Skocz do zawartości

Film


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

Myślę, że aż tak źle nie jest;)
Ekipa od filmu to chyba raczej inteligentni goście - więc i na błędach się uczą. Przyjęli na klatę krytykę (choć wg mnie za agresywną hehe) - i teraz siedzą przy kompach i naprawiają i szukają lektora (bez urazy dla Pana, który wystąpił w pierwszym filmie jako lektor).

I mam nadzieję, że nas zaskoczą w następnym filmie.
 

cytując klasyka "co nas nie zabije to nas wzmocni" ;)

Chłopaki wrócą silniejsi hehe - mam taką nadzieję

Jeżeli by było ok, to by się Adam wypowiedział, wytłumaczył dlaczego usunął ten film i czy go wrzuci jeszcze raz, czy zostanie przerobiony itp. Bo na to chyba wszyscy czekają. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Charon_X napisał:

Jeżeli by było ok, to by się Adam wypowiedział, wytłumaczył dlaczego usunął ten film i czy go wrzuci jeszcze raz, czy zostanie przerobiony itp. Bo na to chyba wszyscy czekają. 

No to w takim razie poczekamy na komentarz Adama.

 

Pedzej czy pozniej na pewno sie odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, więcej dystansu. Nie zdążyłem obejrzeć tego filmu i trochę żałuję... bo chciałbym oglądając go widzieć to co jest dobrze zrobione i ciekawie przedstawione.
Jeśli film w jakimkolwiek stopniu promował astronomię to bardzo dobrze!

 

Wszystko można skrytykować tylko trzeba umieć to zrobić.

 

Jeśli film miał niedociągnięcia to szkoda że nikt przed publikacją tego nie zgłosił (jeśli pracuje nad filmem kilka osób).

 

Niektóre uwagi są być może słuszne i autor/autorzy wezmą je pod uwagę w następnych filmach (mam nadzieję).

 

Czekam więc na kolejny film od twórców tegoż filmu. :)

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tak nie robi dobrze każdemu filmowi, jak kontrowersje wokół niego. Teraz wszyscy, którzy go nie obejrzeli (ja również), czekają na jego powrót. Oczywiście trochę sobie żartuję, ale z chęcią bym go obejrzał i jednak z wielką życzliwością dla autorów. Chłopaki, głowa do góry! To truizm, ale nie od dziś wiadomo, że tylko ten, co nic nie robi, nie popełnia błędów.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Limax7 napisał:

Panowie, więcej dystansu. Nie zdążyłem obejrzeć tego filmu i trochę żałuję... bo chciałbym oglądając go widzieć to co jest dobrze zrobione i ciekawie przedstawione.
Jeśli film w jakimkolwiek stopniu promował astronomię to bardzo dobrze!

 

Wszystko można skrytykować tylko trzeba umieć to zrobić.

 

Jeśli film miał niedociągnięcia to szkoda że nikt przed publikacją tego nie zgłosił (jeśli pracuje nad filmem kilka osób).

 

Niektóre uwagi są być może słuszne i autor/autorzy wezmą je pod uwagę w następnych filmach (mam nadzieję).

 

Czekam więc na kolejny film od twórców tegoż filmu. :)

 

 

Może jedna osoba pojechała jak po łysej kobyle, reszta wypowiedzi było stonowana. A większość czeka na odpowiedź co dalej z tym filmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Charon_X napisał:

Z drugiej strony to może byś sie (czy ktokolwiek) z tym Adamem skontaktował. Może wyjątkowo źle to znosi i coś złego się z nim dzieje. Widać, że nie był przygotowany na krytykę. Może się załamał i popadł w jakąś depresję i trzeba mu pomóc.

Adam teraz robi...sami zobaczcie. received_338452256932742.png.526d58c22f4c4f09dea89a9f55149a12.png

I dowody:

received_1133694060171004.thumb.png.d9eef320f7046cbeb46d260283d71b39.pngScreenshot_2018-11-20-12-31-40-633_com.facebook.katana.thumb.png.5aa54e85e7c96ec9360ec3c3dd88fd0f.png

 

Myślę że dalej stara się udowodnić jaki dobry film stworzył.

