Skocz do zawartości

Mój najlepszy "astrozakup" w 2018 roku...


delaa

Rekomendowane odpowiedzi

Super sprawa!

Tylko ludzie, pamiętajcie żeby regenerować te "desiccanty"  nawet nowe, bo ja miałem dwa lata temu sytuację, że kupiłem oryginalnie zapakowane (w dwa woreczki foliowe) desiccanty, które były tak zawilgocone, że po wpakowaniu do nich czujnika wilgotności okazało się, że lepiej dla mnie suszyć wszystko w pokoju bez niczego niż z tymi "zawilgaczami" :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudełko z Allegro firma DAFI (podobno wiodąca ;-) - były w zestawie jeszcze dwa, więc w lodówce pracują, desikant oczywiście suszony w 100 stopniach przez 5 h  na start. Mam jeszcze drugi - taki z kolorem ale te torebki też są spoko. Nie muszę się zastanawiać czy będzie śnieg czy nie będzie - a bywało już różnie. Działa bo kamera ze śniegiem, odkręcona zakrętka, dwa dni i śniegu nie ma ;-) Pełne spoko.

Pozdr.

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche bez sensu jest odkrecac kamere, tracac kąt, narazajac sie na wpadniecie ewentualnych drobin kurzu na matryce.

 

natomiast moj nalepszy zakup 2018 to:

- TS APO100Q oraz

 - Ioptron CEM60-EC (to jeszcze na bank niepotwiedzone ze taki fajny zakup :) )

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przed matrycą jest szkło.

2. Szkło można umyć ;-)

2a. Matrycę też.

2b. Lubię robić flaty. 

3. Jestem za leniwy żeby wymienić tabletki (nie mam takiej fajnej taśmy klejącej jaka trzyma je do płytki)

4. W pudełku trzymam jak mam pewność że już nie będzie pogody

5. U mnie działa

6.Pozdrawiam

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Aurora napisał:

Pewnie nie jedna osoba zastanawia się teraz jak ja, po co to wszystko?

Mam Aśkę od pół roku, na stałe w astrobudce i do tej pory nie miałem z nią kłopotów. 

Co ile powinno się wymieniać to ustrojstwo i gdzie to kupić? 

Nowy Atik że dwa lata mi trzymał, potem zaczął rosić i wymagał osuszania. Teraz raz na rok trzeba to robić. W wypadku atika są takie tabletki w środku, które można regenerowac w piekarniku. W Asi też są tabletki, ale chyba inaczej się to robi. Zajmiesz się tym, jak zacznie rosić. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, delaa napisał:

Dokładnie tak samo - w piekarniku ;-) W 071 są po prostu przyklejone na taśmę klejącą dwustronną do płytki.... trudno o gorsze rozwiązanie tej kwestii....

Ale jest z boku taki korek i tuba, która do niego pasuje. Chyba do tuby się wkłada tabletki i przykrecanie na jakiś czas, żeby osuszyć. Przynajmniej w 1600 tak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.