Skocz do zawartości

Globule Boka w IC 410


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna IC 410 na forum, no cóż...

Setup: Takahashi FS 128, ATIK ONE 6.0 na ASA DDM 60, nieguidowane.

Prezentacja bikolor. Ha: 30x1200 sekund bin 1, OIII : 18x1200 sekund bin 2.

Jeśli pogoda pozwoli dorobić SII to zrobię też pełne HST.

0kDFuY-vdPKN_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

 

Jako ciekawostkę dołączam pozbawiony gwiazd stack Ha.

293886203_StarlessHa.thumb.jpg.0d72f5376ac208626eb62aabc2178acb.jpg

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie, może głupie, może mądre- nie wiem :) Ja jeszcze nie miałem okazji składać materiału innego niż bin1 i jak na razie DS w ogóle. Twoja kamera rejestruje obraz w rozdzielczości 2750 x 2200. OIII paliłeś w bin2, więc natywna rozdzielczość powinna wyjść 2x mniejsza. Jak To jest, że uzyskałeś obraz 2000x1590? Bo jak dobrze rozumiem binning- łączy 4 px w jeden, zmniejsza rozdzielczość 2-krotnie, zwiększa czułość i tym samym SNR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detal mgławicy jest super! Jakiś czas temu przymierzałem się do tego obiektu, ale chyba nic z tego nie będzie...

 

W wersji bez i z SII można zauważyć pewną rzecz. Otóż, jak sam zauważyłeś nie widać specjalnej różnicy, a to dlatego, że oba zdjęcia to praktycznie bicolor - niebieski i pomarańczowy. O ile na pierwszym zdjęciu tak być musi, o tyle drugie zdjęcie ma już możliwość pokazania pełnej palety opartej na 3 kolorach, a niestety tego nie pokazuje. Tym samym utraciłeś w obróbce w zasadzie 1/3 informacji, jakie zebrałeś. Była o tym dyskusja kiedyś, jak Adam pokazywał kilka wersji kolorystycznych. Może warto pobawić się jeszcze i spróbować zrobić te 3 kolory i użyć pełnej palety RGB monitora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MateuszW masz niewątpliwie rację, ale wolę pozostać w takich klimatach kolorystycznych jak powyżej i to jest zamiar celowy a nie brak czasu lub chęci  :grin:    Dodatkowo - sygnał SII jest bardzo słaby.

@count.neverest - obróbka zdjęcia  z bin 2 w tym wypadku polegała na rozciągnięciu ( Upscalingu)  go do natywnej rozdzielczości sensora i sygnału Ha. Natywnie obrazek obrabiany miał pełną rozdzielczość sensora czyli 2749x 2199 piksel.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wessel napisał:

@MateuszW masz niewątpliwie rację, ale wolę pozostać w takich klimatach kolorystycznych jak powyżej i to jest zamiar celowy a nie brak czasu lub chęci  :grin:    Dodatkowo - sygnał SII jest bardzo słaby.

Rozumiem. Mi osobiście się taka paleta kolorystyczna bardzo podoba, jednakże ta strata informacji jest dotkliwa :) Może spróbujesz jednak zaeksperymentować? Choć jak sygnał słaby, to może nic nie wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.