Skocz do zawartości

Koński Łeb , Płomień i Duch z 300mm


Szychor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się nie znam ale - dla mnie za wiele chcesz z tego wydeptać. To tylko nieco ponad dwie godziny materiału...

Ale to tylko moje zdanie... 

Gwiazdy są Tairowe i z tym nic nie zrobisz dodatkowo  są fasolowato - szpilkowate....

Ciągnięcie za uszy dodatkowo to podkreśla ....

Spokojniej bym do tego podszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fasolowaty kształt to chyba od zbyt długich klatek. 4 minuty to chyba jednak juz za dużo na mojego star adventurera będe musiał zejsć do 3min. Na pewno w grudniu  wrócę do tego jeszcze i postaram się pociągnąć ze 4h materiału , chociaż nie wiem ile czasu byloby optymalnie dla tych mglawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie masz bardzo dobre jak na tą ogniskową. Małe gwiazdy są punktowe. Problem zaczyna się od średnich w górę ale to już właściwości optyczne szkła.

Zoom 900x. Może bardziej przypilnuj sesji i zadbaj o ostrość bo jest nieźle.

2018-11-11_17h12_45.png

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z ostroscia jest taki ze mój egzemplarz Taira ma bardzo maly zakres przy ostrzeniu na nieskonczoność(kilka kilka mm przy kreceniu gałka, bardzo ciezko trafic) , kiedyś probowałem jakoś troche po poszerzyć ten zakres ale nie wiem jak sie do tego zabrać.Jak juz uda sie jako tako wyostrzyć to i tak chyba ostrość ucieka w trakcie sesji przy zmianach temperatury.Dodatkowo jako pomoc przy ostrzeniu używam ochronnego filtra szklanego na którym wygrawerowałem sobie maskę bahtinowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Szychor napisał:

Jakoś takie przyzwyczajenie , zawsze odruchowo robię resize zdjec. Podpis mi sie robi automatycznie przy exporcie finalnego pliku.
Dodaje pełną rozdzielczośc.

test.jpg

Całkiem dobrze to wygląda. 

Pomysl na odrobinę zmniejszeniem geiazdek, usunięciem z nich magnety oraz wywaleniem zielonego. 

 

Trzymam kciuki za kolejne wersje. 

Wersja właściela stacka dla mnie najfajniejsze. 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym pierścieniem:

Tam są trzy śrubki trzeba poluzować, zdjąć pierścień, przemyć gwinty dać odrobinę bardzo dobrego smaru - ja miałem Syncolon. Warunek - musi być taka przejściówka żeby ostrzyło na samym końcu. Wszystkie m42 na canon które miałem tak ostrzyły - na włos albo wcale. Tak z drugiej strony ten pierścień pozwala przedniemu tubusowi wejść głębiej jak nie ostrzy i rozwiązuje większość lamentów typu "Tair mi nie ostrzy ;-)"" Tubus opiera się na tym pierścieniu kręcąc nim ostrożnie robisz mikrokorekty.

Jest jeszcze jeden sposób ostrzenia Taira  - gumówką, albo palnikiem ;-)

Pozdr.

Clipboard01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio jeszcze dopalić 4h materiału ale materiał jest okropny , przy pierwszej sesji była mocna mgła która odcieła LP od okolicznych miejscowości, a przy drugiej w tym samym miejscu  LP juz szlo wysoko niestety.
Jak ktoś ma ochote do zabawy z materialem to zapodaje link do surowych stackow z DSS (jest tam pierwsza sesja 2,5h i druga 4h). Probowalem je jakoś połączyć ale efekt jest marny, druga sesja ma lekko przesuniety kadr i krzywo stackuje je.
Surowe stacki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maske mam , ale i tak ciezko wyostrzyc tego taira razem z nia .
Edit mały aby nie pisac post pod postem:
Posiedziałem jeszcze na materialem i zrobilem taka wersje , chyba najlepsza z wszystkich jakie probwalem.

konski_leb_test2.jpg

Edytowane przez Szychor
dodalem fotke ,
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.