Skocz do zawartości

Astroberry Server


Gość RadekK

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze mam pytanie. W tej chwili Malinka jest podłączona do domowego wifi, mój laptop też i dzięki temu wzajemnie się widzą. A jak będę poza zasięgiem mojego domowego routera, to jak zmusić Malinkę żeby wtedy włączyła swój własny punkt dostępu po wifi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
40 minutes ago, rambro said:

Czy koła filtrowe QHY QHYCFW3 można używać pod indi bez kamery qhy ?. Konkretnie chciałbym używać z kamerą ASI. Mechanicznie bardziej mi odpowiada QHY niż ZWO EFW. Nie jest to takie oczywiste,  że zadziała ponieważ jest jeden sterownik indi-qhy.

Można. Sterownik indi-qhy obsługuje i kamerę i koło filtrowe. Niezależnie

Edytowane przez RadekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam kamerę QHY9 i koło QHYCFW2, ale koło podłączone swoim kablem, a kamera swoim. Na początku były problemy z tym kołem bo niby było połaczone, ale nie chciało działać, ale po zainstalowaniu indistarter wszystko działa. Koło pracuje stabilnie, nie zauważyłem, żeby coś niepokojącego się działo. Czy koło działa bez kamery, nie wiem bo nie testowałem takiej konfiguracji, ale dziś mogę sprawdzić. Moim zdaniem powinno działać niezależnie, bo to osobny byt, owszem działa na tym samym sterowniku co kamera, ale do sprzętu QHY jest jeden sterownik, nie ma osobnego do koła i do kamery.

Edytowane przez isset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, postanowiłem sprawdzić Astroberry i mam dwa pytania, o ile wszystkie połączenia rozgryzłem to czy ktoś:

 

1. Łączył Astroberry z kamerami Altair? Chciałbym wykorzystać 290 do guidingu.

2. Łączył Astroberry z Astrolinkiem?

 

PS. 1 Solved, INDI wspiera Altaira i po ponownej konfiguracji zaskoczyło. 

Edytowane przez Renioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blazer1983 napisał:

Cześć wszystkim.

Radku, pytanie.

Czy ten sterownik do silników jest wspierany jeśli chodzi o moto focuser w astroberry?

Pozdrawiam.

 

Na pewno jest driver INDI do tej nakładki https://github.com/k-ross/indi-wmh-focuser a to już połowa sukcesu.

 

Godzinę temu, isset napisał:

Rozumiem, że chcesz zastąpić sterownik powiedzmy od dreamfocusera tym maleństwem? Ciekawy jestem jak to wyjdzie :) 

W środku to też maleństwo na DRV8825 ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, blazer1983 said:

Cześć wszystkim.

Radku, pytanie.

Czy ten sterownik do silników jest wspierany jeśli chodzi o moto focuser w astroberry?

Pozdrawiam.

 

Sterownik Astroberry DIY (Astroberry Focuser / indi_astroberry_focuser) powinien działać z tą nakładką bez najmniejszego problemu. Obsługa mikrokroków wymaga ustawienia mikroswitchy w nakładce na pozycję 0. Do przetestowania jest obsługa dwóch silników równolegle - powinno działać jeśli odpalisz sterownik dwa razy nadając każdemu własną nazwę używając parametru driver_name (zobacz tutaj https://indilib.org/develop/developer-manual/92-indi-server.html )

 

Przy okazji... super nakładka! Tania i dobrze zrobiona. Załatwia problem sterowania focuserami w całości. Sam sobie chyba kupię ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym botlandzie jest jakaś taka magiczna płytka do RPi, która by dostawała 12V i ileś tam amperów i rozdzielała prąd na kilka wyjść np na montaż, na kamerę i np na focuser?

 

Edit: i jeszcze żeby grzałkami sterować włączać/wyłączać :D 

 

Edytowane przez isset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, isset napisał:

Czy na tym botlandzie jest jakaś taka magiczna płytka do RPi, która by dostawała 12V i ileś tam amperów i rozdzielała prąd na kilka wyjść np na montaż, na kamerę i np na focuser?

 

Edit: i jeszcze żeby grzałkami sterować włączać/wyłączać :D 

 

Jest coś takiego i nazywa się Asiair Pro :) 

 

Szkoda, że nie można takiego cuda kupić osobno do malinki ;) 

https://pi.bestxtech.com/reviews/asiair-pro/

IMG_3938_1.thumb.jpg.087e0bac4c325169a294f60114c2cd28.jpgASIAIR-Pro-multiple-port.jpg.9cef2f82da384bc9f1dfccacf5a26d13.jpg

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.