Skocz do zawartości

Kamera CCD SBIG ST-2000XCM (kolor)


Alex

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Trochę męczy mnie ten upadek kamery- zwłaszcza w kontekście z mechaniczną migawką..

Jak wiadomo mechaniczny element w tego typu urządzeniach ( jak np w aparatach cyfrowych) ma swój skończony przebieg.

Czy możesz ocenić  przebieg tej migawki?

Poza tym z danych katalogowych wynika że dysk instalacyjny pracuje pod Windows XP - niestety ja pracuję na Windows 7.

Wiem że ta kamera  kiedyś to była wyższa półka  ale czas robi swoje.

Na początek prosiłbym o odpowiedź na moje pytania.

Nadal jestem zainteresowany .

Jerzy P.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ze swojej strony mogę stwierdzić, że migawka mechaniczna działa - zdjęcia zamkniętej i otwartej poniżej (sorry za zdjęcia z komóry). Dodatkowo w załączeniu zdjęcie przy świetle dziennym z czasem 0.5s. Przebiegu migawki nie jestem w stanie określić, gdyż kupiłem używaną na forum. Kamery poprzednio używałem na komputerze pod Win7, który obecnie został zaktualizowany do Win10 i kamera w dalszym ciągu funkcjonuje.

 

Pozdrawiam,

Darek (Alex)

zamknieta.jpg

otwarta.jpg

door.FIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

W toku dyskusji uświadomiłem sobie, że uszkodzony element kamery to nie żadna "tuleja dystansowa", a króciec do podłączenia chłodzenia wodnego :) Uszkodzona końcówka została odcięta i króciec jest w pełni drożny (zdjęcia). Ja chłodzenia wodnego nie używałem, ale wg producenta jego skuteczność to 45 st. względem temperatury otoczenia (powietrznego: 35 st.). Jak ktoś planuje ekspozycje w tropikach, to może jest to przydatna opcja ;)

 

Ogłoszenie aktualne. Nowa cena: 1700 zł z przesyłką.

20181129_194153.jpg

20181129_194232.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.