Skocz do zawartości

Film


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Marek_N napisał:

Czyli po kolei:

- nie krytykujemy, czekamy aż inni zweryfikują film i pojawią sie pozytywne opinie (tj. "dzieło się broni"),

- następnie autorzy zdaja sobie sprawe z popełnionych błędów (zapewne na skutek zachwytów nad ich dziełem),

- wtedy my wskazujemy (na spokojnie rzecz jasna) co nam sie nie podobało....

 

Ten styl nazywa sie Bareizmem.... ;) 

Nie, nie. Bez przesady. Nie ironizujmy...
Jeśli miałbym cokolwiek porównać z "Bareizmem" to to, co tu zaszło, a nie chęć uspokojenia atmosfery i merytorycznej dyskusji z mojej strony.

Czyli po kolei: (tylko szczerze proszę).
- Nie kopiemy leżącego. To znaczy, że nie wpada dwóch czy trzech nastawionych na zmieszanie człowieka z błotem i wątek z filmem zamienia się w hejt czy potyczkę. Wystarczyło wstrzymać trochę konie. Zakładam, że przeciwnicy nie tyle filmu, co samej postaci Adama po prostu czekali na moment, żeby mu napisać kilka ostrych słów na temat "pompowanego balona".
-Moim zdaniem "dzieło by się nie obroniło". Miało za dużo wad, a za mało zalet. To znaczy, że byłoby więcej opinii negatywnych, niż pozytywnych.

-Nie hejt, ani napadanie na siebie, ale zbiór opinii, kulturalnych i konstruktywnych dałby autorom świadomość popełnionych błędów.
-Nie. My wskazujemy co nam się podobało oraz to, co nam się nie podobało. (Rzecz jasna na spokojnie). 

 

58 minut temu, Marek_N napisał:

Najwiecej krzywdy zrobił sobie i calemu środowisku sam Adam. Zamiast konstruktywnie przyjąć krytykę, to wywalil z netu cały film. Patroni medialni pewnie poczuli soczystego kopa i 100 razy zastanowią się zanim ponownie zareklamują na swoim kanale czyjąś twórczość.

Przyznaję, że byłem trochę nie w temacie. Nadrobiłem to i rozejrzałem się po mediach społecznościowych. Faktycznie można było odczuć, że zbliża się premiera przełomowego dla polskiej astronomii filmu. I tu rozumiem część tego zajścia i pretensje o "pompowanie balona".

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wczoraj w nocy obejrzeć ten film , ale zamiast skupić się na treści irytowałem się na dłużyzny i beznamiętny głos narratora ( chyba robił to za karę) .  Jest już paru polskich, naukowych youtuberów , warto podpatrzyć u nich jak to się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Paether napisał:

Jak to?

Po zapowiedziach i ogólnym 'hajpie' myślałem, że tam jakiś polski Morgan Freeman się objawił :g:

Czyzbym u moderatora wyczul nutke hejtu lub cos w tym stylu?:g:;)

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RomekAstrobaza napisał:

Czyzbym u moderatora wyczul nutke hejtu lub cos w tym stylu?:g:;)

Nie rozumiem z czym masz problem, a widzę to w każdym komentarzu. Każdy ma prawo powiedzieć co chce w granicach rozsądku i ostatnio omawianej netykiety. Przestań szantażować innych tym hejtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Winter napisał:

Nie rozumiem z czym masz problem, a widzę to w każdym komentarzu. Każdy ma prawo powiedzieć co chce w granicach rozsądku i ostatnio omawianej netykiety. Przestań szantażować innych tym hejtem.

Po prostu nie zrozumiales, ze sobie zazartowalem ;)

Juz spokojnie luzik ;)

Nie napinaj sie tak jak gacie na ..... wiadomo na czym heheh

Ciach temat:) - bo za chwile mnie tutaj zlinczujecie:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokoncze jeszcze swoja mysl:

 

Problem tylko mialem z tym, ze zwracamy sie do siebie coraz czesciej bez szacunku pokazujac to piszac do siebie z malej litery.

Ale jak zauwazylem tylko mnie to przeszkadzalo wiec ciach temat.

 

Nie ma.co robic gownoburzy z byle powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RomekAstrobaza napisał:

Problem tylko mialem z tym, ze zwracamy sie do siebie coraz czesciej bez szacunku pokazujac to piszac do siebie z malej litery.

możesz sobie wreszcie odpuścić te połajanki?

językoznawcy twierdzą, że formą poprawną jest pisanie z małej litery, a zwracanie się do innych z wielkiej litery jest błędem

 

ja uważam (i pewnie nie tylko ja), że niechlujstwo językowe świadczy o braku szacunku dla czytelnika. Domagając się błędnej pisowni domagasz się więc braku szacunku

przy okazji zauważyłem 5 błędów w cytowanym zdaniu. Zarzucając bezpodstawnie innym brak szacunku zastanów się nad swoją postawą. To chyba tyle w temacie ...