  • Kocham 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2018 o 21:39, Gracjan K. napisał:

"mojej osoby, która jest znana i ceniona w Polskiej Astronomii" - o czym pisałem kilka minut temu??? "powinieneś trochę upiłować ego"

Cóż, "znana" to faktycznie tak, ale nie z osiągnięć, a właśnie z tego potężnego ego :) Długo by pisać. Żeby trochę złapać klimat, wystarczy poobserwować posty Adama na FB (choć często warto też znać kontekst).

@Gracjan K. podpisuję się pod Twoimi postami.

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, serdecznie przepaszmy tych, którzy mieli inne oczekiwania do naszej produkcji. Naprawdę nie chcieliśmy nikogo zawieść.

Zgadzam się, że wszystko było pompowane - dlaczego!? Ponieważ Moi Drodzy, chcieliśmy dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, dlatego aż tak głośno było z tym w mediach.

Pytacie co dalej - a my prosimy o trochę cierpliwości. Film albo raczej, seria zmieni nieco styl, będzie więcej odcinków, ale krótszych, ale to dopiero za jakiś czas. Wszystkie będziemy Wam

oczywiście tu na AP prezentować.

Dziękujemy serdecznie tym, którzy byli z nami - okazali nam naprawdę bardzo wiele wsparcia i otuchy - jesteśmy z Was dumni! :)

I bardzo przepraszamy!

Do zobaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Adam Tużnik napisał:

Tak więc, serdecznie przepaszmy tych, którzy mieli inne oczekiwania do naszej produkcji. Naprawdę nie chcieliśmy nikogo zawieść.

Zgadzam się, że wszystko było pompowane - dlaczego!? Ponieważ Moi Drodzy, chcieliśmy dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, dlatego aż tak głośno było z tym w mediach.

Pytacie co dalej - a my prosimy o trochę cierpliwości. Film albo raczej, seria zmieni nieco styl, będzie więcej odcinków, ale krótszych, ale to dopiero za jakiś czas. Wszystkie będziemy Wam

oczywiście tu na AP prezentować.

Dziękujemy serdecznie tym, którzy byli z nami - okazali nam naprawdę bardzo wiele wsparcia i otuchy - jesteśmy z Was dumni! :)

I bardzo przepraszamy!

Do zobaczenia!

Czemu temat tak usunięty??? Jakiś konkretny powód?Screenshot_2018-11-20-17-42-20-469_com.android.browser.thumb.png.4529cab3a2b3667ae296e90138177e98.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gracjan K. napisał:

Na prawdę zadziwia mnie fakt że tematem wątku jest film Adama, a ty wałkujesz od niedzieli że ktoś napisał 

A co ma wałkować, skoro właśnie od niedzieli temat wątku nie istnieje ;)

 

27 minut temu, Adam Tużnik napisał:

Ponieważ link do filmu, jest nie sprawny.

A co się z nim stało? :ermm: Jeśli to jakiś błąd silnika forum to może powinienem się temu przyjrzeć żeby nie zdarzało się w przyszłości :g::read: Czy komuś jeszcze znikały linki do youtube z forum?

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! To, czy wątek (czy też film, czy też jedno i drugie) od jakiegoś czasu nie istnieje, blednie wobec faktu, iż znów ktoś napisał w damskiej toalecie "Głupi KO-wiec"

Takie rzeczy należy karać z bezwzględną surowością!

Autora, sponsora, polemistów i Miłośników Gramatyki, Ortografii i Kurtuazji (z Dużej Litery!) proponuję wcielić do sekcji gimnastycznej.

Przynajmniej odpoczną sobie od astronomii (we własnym gronie).

 

 

  • Lubię 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Agent Smith napisał:

 

Takie rzeczy należy karać z bezwzględną surowością!

Autora, sponsora, polemistów i Miłośników Gramatyki, Ortografii i Kurtuazji (z Dużej Litery!) proponuję wcielić do sekcji gimnastycznej.

Przynajmniej odpoczną sobie od astronomii (we własnym gronie).

 

 

Albo za jaja i na latarnie ..... hehe

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, co kieruje ludzmi gotowymi tracic czas na generowanie po kilka wpisow dziennie w watku ktorego podmiot od jakiegos czasu jest usuniety przez autora. Doszedlem do wniosku, ze to forma trolowania zmieszana z poczuciem wyzszosci.

 

Inne zjawisko, deklarowanie, ze to dla deklarujacego koniec dyskusji w watku, by po kilku chwilach udawac, ze nic takiego nie mialo miejsca. 

