasz poszła pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w sumie w temacie - wiecie może czy jest jakaś różnica pomiedzy filmowym Samyangiem 135mm a tym do fotografii? Chyba ten filmowy ma płynną przesłonę i trochę inne oznaczenia (t zamiast f). Czy ktoś z Was używa tego filmowego?

Zastanawiam się nad jego kupnem, bo ma na sobie taką zębatkę na pierścieniu ostrości i można byłoby zrobić do niego focuser na pasku ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tatasek napisał:

O to mnie zaskoczyłeś, że nawet o jedną podziałkę nie przymknąłeś dziury.

 

Zdjęcie super, za każdym razem jak przeglądam Twoje fotografie jestem coraz bardziej zmotywowany do zakupy tego Samyanga :)

Nie przymknąłem, ze względu na dosyć dobry obraz przy f2.0 a tym samym do obiektywu dociera dużo więcej światła:emotion-5:. I mogę skrócić czas naświetlania, i zrobić dużo więcej klatek, moje montaże które posiadam HEQ5 (Opaskowany) na FF ciągnie mi max 3-4min bez guidingu a Sky watcher Adventurer max 2 min na 135mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.