Skocz do zawartości

Astroberry Server


Gość RadekK

Rekomendowane odpowiedzi

Za pierwszym razem jak karta przyszła ze sklepu (https://botland.com.pl/pl/karty-pamieci-microsd-sd/14221-karta-pamieci-sandisk-microsd-32gb-80mbs-klasa-10-bez-adaptera-system-noobs-dla-raspberry-pi-4b3b3b2b-5903351242462.html) to zrobiłem według instrukcji i od razu poszło. Dziś sformatowałem ją w Macu i nichuchu, próbowałem już z 5 razy chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem z inną kartą SD, to samo. Nie startuje Malinka, albo coś źle robię przy flashowaniu, albo źle kartę wkładam, albo sieć wifi astroberry jest ukryta, albo malinka mi padła po tym wirusie.

 

Kartę wkłada się w ten sposób, prawda?

 

20200904_084010.jpg

Edytowane przez isset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam od wczoraj problem z podłączeniem HEQ5 do Ekos. Do wczoraj wszystko pięknie działało i nagle przestało. Mogę łączyć się z CANONem 600D, T7M, a z montażem jest jakiś problem. Ekos rzuca błędem: 

image.png.e88cf15915cb81a717dd0107ee176c79.png

Próbowałem zmieniać kabel łączący raspberry z montażem, zasilanie raspberry, porty USB i bez skutku. Wczoraj udało mi się uruchomić motaż+t7M+ Canona i było cacy. Wieczorem zacząłem się bawić z focuserem na DRV 8825, który udało mi się uruchomić. Może ma to coś wspólnego z kompilacją, którą przeprowadziłem wg wskazówek na githubie?

 

EDIT: nie mogę połączyć się aktualnie z niczym.

Edytowane przez bloniak91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, isset napisał:

Spróbowałem z inną kartą SD, to samo. Nie startuje Malinka, albo coś źle robię przy flashowaniu, albo źle kartę wkładam, albo sieć wifi astroberry jest ukryta, albo malinka mi padła po tym wirusie.

Pozostaje podłączyć kabelek micro HDMI-HDMI do monitora i sprawdzić. Taki kabelek albo przejściówka micro -> full HDMI to poniżej 20 zł. Podłączysz klawiaturę, myszkę i monitor i zobaczysz co widać przy starcie  Rpi. Jeśli nic, to warto sprawdzić zasilacz. W tym linku powyżej jest opisana opcja Recovery jeśli potrzebna jest "naprawa" EPROM..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash wykonuję z pliku astroberry-server_2.0.2.img :) 

Bez kabla HDMI nic nie zdziałam chyba zamówię na allegro, ale to będzie dopiero w przyszłym tygodniu. Nie startuje (tzn nie widzę żadnej sieci wifi) i już. Podłączam zasilanie, zapala się czerwona dioda i miga zielona prze kilka sekund, a potem tylko czerwona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Selmak napisał:

Ja swojej maliny nie odpalałem 2 tyg, ciekawe jaki tam teraz cyrk, też mam domyślne hasło

Ja po tym pieprzonym wirusie nie mogę już odpalić swojej. Nie sądzę, że popsuł się wlot na kartę, nie wyjmowałem jej nie wiadomo ile razy, nówka sztuka i już by się popsuła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem Astroberry od nowa, bo już wkurzał mnie ten błąd. Na świeżym systemie wszystko powróciło do normalności i hula jak trzeba.

Niestety po zainstalowaniu bibliotek DIY wg wskazówek z https://github.com/rkaczorek/astroberry-diy problem się pojawia:

image.thumb.png.19993e851b81bc1543f3770629f4f930.png

Czy ktoś wie jak można to naprawić, jaka jest przyczyna tego błędu?
Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.