Skocz do zawartości

Zakupy na 2019 zmiana szkła


dark_24_d

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zbliża się rok 2019 więc czas pomyśleć o zmianie ale zanim zakupie coś wolę spytać szanowne grono co Wy na to...gdzie czy to czy tamto :g::goggles::original:

W astrofoto przygoda trwa od roku z  Canonem 500D mod + EQ5 GOTO SynsCan + canon 70-200mm f4 + guiding 60mm z ASI 120mm wszystko śmiga aż miło ale po roku nauki na ogniskiwej 200mm zaczynam miec małą ochotę na coś większego :essen: 

 

p.s zdaje sobie sprawę że montaż jak i aparat  do wymiany ale to na lato/jesień :emotion-5:

 

myślałem o

 TS APO65Q 65/420mm

Sky-Watcher 80 ED APO 80/600

TS Optics AP 70/474 

 

Może macie jakieś inne rozwiązanie propozycje 

Kwota do wydania 3tys max 3.5 tyś 

 

Proszę dajcie znać... bardzo liczę się z Waszym doświadczeniem i wiedzą 

Pozdrawiam Darek :original:

Powiększ

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ale tak jak przeglądam teraz sklepy to wydaje się że jeszcze go można znaleźć w paru sklepach, poszukaj.

Ten teleskop jest re-brandowany i występuje pod wieloma markami, zobacz:

https://www.astroshop.pl/teleskopy/tecnosky-teleskop-ap-65-420-quadruplet-flat-field-ota/p,57324

https://www.skiesunlimited.com/used-astrotech-at65-quad.html

http://www.sharpstar-optics.com/english/index.php?c=msg&id=116&

No i oczywiście jeszcze TS.

Zresztą daj ogłoszenie na forum, to dosyć popularny sprzęt (sam go sprzedawałem pół roku temu :) ). Tylko pamiętaj, poproś o zdjęcia z egzemplarza, początkowe wersje miały zbyt  mocno ściśniętą soczewkę i dawały gwiazdki z ogonkami.

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, delaa napisał:

Nie z ogonkami tylko rogate ;-) rozwiązanie tego problemu zajmowało mniej czasu niż napisanie tego posta. A zrobienie herbaty jest zadaniem tysiąckrotnie bardziej skomplikowanym niż poprawienie tego "defektu" :-)

Pozdr.

Może dziwnie to zabrzmi ale o co chodzi ???? :g::hiya:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że trzeba czasem popuścić flattener bo chińskie ręce za mocno skręcają i jak się teleskop schładza to się robi syf z gwiazdami - masz dwie foty z mojego - jedna przed operacją druga po. Trzeba rozkręcić tubę popuścić pierścień i skręcić tubę. Tak ja pisałem 2 do max 5 minut roboty. Proszę bardzo i pozdrawiam - aha w Jutubie jest nawet film jak to zrobić ;-)

before.jpg.016131a42febac40696239044c8be46b.jpgafter.jpg.ea9d0fccee5784be1c8189f126b52547.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wytłumaczenie z drugiej strony dość słaby temat skoro kupujesz coś nie takiego i wiodącej firmy a na początek trzeba JUŻ coś kręcić i korygować... :ermm::grin: super że są soboty które dzielą się taka wiedza i doświadczeniem :headbang::brawo:

Wracając do mojego pytania więc sprzed powinien być jak na moje małe kroczki i nie wyszarpany budżet dobry ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takahashi - niby wiodąca firma-  a też dała ciała ze swoim 85...ale inne ich produkty są nie do pobicia. Niedawno był na giełdzie  FS 60 o ile pamiętam -zacne szkiełko :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.