Skocz do zawartości

Astroberry Server


Gość RadekK

Rekomendowane odpowiedzi

W grudniu zeszłego roku została wydana wersja Fire Capture na Raspberry Pi.

Wczoraj zainstalowałem sobie nową wersję Astroberry i od razu próbowałem zainstalować FC. Niestety z jakiegoś powodu operacja się nie udała.

Używając konsoli rozpakowałem wszystko w katalogu "Documents" i z poziomu tego właśnie katalogu próbowałem FC zainstalować - bezskutecznie.

Na konsoli po użyciu komendy sudo apt-get install firecapture dostaje tylko coś takiego:

 

Reading package lists... Done

Building dependency tree

Reading state information... Done

E: Unable to locate package firecapture

 

Czy ktoś może wie co robię źle i może pomóc?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Piotrek L. napisał:

rozpakowałem wszystko w katalogu "Documents" [...] co robię źle

apt-get install nazwa_programu - instalowanie "z sieci" (nic nie masz ściągnięte)

dpkg -i nazwa_pliku - instalowanie z konkretnego pliku ktory masz obok

jeżeli coś rozpakowałeś to raczej już nie jest przypadek do użycia żadnego z tych poleceń - może trzeba go już tylko uruchomić bez instalowania? chyba że po rozpakowaniu otrzymałes plik deb to wtedy przypadek drugi

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodatkowego nie trzeba instalować. Procedura jest następująca:

tar -zxvf FireCapture_v2.6_armhf.tar.gz
cd FireCapture_v2.6_armhf
chmod 755 start.sh
chmod 755 ./jre/bin/java

 

Następnie uruchamiasz za pomocą start.sh klikając lub z terminala

./start.sh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrek L. napisał:

Użyłem tej komendy i wyskoczyło mi: start.sh line 33: ./jre/bin/java/: Permision denied :(

Czy ja muszę najpierw zainstalować Jave? Byłem pewny że ona już w tym systemie jest.

permission denied dotyczy pliku jre/bin/java - ktory jak widac jest w zestawie tylko widocznie z powodu odpakowywania pod windowsem stracił swoje oryginalne atrybuty, czyli zeby ominąć tę konkretną przeszkodę wystarczy chmod 755 jre/bin/java

takich zniekształceń może być więcej, dlatego chciałem być sprytniejszy i od razu użyć bash start.sh co działa niezależnie od tego czy start.sh ma atrybut x czy nie :P ale jak inne też mają złe atrybuty to niestety już trzeba je naprawić, a najlepiej skasować wszystko i zacząć od początku: do raspbery wgrać oryginalny plik i odpakować go już na raspbery i wtedy odpakuje sie bez "uszkodzeń".

 

cd Documents

tar xvzf FireCapture-costam-costam.tar.gz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szuu napisał:

permission denied dotyczy pliku jre/bin/java - ktory jak widac jest w zestawie tylko widocznie z powodu odpakowywania pod windowsem stracił swoje oryginalne atrybuty, czyli zeby ominąć tę konkretną przeszkodę wystarczy chmod 755 jre/bin/java

takich zniekształceń może być więcej, dlatego chciałem być sprytniejszy i od razu użyć bash start.sh co działa niezależnie od tego czy start.sh ma atrybut x czy nie :P ale jak inne też mają złe atrybuty to niestety już trzeba je naprawić, a najlepiej skasować wszystko i zacząć od początku: do raspbery wgrać oryginalny plik i odpakować go już na raspbery i wtedy odpakuje sie bez "uszkodzeń".

 

cd Documents

tar xvzf FireCapture-costam-costam.tar.gz

 

 

Widzę że dzięki szkoleniu będę w końcu czaił jak to malinowe maleństwo działa :Beer:

Tak gwoli ścisłości, wszystkie operacje rozpakowywania pliku tar.gz robiłem tylko na malinie, a nie na windowsie :D Samego windowsa używałem na całkowicie oddzielnym pliku zapasowym, który nigdy w malinie nie zagościł ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RadekK napisał:

Nie dodatkowego nie trzeba instalować. Procedura jest następująca:


tar -zxvf FireCapture_v2.6_armhf.tar.gz
cd FireCapture_v2.6_armhf
chmod 755 start.sh
chmod 755 ./jre/bin/java

 

Następnie uruchamiasz za pomocą start.sh klikając lub z terminala


./start.sh

 

O to mi chodziło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia miejsca na dysku tylko ilości pamięci RAM. Ja działam na RPi 4 więc mam 4GB RAM, ale jeśli masz mniej to musisz w pliku start.sh zmienić parametr heap=2048 na mniejszy np. heap=256

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.