Skocz do zawartości

AsiAir od ZWO - krótka rezenzja by bas.sic


bas.sic

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając, że jest to raspberry pi w ładnej obudowie, to czy można gdzieś ściągnąć cały obraz systemu i wgrać na RPi? Zakładam, że całość systemu siedzi na karcie jak to w RPi się dzieje. 

(zawsze Ty możesz zrobić kopię karty :D) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sidiouss napisał:

Zakładając, że jest to raspberry pi w ładnej obudowie, to czy można gdzieś ściągnąć cały obraz systemu i wgrać na RPi? Zakładam, że całość systemu siedzi na karcie jak to w RPi się dzieje. 

(zawsze Ty możesz zrobić kopię karty :D) 

To jest na pewno raspberry, jest nawet logo na obudowie. Co do obrazu systemu, to na cloudynight czytałem, że jest to jakoś zabezpieczone, ale nie pamiętam jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bas.sic napisał:

To jest na pewno raspberry, jest nawet logo na obudowie. Co do obrazu systemu, to na cloudynight czytałem, że jest to jakoś zabezpieczone, ale nie pamiętam jak. 

Na stronie ZWO jest program, którym powinieneś zrobić backup na wypadek uszkodzenia karty. Możliwe, że obraz jest jakoś powiązany z numerem seryjnym raspberry albo którymś z podzespołów, ale myślę, że może to zadziałać bez problemu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za recenzję,  super sprawa

 

w dobie zdalnego sterowania setupem które jest zaspokojeniem wygód człowieka było kwestią czasu kiedy firma która ma fajny marketing wykorzysta istniejące rozwiązanie pod własne produkty :), zamiast konfigurować Raspberry Pi 3 , router wifi, obrazy indi i aplikacje dedykowane mamy wszystko podane na tacy :)

a że jest juz Raspberry Pi 3 no to czemu nie:)

ciekawe czy takie rozwiązanie będzie wspierało dslr'y czy tylko dedykowane kamery asi

sam myślę nad czymś takim pod kątem sterowania małej astrobudki w ogródku

więc jakby zmienić stajnie na asi to czemu nie gotowca walnąć:)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja!

Natomiast jeśli chodzi o samo urządzenie to bardzo bym był zdziwiony gdyby było kiedyś "uniwersalne" . Obawiam się że pozostanie dedykowane do sprzętu ZWO.

Pomysł nie nowy,bo przecież wielu z nas takie rozwiązania wykorzystuje od lat, choć pewnie większość to standardowe mini pc lub laptopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe

Nasłodziłem na to ustrojstwo i właśnie padł system operacyjny na karcie SD. Niestety razem z całym dobrodziejstwem Rapsberry ma też jego minusy.

Nie pomyślałem i podczas pracy urządzenia, wyciągnąłem z niego kartę sd na której jest system.

System nie działa, asi nie propaguje sieci.

Teraz sprawdzę jak szybko reaguje support ZWO :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tayson napisał:

Panie Magic Komputerowi, jak można postawić androida na Windowsie. Może jakas wirtualna maszyna? 

 

Wtedy sprawa rozmiaru ekranu do kontroli asiari przestaje nas irytować. 

W sumie to jest kilka emulatorów androida. 

Można popróbować czy działa, aczkolwiek dla mnie to przestaje już mieć sens. Jak mam instalować AsiAir na laptopie to jednak dziękuję. 

Testowałem dzisiaj to rozwiązanie na Samsung Galaxy tab S2 i to wydaje się bardzo sensowne rozwiązanie.

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, komprez napisał:

A zdradzisz instrukcję ? Prawdopodobnie ona pozwoli na odpalenie tego na zwykłym Pi ;) 

Tutaj jest link do pdf'a który opisuje jak się to robi. Jest też link do pełnej wersji systemu. Ale to nic nie da, trzeba mieć jeszcze plik licencyjny, który jest przyporządkowany do danego urządzenia.

https://bbs.astronomy-imaging-camera.com/viewtopic.php?f=33&t=8371

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bas.sic napisał:

plik licencyjny,  który jest przyporządkowany do danego urządzenia.

Nie takie rzeczy się robiło ;)

 

I już wiem że licencja jest generowana na podstawie SSID sieci ... tak więc .... banalnie proste ...

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szuu napisał:

nie zajmuję się kamerowaniem nieba (choć wiem co to jest raspberry) więc wybaczcie pytanie o rzeczy być może oczywiste.

jak się ma ten system ZWO do astroberry?

co stoi na przeszkodzie żeby AsiAir jako trzykrotnie droższa wersja raspberry było zupełnie niepotrzebne?

Gdybam, bo nie korzystałem z astroberry, ale główna wartość dodana to apikacja którą można obsługiwać asiair z telefonu. No i jest dedykowana pod produkty ZWO.

Właściwie to asiair nie jest żadną nowością, są konkurencyjne rozwiązania jak np: https://www.stellarmate.com/

pk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.