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać źródło ? Bo z tego co ja znalazłem to piszą, że można używać a nawet należy używać dużej litery w zaimka osobowych.

http://pwsz.chelm.pl/poradnia_jezykowa/index_2.php?id_k=2&id_p=152

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/wielkie-litery-w-korespondencji;8337.html

http://www.zostacpisarzem.pl/bledy-pisarskie-zaimki-duza-litera/

 

Moim zdaniem pisząc z dużej litery wyrażamy szacunek do osoby chociaż by dla tego, że napisanie "Cię" wymaga więcej wysiłku niż "cię". 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem wypowiedź prof. Bralczyka w TV

twierdził, że pisanie z wielkiej litery jako przesadne jest błędem

być może pisanie wielką literą jest ogromnym wysiłkiem ... choć pewnie nie tak wielkim jak wstawianie polskich znaków diakrytycznych czy prawidłowa odmiana

 

pozdrawiam

Edytowane przez ZbyT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużą literą co najwyżej można napisać Słońce, Ziemia czy ewentualnie Wszechświat w kontekście tym o czym jest forum. Nie czuję się taki ważny i nie wymagam od innych szacunku by pisali do mnie z wielkiej litery. Dziwny zwyczaj/zasada chyba z czasów pańszczyźnianych gdy mniej ważni ludzie musieli okazywać szacunek bóg wie komu czy to w piśmie czy w mowie.
Astronomia uczy pokory i redukuje wybujałe ego do minimum, więc czepianie się takich pierdół jest precedensem i szukanie w dalszym ciągu wycieczek personalnych.
Koledze, który stworzył filmową produkcję również brakło pokory.

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RomekAstrobaza napisał:

Czyzbym u moderatora wyczul nutke hejtu lub cos w tym stylu?:g:;)

Słuszne odczucie. Moje podejście nie wiąże się z samym filmem bo widziałem tylko niewielki fragment, ale samą otoczką, szczególnie usunięciem, które jest średnio poważne zważywszy na pewne zobowiązania np w stosunku do patronów medialnych... 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RomekAstrobaza napisał:

dokoncze jeszcze swoja mysl:

 

Problem tylko mialem z tym, ze zwracamy sie do siebie coraz czesciej bez szacunku pokazujac to piszac do siebie z malej litery.

Ale jak zauwazylem tylko mnie to przeszkadzalo wiec ciach temat.

 

Nie ma.co robic gownoburzy z byle powodu.

Szczerze, czy możesz już przestać robić tyle żenady wokół siebie bo napisałem do CIEBIE

Z małej litery? Bo mnie to doprawdy irytuje że osoba w twoim wieku ma problem że ktoś napisał coś z małej litery. Ale powód jest każdemu przecież znany... po prostu próbujesz odwrócić kota ogonem w tak nieudolny sposób. @slvmtz już ci chyba wytłumaczył dlaczego napisałem z małej litery. Na prawdę zadziwia mnie fakt że tematem wątku jest film Adama, a ty wałkujesz od niedzieli że ktoś napisał  "tobie, ci, wam" z małej litery. Po prostu skończ z tym i przestać robić z siebie …….*

 

 

*Wybierz sobie słowo i wielkości liter

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZbyT napisał:

 

być może pisanie wielką literą jest ogromnym wysiłkiem ... choć pewnie nie tak wielkim jak wstawianie polskich znaków diakrytycznych czy prawidłowa odmiana

 

pozdrawiam

Czasami to spory problem jak sie pisze, z telefonu bez polskich znakow;)

Co do odmiany wybacz, ze Cie tym urazilem/nie potraktowalem z nalezytym szacunkiem - po prostu za to bardzo Ciebie przepraszam :)

 

59 minut temu, Paether napisał:

Słuszne odczucie. Moje podejście nie wiąże się z samym filmem bo widziałem tylko niewielki fragment, ale samą otoczką, szczególnie usunięciem, które jest średnio poważne zważywszy na pewne zobowiązania np w stosunku do patronów medialnych... 

Czyli mialem nosa hehe

 

A co do samego filmu i patronow - tak czujemy zawod z tego powodu (jako Astrobaza).

Ale liczymy, ze nastepny film bedzie lepszy:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Gracjan K. napisał:

Szczerze, czy możesz już przestać robić tyle żenady wokół siebie bo napisałem do CIEBIE

Z małej litery? Bo mnie to doprawdy irytuje że osoba w twoim wieku ma problem że ktoś napisał coś z małej litery. Ale powód jest każdemu przecież znany... po prostu próbujesz odwrócić kota ogonem w tak nieudolny sposób. @slvmtz już ci chyba wytłumaczył dlaczego napisałem z małej litery. Na prawdę zadziwia mnie fakt że tematem wątku jest film Adama, a ty wałkujesz od niedzieli że ktoś napisał  "tobie, ci, wam" z małej litery. Po prostu skończ z tym i przestać robić z siebie …….*

 

 

*Wybierz sobie słowo i wielkości liter

 

Ale nie piszesz tak tylko do mnie tylko do wszystkich - ot tyle. Taki jestem, ze mnie to denerwuje. 

