Skocz do zawartości

QHY8L i nagły problem z amp glow


DarX86

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu na matrycy kamery pojawiło się takie zaświetlenie:
3.thumb.JPG.8f63f4348c92605cc542de2ec307

 

Grzebałem w necie i znalazłem taki wątek:
https://stargazerslounge.com/topic/209835-qhy8l-amp-glow-ascom-31-driver/

Obstawiłem że to to. Idąc tym tropem chciałem znaleźć starsze sterowniki ale mi się nie udało. Dodatkowo z tego co sprawdziłem od początku miałem wersje 3.1 i było dobrze aż do ostatniej sesji. Nic nie zmieniałem, nie przestawiałem i nagle taka żarówa, zależna od czasu naświetlania. 
Może ktoś ma jakiś pomysł, bo ja już wymiękłem. Od jutra ma być czyste niebo a ja bez kamery...życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Nie pamiętam już ale był chyba nowszy sterownik do kamery na stronie producenta który załatwiał tą sprawę.

 

Wczoraj instalowałem wszystko najnowsze co było na stronie QHY. Problem nie ustąpił. 
 

 

7 godzin temu, Tayson napisał:

moja dzialala na nich bez zajakniecia.

https://www.dropbox.com/s/50zka5a9ksone1x/QHY8L.zip?dl=0

Dzięki, dziś sprawdzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sterowniki od Taysona. Dodatkowo na innym lapku by wyeliminować czynnik że coś zostaje ze starych sterów mimo usunięcia. Niestety jest to samo więc nie wiem trzeba szukać coś w sprzęcie? Jakiś problem z zasilaniem? ale chłodzenie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest typowy ampglow .... coś Ci go włączyło w kamerze i może byc tak .. że tego już nie cofniesz :/

 

Obczaj sobie to :

 

 

I upgraded my ASCOM driver from version 3.0 to 3.1 for my QHY8L.  Unfortunately, this introduced some rather nasty amp glow.  My advice is to not upgrade.  I didn't bother reporting this on the QHYCCD forum as I usually get ignored there.  To roll back you have to uninstall both the Starsense v3.0 and 3.1 and also manually delete the QHY8L.dll in Program Files\Common Files\ASCOM\Camera (or something along those lines) and then install the v3.0.

 

Using v3.0

no-amp-glow.jpg

 

 

Using V3.1

wow-thats-bad-amp-glow.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzychoo226 napisał:

Czyli sterownik 3.1 upgraduje QHY8L z CCD do CMOS?

Nie .. dlaczego ? ... matryca matrycą ... CCD tam siedzi .... pewne mechanizmy implementowane są jak się to mówi "as is" dla wszystkich serii pewnego sprzętu ... wystarczy je po prostu odblokować - tak jak np nagrywanie filmów w 50D ;)

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, komprez napisał:

Nie .. dlaczego ? ... matryca matrycą ... CCD tam siedzi .... pewne mechanizmy implementowane są jak się to mówi "as is" dla wszystkich serii pewnego sprzętu ... wystarczy je po prostu odblokować - tak jak np nagrywanie filmów w 50D ;)

Nie bagatelizowałbym zdolności chińskich programistów :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzychoo226 napisał:

Nie bagatelizowałbym zdolności chińskich programistów :P

A to się zgadzam z Toba w 110% :D @DarX86 zobacz jeszcze kamerę na innym zasilaczu ... ponoć cyrki się dzieją od kiepskiej jakości napięcia podawanego na kamerę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, komprez napisał:

A to się zgadzam z Toba w 110% :D @DarX86 zobacz jeszcze kamerę na innym zasilaczu ... ponoć cyrki się dzieją od kiepskiej jakości napięcia podawanego na kamerę ...

To sprawdzałem w pierwszej kolejności, zasilacz, nawet kabel USB. Nie sprawdziłem sterownika TEC i kabla od sterownika do kamery bo nie mam jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze użytkowałem QHY8L to panowała zasada (na pewno dla tej kamery) - że jak sterownik działa to nie robić upgrade, bo może coś się spierdzielić. Dlatego mimo upgrade'ów - nie robiłem ich u siebie. Spróbuj to co napisał dziki, oby się udało. Proponuję jeszcze przejrzeć rejestr i pozbawić każdego zapisu QHYCCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Chciałem odświeżyć trochę temat. Po prawie dwóch latach od naprawy kamery. Znowu zaczęły dziać się cyrki. I wygląda to dokładnie tak samo jak na zdjęciach z tego postu powyżej. To znaczy dwie odpowiedzi powyżej. Przy krótkich czasach, do kilku sekund, lub podglądzie na żywo wszystko wygląda w porządku. Ale przy dłuższych czasach, już kilkanaście sekund wystarczy albo zaczynały pokazywać się takie kwiatki jak powyżej w postach. 

Pytanie moje w sumie tylko czy autorowi udało się rozwiązać problem? Ewentualnie może ktoś inny spotkał się z tym, i udało się to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.