Skocz do zawartości

Astroberry Server


Gość RadekK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.11.2021 o 00:51, lkosz napisał:

zły routing po stronie laptopa, krzywe ARPy albo syf na firewallu

Wierzę (nie wiem co to ARPy :)) aczkolwiek nie mam pojęcia skąd taka sytuacja :) System w miarę świeży i nie dłubany w ustawieniach.

Cóż - na razie raz zadziałało, zobaczymy co przy kolejnych próbach. Dziękuję Tobie i wszystkim którzy poświęcili czas żeby rozwiązać zagadkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
16 minut temu, kubaman napisał:

Czy dobrze rozumiem, że to się uruchomi automatycznie?

Żadnych sudo sudo coś tam?

"When using GPS device make sure that Virtual GPS is stopped and disabled by running systemctl stop virtualgps && systemctl disable virtualgps. Otherwise GPSD service will simultaneously use location from two sources i.e. GPS and Virtual GPS."

 

Także tylko musisz włączyć virtual gps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że muszę wyłączyć tę usługę wirtualną.

Zakładałem, że skoro jej nie włączałem, to nie muszę jej wyłączać

 

dla pewności gdzie się wpisuje te bazgroły i czy trzeba to robić za każdym włączeniem maliny, czy wystarczy raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmusić astroberry, żeby wyświetlał zrobione zdjęcia w pierwszej zakładce "Setup" pod "Capture", póki co za każdym razem pokazuje mi je w okienku "KStarts FITS Vewer".

A drugi problem, to robiłem zdjęcia z kolorowej kamery i w "KStarts FITS Vewer" nie ma koloru, da się to zmienić?

 

Pozdrawiam,

 

--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz w ustawieniach ekosa, properties na pierwszej zakładce takie pionowe menu.

 

 

Ja mam pytanie zadane już wcześniej w moim wątku o zestawie mobilnym.

Korzystam z Astrolinka 4 Pi z zainstalowanym astroberry.

Mam podłączony Canon 5D2 po usb. NIe jestem w stanie zrobić zdjęcia.

Wykonanie pojedynczej ekspozycji powoduje komunikat o błędzie i zależnie o stytuacji - w podglądzie jest druga próba zrobienia zdjęcia i wyświetla się podgląd, ale nie zapisuje zdjęcia, jeśli to jest plate solve lub sekwencja po pierwszym błędzie ekos zatrzymuje wykonywanie zdjęcia.

 

Błędy są raportowane jako:

 

obraz.png.d89df7e020b569275d857e89faefc2ba.png

obraz.png.0ea5e3e1b640bbbb1c47c006c8890af3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tomekL napisał:

Możliwy problem z prądem. Canon podłączony po USB ciągnie dosyć konkretnie prąd, do tego jeszcze raspi. Do takiej konfiguracji potrzebny jest dobry zasilacz tak z 5A albo więcej.

Zasilanie canona jest odzielne (akumulatorek lub zasilacz) 7sb to tylko do przesyłu danych.

 

@kubaman a masz ustawine wstępne podniesiemie lustra w aparacie i w Ekos-ie? Ja kiedyś mialem podobne zachowanie przy złym ustawieniu tego parametru. -w aparacie było odchaczone w Astroberry nie było. 

M.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, apolkowski napisał:

Jaki format zdjęcia masz ustawiony w aparacie?

Raw

 

2 godziny temu, mirek01 napisał:

Zasilanie canona jest odzielne (akumulatorek lub zasilacz) 7sb to tylko do przesyłu danych.

 

@kubaman a masz ustawine wstępne podniesiemie lustra w aparacie i w Ekos-ie? Ja kiedyś mialem podobne zachowanie przy złym ustawieniu tego parametru. -w aparacie było odchaczone w Astroberry nie było. 

M.

 

 

 

Miałem w aparacie i podejrzewałem wiec wyłączyłem. Nie wiem gdzie w ekosie się lustro ustawia ( jest tylko suwaczek i mam zero)

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do soób korzystających z Astroberry i Dream Focusera. Czy też macie/mieliście problem z Dream Focuserem po restarcie Astroberry? U mnie po restarcie Astroberry Dream Focuser nie łączy się z serwerem Ekos i konieczne jest jego fizyczne wyłączenie i ponowne włączenie. Komunikat w Ekos - port jest zajęty przez inne urządzenie. Jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra, ustawiłem ten wbudowany. A jakie masz pościągane indexy? Wiem że one są pod fov ale pokaż na wszelki wypadek jak to u Ciebie wygląda.

 

EDIT: I jak długo Ci rozwiązuje ten wbudowany?

Edytowane przez beny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, beny napisał:

No dobra, ustawiłem ten wbudowany. A jakie masz pościągane indexy? Wiem że one są pod fov ale pokaż na wszelki wypadek jak to u Ciebie wygląda.

 

EDIT: I jak długo Ci rozwiązuje ten wbudowany?

Indeksy zależą od ogniskowej. U mnie tak to wygląda.

 

image.png.22d0ffc6b6bec6e517633fe7d302ab44.png

 

Rozwiązuje kilka sekund, ale ja używam do sesji z domu Kstars na Win10 i serwera na RPi podpiętego do setupu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że środowisko ludzi z tego korzystających jest tak małe

de facto zostałem z problemem zaupełnie sam

podłączyłem Canona 1Dmk4 i tez nie działa, wywala inny błąd ale nie robi zdjęć, podgląd działa ale nic więcej.

 

To chyba niestety oznacza dla mnie rozstanie z astroberry, a co gorsza a astrolinkiem. Bo kamery chwilowo nie planuję kopić do tego zestawu.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.