 

No i oczywiscie wiara, ze cos co sie wstawilo do internetu, a potem usunelo, naprawde z niego znika.

 

Ten watek to istny gabinet osobliwosci. 

 

:/

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agent Smith, o co chodzi z tą toaletą i napisem? Kto napisał? Gdzie to się stało, na zlocie?  ([...] "iż znów ktoś napisał w damskiej toalecie "Głupi KO-wiec") 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak część z Was nie zdążyłem nawet zobaczyć tego filmu. Z tego jednak, co udało mi się wyczytać w mediach społecznościowych, to największym problemem tej produkcji jest fakt, że jest to plagiat! Jeśli to prawda (a nigdzie nie widziałem, żeby autorzy temu zaprzeczali), to jest to coś co nie tyle należy krytykować, co potępiać. Plagiat to nie jest błąd, czy niedociągnięcie. Plagiat to czyste zło.

  • Lubię 4
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Piotrek Guzik napisał:

Podobnie jak część z Was nie zdążyłem nawet zobaczyć tego filmu. Z tego jednak, co udało mi się wyczytać w mediach społecznościowych, to największym problemem tej produkcji jest fakt, że jest to plagiat! Jeśli to prawda (a nigdzie nie widziałem, żeby autorzy temu zaprzeczali), to jest to coś co nie tyle należy krytykować, co potępiać. Plagiat to nie jest błąd, czy niedociągnięcie. Plagiat to czyste zło.

Deklarację o plagiacie dodał sam Astroserwis na FB 

Sam rozpocząłem podobną dyskusję wywołując do tablicy środowisko astronomiczne na swoim profilu na FB. 

Pojawiła się gama wypowiedzi od popierających moje odczucia po również te krytyczne dotyczące ryzyka związanego z powstaniem fali hejtu.

 

Dla mnie mocno rozpromowany film, patronowany przez media (w tym rozglosnie ogolnopolskie) ze wsparciem (sponsoring?) powinien trzymać poziom. Tym bardziej, że zapowiedziany dość dawno temu. Wkład w postaci patronatu, sponsoringu i reklama niosą niestety wymagania i oglądając wydałem opinię nt samego "produktu" gdzie uznałem że nie tędy droga kwitując to metaforą. 

Szanowni! problem jest jednoznaczny. Nie ukrywam że pasja do popularyzacji drzemie w takich serwisach gdzie pojawił się choćby ten film. Popieram także działalność Astroserwisu.

Trzeba liczyć się z falą krytyki i nie bać się uczyć na błędach, nie brnąć w zaparte. 

 

Rozmawiałem w ostatnim czasie z różnymi osobami począwszy od środowiska zawodowego po amatorskie. Poza słowami poparcia, które kładły nacisk na rzetelność, merytorykę, podejrzenie plagiatu, padły też odwrotne słowa poparcia dla młodych popularyzatorów z którymi również się zgadzam, gdyż hejt bywa przekroczeniem granic konstruktywnej krytyki i jesteśmy na to wszyscy narażeni i po mojej dyskusji wydaje mi się że on też rozgorzał za co biorę odpowiedzialność i traktuję za swój błąd. Niemniej dać komuś słownie w policzek czasem trzeba, tym bardziej jeśli przegina i nie potrafi zrozumieć czemu. 

 

Astronomię trzeba adresować do różnych odbiorców. Nie każdy dotrze do określonej grupy. Zawodowy astronom niezawsze ma taką biegłość w dotarciu do ludzi prostych jak np ktoś kto lata był amatorem. Ponadto ktoś ze środowiska miłośniczego czy też zagłębiający zagadnienia student musi brać pod uwagę że odbiorcami mogą być też wymagający ludzie którzy kładą nacisk na rzetelność. Z jednej strony trzeba brać tysiące poprawek, gdyż dzisiaj popularyzować astronomię to duże wyzwanie, które chyba sprawia każdemu kłopot kto się tym trudzi i co więcej nie każdy potrafi dotrzeć do nowych odbiorców, dla których np. smartfon jest najlepszą formą rozrywki. 

 

Ale o jedno proszę. Ktokolwiek będzie podejmował próby popularyzowania astronomii niech ma na uwadze że podstawową misją jest zarażanie swoją pasją innych, a nie oczekiwanie wysokiego odbioru by skupić uwagę na sobie. Każdy ma prawo próbować, ale jednocześnie ma prawo korzystać z informacji jak to robić i jak zaczynali inni gdyż to BARDZO POMOCNE.

