Skocz do zawartości

Stackowanie w Siril


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, _Spirit_ napisał:

Dzięki za Siril`a. Znów będzie można coś testować.

EDIT:

Szybki jest ten soft przy włączonych 4 rdzeniach.

Jest szybki  :) Fakt.

Mam tylko problem bo stackuje mi sumą ale wywala błąd przy innych metodach. Muszę ogarnąć o co chodzi...

3 godziny temu, Jarzyna B. napisał:

Bliźniaczo podobna pod względem genialnego efektu końcowego  do nie dawno prezentowanej przez Ciebie Ostrygi. Rewelacyjne  zdjęcie i następny obiekt do kolekcji zaliczony :excl:

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, Lukasz83 napisał:

Mam tylko problem bo stackuje mi sumą ale wywala błąd przy innych metodach. Muszę ogarnąć o co chodzi...

Zrobiłem cały materiał M31 LRGB i wszystko ok. Nie robiłem darkiem tylko Bad Pixel Map (cosmetic). Pięknie wyszło a program działa bez błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, _Spirit_ napisał:

 

Zrobiłem cały materiał M31 LRGB i wszystko ok. Nie robiłem darkiem tylko Bad Pixel Map (cosmetic). Pięknie wyszło a program działa bez błędów.

Ja próbowałem zestackować 800 klatek - przerobił na fits, zalignował, znormalizował i wyświetlił błąd stackowania (mediana, sigma clipping)

Tylko opcja "Sum" zestackował

Co prawda ten stack z "sumy" był i tak dużo lepszy od tego z DSS ale muszę zrozumieć co się dzieje, że nie chce stackować innymi sposobami. Mam następny materiał do składania więc będę próbował :) U nas ciężko o opinie, bo ten program raczej jest mało popularny, więc w razie czego uderzę z pytaniami na Cloudynights.

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MateuszW napisał:

A nie używasz autostakkert? Alina ja lokalna powinna być przydatna na takich obiektach. 

Autostakkert jest świetny ale nie potrafi obracać klatek (rotować) - może tylko przesuwać je prawo/lewo i góra/dół. Jak mam materiał z jednej sesji to jest ok ale jak nagrywam przez kilka dni to serie klatek są lekko zrotowane. Wtedy tylko DSS dawał radę. SiriL jednak daje sporo lepsze stacki niż DSS - porónywalne z Autostakkertem. Dużo łątwiej się je potem dekonwoluuje i ostrzy. No i szum jakiś taki mniejszy w tle zauważyłem :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pobierz paczkę bez automatycznej instalacji i sobie skompiluj na platformie na której pracujesz. Piszą że może jeszcze wydajniej to działać może też nie będziesz miał problemu z zawieszaniem się programu

14 godzin temu, Lukasz83 napisał:

Mam tylko problem bo stackuje mi sumą ale wywala błąd przy innych metodach. Muszę ogarnąć o co chodzi...

 

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lukasz83 napisał:

Mam tylko problem bo stackuje mi sumą ale wywala błąd przy innych metodach. Muszę ogarnąć o co chodzi...

Program się zawiesił przy składaniu 170 klatek. Wystarczy zmienić ilość wykorzystywanych rdzeni - u mnie z 4 na 3 i program zadziałał. Złożyłem materiał z parametrami jak na screenie:

Btw. można by wydzielić wątek o Siril.

2018-11-15_18h23_32.png

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i to jest pomysł :) Spróbuję pokombinować z tymi rdzeniami. Właśnie kończę przebierać materiał. Będę miał jakieś 1500 klatek do poskładania w luminancji więc zobaczymy jak to pójdzie.

 

@Pav1007, @Paether, @LibMar  wydzieli ktoś do odrębnego wątku żeby nie przepadło w czeluściach forum? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Program się zawiesił przy składaniu 170 klatek. Wystarczy zmienić ilość wykorzystywanych rdzeni - u mnie z 4 na 3 i program zadziałał. Złożyłem materiał z parametrami jak na screenie:

Btw. można by wydzielić wątek o Siril.

 

Przed chwilą stackowałem inny materiał - kanał B do nowej fotki - 350 klatek. Poszło bez problemu na 3 rdzeniach :) Wszystkie metody działają.

Zobaczymy jak poradzi sobie później z kanałem L gdzie będzie grubo ponad 1000 klatek. Muszę tylko skończyć dopalać darki w lodówce :P

 

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MateuszW napisał:

Hmm, czyli kolejny program zabudowany jak Registax? W autostakkercie właśnie to uwielbiałem, że nie ma bugów :)

Nie jest tak źle. Trzeba tylko rozgryźć co lubi a czego nie i poznać jego ograniczenia.

 

BTW - rozgryzłem problem stackowania dużej ilości klatek :) 

SiriL jest w tanie obsłużyć około 500 fitsów załadowanych w sekwencje jako pojedyncze pliki. Jeśli próbujemy stackować więcej niż 500 to się wykłada i wywala "stacking failed".

Wtedy wystarczy wrzucić wszystkie pliki .fits lub .tiff (ja mam ich 1100) do jednego pliku .SER (na przykład za pomocą PIPP) i załadować do SiriLa

Wtedy program stackuje wszystkie klatki bez problemu wszystkimi metodami (włączając normalizację)

:)

Także przy dużej ilości klatek stackujemy "filmy" zamiast pojedynczych zdjęć - podobnie jak w przypadku AutoStakkerta.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce zarejestrować/konwertować obrazy .tif  (pierwszy krok) wywala mi błędy na każdym obrazku. Może ktoś spróbować czy macie to samo?

Na samym dole przykładowy plik przy którym wywala błędy.

crash1.JPG

crash2.JPG

0013.tif

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.