Skocz do zawartości

Bortle vs. DeLaa 1:0 Czyli miejska M42 z przyległościami


delaa

Rekomendowane odpowiedzi

Szacunek za wytrwałość! :) Czy dodatkowo dałeś jakiś filtr LP? 

Jak dla mnie super, przywracasz wiarę w to, że z miasta też można :D A APP jest super, też planuję go kupić, jak mi trial wygaśnie ;)

 

Podeślesz stacka? Chciałbym zobaczyć z czego wyciągałeś ;)

Edytowane przez sidiouss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na raty - bo z zapisywaniem na dyski skalibrowanych klatek.

Mielenia jako takiego ze 2 dni ;-) Czasem na dwa kompy leciało jednocześnie.

Pozdr.

PS . Robiłem integrację na noise i na quality jeszcze sprawdzę czy jest zysk z noise... 

bardzo mnie to ciekawi.

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delaa pozwolisz że napiszę jak ja to widzę, przy czym oceniam zdjęcie a nie sprzęt, czasy itp.

1. Granulowany szum w tle właściwie na całym obszarze uzupełniony kisielem po odszumianiu

2. Halo wokół większości niebieskich gwiazd.

3. Bardzo ładnie pokazana kolorystyka samych mgławic.

Tylko tak dalej! Walcz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wessel napisał:

Delaa pozwolisz że napiszę jak ja to widzę, przy czym oceniam zdjęcie a nie sprzęt, czasy itp.

1. Granulowany szum w tle właściwie na całym obszarze uzupełniony kisielem po odszumianiu

2. Halo wokół większości niebieskich gwiazd.

3. Bardzo ładnie pokazana kolorystyka samych mgławic.

Tylko tak dalej! Walcz!

Walczę ale siły mi nie zostało za dużo.

Szum jest bo byłem uparty na te "okolice" ;-) jak osioł. Odszumiane było. Kolor średnio L-ka leciutko, bo robione było mniej więcej jako LLRGB, może inny workflow dałby lepszy efekt ? No chciałem osobno...

Halo robi chyba IDAS - bo widać że jest niecentryczne lekko. Muszę się naumieć je zmniejszać.

Dziękuje za rzut oka. Na ten moment ;-)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wessel napisał:

Delaa pozwolisz że napiszę jak ja to widzę, przy czym oceniam zdjęcie a nie sprzęt, czasy itp.

szumowy martix

mam kalibrowany profesjonalny fotograficzny monitor ze sprzętową kalibracja LUT, szumu tam nie widzę nic, wcale

starzeję się, wiem, głupim wiem ale zmiłujże się

 

 

Przy okazji delaa - ładnie rozdzielone gwiazdy w trapezie, trochę za mocno to przygasiłeś i rzuca się w oczy, ale gwiazdki super

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubaman napisał:

szumowy martix

mam kalibrowany profesjonalny fotograficzny monitor ze sprzętową kalibracja LUT, szumu tam nie widzę nic, wcale

starzeję się, wiem, głupim wiem ale zmiłujże się

 

 

Przy okazji delaa - ładnie rozdzielone gwiazdy w trapezie, trochę za mocno to przygasiłeś i rzuca się w oczy, ale gwiazdki super

Kuba, błagam.... Tło szumi i i plywa w kisielu....może pora skalibrować ten monitor do astrofoto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wessel napisał:

Tło szumi i i plywa w kisielu..

No trochę może pływa ale seryjnie nie było jakiś mega akcji z odszumianiem, przyjrzę się temu - dzieki za tip'a.

Na razie kombinuję sobie z tymi halooo - chyba trzeba maskować wcześniej.

Może się czegoś nowego nauczę.

Nie ciągnę dalej - nie da się bez masakry ;-)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - dzieńdobry!

Na ten moment skończyła mi się wiedza i umiejętności dla mnie ten obrazek wygląda tak jak w załączniku, Pogmerałem z HALO-sami, niestety tych największych nie umiem. Uporządkowałem pewne sprawy i sam nie wiem... Halo Pewnie zostaną ;-) Na bank będę ten materiał katował jeszcze... ale muszę odpocząć i w końcu skierować szkło trzeci w życiu obiekt ;-) Tera bedzie łatwiej bo se zainstalowałem equmoda i spiąłem ze Stellarium - w końcu trafię w coś innego ;-)

Gorąca prośba - gdyby ktoś sie chciał pobawić w obróbkę - to w załączniku macie surowiznę stack z APP - dla przypomnienia ponad 20h ze środka miasta. Pokażcie co robię źle ;-)

Pozdr.

link do stacka:

STACK M42 DeLaa

link do jądra:

M42_DeLaa_nebula_CORE

 

PS. Jak zamienić obrazek w pierwszym poście ?

HALO_Warszawa SAM TIF final.jpg

Edytowane przez delaa
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, delaa napisał:

OK - dzieńdobry!

Na ten moment skończyła mi się wiedza i umiejętności dla mnie ten obrazek wygląda tak jak w załączniku, Pogmerałem z HALO-sami, niestety tych największych nie umiem. Uporządkowałem pewne sprawy i sam nie wiem... Halo Pewnie zostaną ;-) Na bank będę ten materiał katował jeszcze... ale muszę odpocząć i w końcu skierować szkło trzeci w życiu obiekt ;-) Tera bedzie łatwiej bo se zainstalowałem equmoda i spiąłem ze Stellarium - w końcu trafię w coś innego ;-)

Gorąca prośba - gdyby ktoś sie chciał pobawić w obróbkę - to w załączniku macie surowiznę stack z APP - dla przypomnienia ponad 20h ze środka miasta. Pokażcie co robię źle ;-)

Pozdr.

link do stacka:

STACK M42 DeLaa

link do jądra:

M42_DeLaa_nebula_CORE

 

PS. Jak zamienić obrazek w pierwszym poście ?

HALO_Warszawa SAM TIF final.jpg

Zajrzyj w APP do tools.

1. Zrób - remove lp

2. Calibrate background

3. Calibrate stars color

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. - zrobione - aczkolwiek za każdym podejściem dostaję inny produkt - nie potrafię ocenić który jest właściwy - rozumiem jak to działa ale nie potrafię powtórzyć efektu na 100%

2. - zrobione - tzn samo się robi przy LP.

Bez tego sobie nie wyobrażam ...

3. - nie robiłem - czytłem na forum jak to działa - podejdę może do tego jeszcze treningowo.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @TomekDw i @_Spirit_ bardzo dziękuję za pochylenie się nad materiałem !

Bardzo się ciesze że Wam się chciało. No nie jest tak hop-siup. Materiał nie jest "zbyt przyjazny" pomimo dość dużego czasu i sporej ilości subklatek. Dzięki !!! Fajnie się uczyć na tym Forum! Poozdr!

@_Spirit_ - saturacja Block (3 warstwy) + LAB czy jakoś inaczej ?

Edytowane przez delaa
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.