Można a nawet trzeba z biegiem czasu w tym temacie szukać własnych sposobów na popularyzację, by jednocześnie samemu móc się rozwijać, ale wysoce niepożądanym jest zjawisko braku pokory i rzetelności, które wśród nowych odbiorców może utworzyć niezbyt dobre myślenie o astronomii dające ryzyko do powstania czegoś w stylu "leczenie jana zięby" "flatearth" etc.

 

 

Edytowane przez Michal Kusiak
  • Lubię 4
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Piotrek Guzik napisał:

Podobnie jak część z Was nie zdążyłem nawet zobaczyć tego filmu. Z tego jednak, co udało mi się wyczytać w mediach społecznościowych, to największym problemem tej produkcji jest fakt, że jest to plagiat! Jeśli to prawda (a nigdzie nie widziałem, żeby autorzy temu zaprzeczali), to jest to coś co nie tyle należy krytykować, co potępiać. Plagiat to nie jest błąd, czy niedociągnięcie. Plagiat to czyste zło.

Być może to jest powodem usunięcia filmu - obawa przed ew. konsekwencjami jak to zostało wykryte. Jeśli to jest rzeczywiście jest próba zaistnienia "na siłę" po najmniejszej linii oporu na zasadzie kopiuj wklej z internetu na szybko, wydukanie kilku definicji z kartki do mikrofonu to wówczas na krytykę zasłużyło. Zwłaszcza jeśli się wcześniej zdąży tak szumnie zapowiedzieć i zrobić wokół siebie rozgłos i zebrać patronów.

 

Oczywiście teraz mogę sobie tylko snuć przypuszczenia, filmu już raczej nie będzie. Mimo wszystko życzę powodzenia w dalszym życiu i wyciagnięciu wniosków na przyszłość.

 

Edytowane przez Charon_X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaa to chodzi o popularyzację? myślałem że tylko ktoś miał parcie żeby zaistnieć.

 

w takim razie problem jest pozorny bo popularyzacją między innymi astronomii i ogólnie nauki doskonale zajmują się znani jutuberzy w rodzaju scifuna i cieszą się całkiem niezłą popularnościa jak na tak niszową działke. jeżeli to naprawdę miało służyć konkretnemu celowi to jak w ogóle ktoś mógł wpaść na pomysł produkowania takiego... czegoś... zamiast po prostu zwrócić się do sprawdzonego fachowca?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hans napisał:

Zastanawiam sie, co kieruje ludzmi gotowymi tracic czas na generowanie po kilka wpisow dziennie w watku ktorego podmiot od jakiegos czasu jest usuniety przez autora. Doszedlem do wniosku, ze to forma trolowania zmieszana z poczuciem wyzszosci.

 

Inne zjawisko, deklarowanie, ze to dla deklarujacego koniec dyskusji w watku, by po kilku chwilach udawac, ze nic takiego nie mialo miejsca.

 

mam podobne odczucia.

przyglądam się od kilku dni temu wątkowi i się zastanawiam co kieruje ludźmi żeby pisać takie rzeczy....

Nawet myślałem żeby zaproponować płatny konkurs:

Pierwszemu kto znajdzie na zagranicznych forach astronomicznych wątek o podobnym tonie, w którym bierze udział tule ludzi ... płace stówkę :-)

 

A potem pomyślałem że to nic nie da...

Dlaczego?

 

By myślę że mamy tu do czynienia z pewnym socjologicznym zjawiskiem, które wspomniane jest na załączonym filmie od czasu 8:48.

Polecam przesłuchać całość i się zastanowić.

I co ważne, zastanowić się czy w tym filmie nie jest mowa o mnie samym.

Pozdrawiam, a autorowi tytułowego filmu życzę powodzenia następnym razem

 

https://www.youtube.com/watch?v=hER0Qp6QJNU

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bellatrix napisał:

Agent Smith, o co chodzi z tą toaletą i napisem? Kto napisał? Gdzie to się stało, na zlocie?  ([...] "iż znów ktoś napisał w damskiej toalecie "Głupi KO-wiec") 

:D
Czy Pani nie zna? Myślę, że powinna Pani znać :)
 

 

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.