A zwrocilem.Ci uwage bo do Adama tak pisales a nie do mnie wiec wiesz ...

 

A pozostalej czesci Twojego wpisu nie skomentuje....

Pozdrawiam

Bez odbioru.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RomekAstrobaza napisał:

Czasami to spory problem jak sie pisze, z telefonu bez polskich znakow;)

Co do odmiany wybacz, ze Cie tym urazilem/nie potraktowalem z nalezytym szacunkiem - po prostu za to bardzo Ciebie przepraszam :)

 

Czyli mialem nosa hehe

 

A co do samego filmu i patronow - tak czujemy zawod z tego powodu (jako Astrobaza).

Ale liczymy, ze nastepny film bedzie lepszy:)

 

Jaki następny, skoro w tej chwili nie ma żadnego ? Skoro jeden film usunęliście to się w zasadzie przyznajecie, że nie wiecie jak zrobić dobry film, więc po co zapowiadać kolejne ? I jaka gwarancja, że znowu nie wykiwacie ew. patronów i widzów.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Charon_X napisał:

Jaki następny, skoro w tej chwili nie ma żadnego ? Skoro jeden film usunęliście to się w zasadzie przyznajecie, że nie wiecie jak zrobić dobry film, więc po co zapowiadać kolejne ? I jaka gwarancja, że znowu nie wykiwacie ew. patronów i widzów.

Helol ;)

Astrobaza jest patronem medialnym a nie producentem. 

Zawiedzeni jestesmy jako patron, ze film zniknal z serwera YT.

 

Zrozumiano;)

 

Pozdrowionka

 

Edit:

Ale oczywiscie nadal wierzymy w powodzenie tego projektu, i ze nastepne filmy beda lepsze. 

 

 

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

Helol ;)

Astrobaza jest patronem medialnym a nie producentem. 

Zawiedzeni jestesmy jako patron, ze film zniknal z serwera YT.

 

Zrozumiano;)

 

Pozdrowionka

 

Edit:

Ale oczywiscie nadal wierzymy w powodzenie tego projektu, i ze nastepne filmy beda lepsze. 

 

 

To chyba macie jakieś skłonności masochistyczne. Powinniście mieć największe pretensje do twórców filmu, że zachowują się jak kilkuletnie dzieci, a nie zostawać ich rzecznikiem. Gdzie jest Adam Tużnik, film jak i poprzednia nazwa tematu. Czy dalej będzie siedzieć z głową w piasku ?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Charon_X napisał:

To chyba macie jakieś skłonności masochistyczne. Powinniście mieć największe pretensje do twórców filmu, że zachowują się jak kilkuletnie dzieci, a nie zostawać ich rzecznikiem. Gdzie jest Adam Tużnik, film jak i poprzednia nazwa tematu. Czy dalej będzie siedzieć z głową w piasku ?

My jesteśmy od promowania astronomii a nie od dawania "zjebek" (wyręczyła nas społeczność forumowa i nie tylko hehe). Sami wiedzą, że trochę słabo to wyszło więc po co my mamy Ich jeszcze dobijać. 

Szkoda, że tak się stało jak się stało - czekamy na drugi film:)

 

Cytat

Gdzie jest Adam Tużnik, film jak i poprzednia nazwa tematu. Czy dalej będzie siedzieć z głową w piasku ?

Tego nie wiem - nie znamy się osobiście i nie jestem Jego rzecznikiem - więc nie odpowiem na to pytanie hehe.

Ale może przygotowuje się do wykładu jaki wygłosi u nas w Astrobazie za niecałe 3 tygodnie....? ;) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Charon_X napisał:

Z drugiej strony to może byś sie (czy ktokolwiek) z tym Adamem skontaktował. Może wyjątkowo źle to znosi i coś złego się z nim dzieje. Widać, że nie był przygotowany na krytykę. Może się załamał i popadł w jakąś depresję i trzeba mu pomóc.

Myślę, że aż tak źle nie jest;)
Ekipa od filmu to chyba raczej inteligentni goście - więc i na błędach się uczą. Przyjęli na klatę krytykę (choć wg mnie za agresywną hehe) - i teraz siedzą przy kompach i naprawiają i szukają lektora (bez urazy dla Pana, który wystąpił w pierwszym filmie jako lektor).

I mam nadzieję, że nas zaskoczą w następnym filmie.
 

cytując klasyka "co nas nie zabije to nas wzmocni" ;)

Chłopaki wrócą silniejsi hehe - mam taką nadzieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.