Skocz do zawartości

Film


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo pociesze, zabawne, trochę jak prank. Ale przyznam się szczerze, że dalej nie wiem o co chodzi z tym kakaowcem w ubikacji, i co on tutaj robi w wątku :rolleyes: Tylko ja nie wiem, czy Wy też nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bardzo pociesze, zabawne, trochę jak prank. Ale przyznam się szczerze, że dalej nie wiem o co chodzi z tym kakaowcem w ubikacji, i co on tutaj robi w wątku :rolleyes: Tylko ja nie wiem, czy Wy też nie?

 

Myślę, że występują tutaj cztery czynniki (i jeden dodatkowy):
1. Przed wszystkim idziemy teraz w off-topic, który pożądany nie jest, więc nie ma co jakoś szczególnie go rozwijać.

2. Film "Rejs" jest pełen absurdalnego humoru oraz scen i dialogów bazujących na absurdzie. To specyficzny rodzaj humoru. Coś jak Monty Python. Można się uśmiać, albo nie rozumieć.
3. Nie chcę występować w roli rzecznika Kolegi Agenta Smitha, ale myślę, że trafnie nawiązał do owej absurdalności. Myślę również, że kluczowym elementem była też "batalia" o "szacunek Wielką Literą".

4. W pewnym sensie w filmie "Rejs" nie wiadomo o co chodzi. Oceny ludzi przez ludzi oraz oceny świata przez ludzi są w tym filmie oparte często na niewiedzy. To znaczy, że nie dość, że widz odnosi wrażenie, że nie wie o co chodzi, to jeszcze niektórzy bohaterowie zdają się "nie wiedzieć, ale chętnie wypowiedzieć". To potęguje absurdalność całego "Rejsu", ale i tworzy ten specyficzny rodzaj humoru. Ponadto rejs bazuje również na odczuciu bezsensowności większości działań bohaterów. Mogło mieć to nawiązanie nie tylko do kondycji polskiego kina, ale również do zmian politycznych. To jednak temat nie na to forum.

Dodatkowy: Powinnaś obejrzeć film, żeby zrozumieć o co chodzi z KO-wcem :)
Polecam również monolog Inżyniera Mamonia o tym, jak to jest w polskim filmie. Też pasowałby do tematu tego wątku.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Donald_Tusk napisał:

To co Państwo wypisują to czysta nie prawda! Pan Adam jest bardzo ambitnym człowiekiem, ma niesamowite osiągnięcia jak na swój wiek! Myślę, że jest tu raczej odzew czystej zazdrości wobec Adama. Nie ładne jest takie zachowanie, promujące negatywne opinie, o człowieku, który wkłada ogromne ilości serca i zapału w swoją pasję! Proszę samemu coś stworzyć a później krytykować innych bezpodstawnie! Tym trzem zapaleńcom należą się ogromne brawa, za trud w włożoną przez nich pracę! Proszę to sobie dobrze przemyśleć, a nie krytykować tylko innych i spojrzeć na siebie! Pozdrawiam D.T

Składnia bardzo podobna do:

received_1133694060171004.thumb.png.e27f087a83080cf1e2668fd6e3cd2dac.pngScreenshot_2018-11-20-12-31-40-633_com.facebook.katana.thumb.png.299c022e61292b8f6f0c1ed8d41b0e0a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten wątek warto zostawić na przyszłość do wglądu dla kolejnych poszukiwaczy informacji na temat tworzenia własnych filmów popularnonaukowych. Zapał i opakowanie w wielką promocję nie przyniesie sukcesu jeżeli produkt nie będzie miał jakości. Ponadto wyraźnie zarysowała się tu podręcznikowa różnica pomiędzy agresywną i asertywną postawą dyskutantów (wimmer zrobiłeś na mnie bardzo pozytywne wrażenie pod względem wyważonego tonu i kultury wypowiedzi jednak wątek byłby nudny gdyby nie było opinii w innym tonie :)). 

To co chłopaki powinni zrobić to przyjąć krytykę i pokornie zacząć pracować, konsultować swoje rezultaty, a nie promować rzeczy niedopracowane - bez ocen osób trzecich może pojawić się syndrom grupowego myślenia, który w skrajnych przypadkach prowadzi do "utraty poczucia rzeczywistości, przecenianie własnej siły i możliwości działania" (cytując artykuł z wikipedii) .
Tak zwane wybujałe "ego" nikogo nie doprowadzi do sukcesu. Błędy się zdarzają każdemu, ale warto pytać jak się czegoś nie wie. Jeżeli chodzi o plagiaty - jak chcecie działać w jakiejkolwiek dziedzinie i być poważnie odbieranymi to nigdy nawet nie próbujcie kopiować czyjejś pracy. Za plagiat grozi również odpowiedzialność karna! Jest wiele innych sposobów na wykorzystanie rezultatów badań naukowych czy pracy innych osób, ale też trzeba wiedzieć w jakim zakresie takie dzieła mogą być cytowane/użytkowane. Jedną z dziedzin, w których specjalizowałem się jest rola własności intelektualnej w gospodarce opartej na wiedzy. Trendy wyraźnie pokazują, że rośnie zarówno wartość dóbr niematerialnych (są traktowane jako istotne aktywa przedsiębiorstw) jak i świadomość twórców, że można je bardzo skutecznie chronić, dlatego nie polecam narażać się na problemy tego typu.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni. Chciałbym zakomunikować jedną rzecz. Nie wiem czy Adam się na to zgodzi, wszak moja krytyka, krytyka wielu z Was była wystarczającą lekcją. Byłbym wdzięczny za to żeby chłopakowi dać szansę. Każdy z nas ma swoje problemy, Adam też. Wiecie, że do własnego wyrażania opinii też trzeba mieć dystans?

 

Poważnym problemem są plagiaty, jakieś usilne zabłyśnięcie. Ale krytyka należy się efektom a nie człowiekowi. Ilu z nas robiło błąd za błędem? Jak ze swojej strony podtrzymuję krytyczna opinie o filmie, złych praktykach z innymi publikowanymi materiałami, tak Adam wg mnie jeśli ogarnie to wszystko, może być za jakiś czas fajnym gościem. Szans każdemu należy się tyle ile ich potrzebuje. Konsekwencje praktyk zawsze zostaja wyciagniete. I jako że sam pewne krytyczne słowa wyciągnąłem wobec filmu i innych produktów, tak też ja deklaruję swoją pomoc jeśli tylko będzie jej potrzebował, bo autopromocja każdego wzrasta wraz z dobrą robotą. Każdy z Was o tym wie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej niepokoi podpis na dole "plakatu"... Wydział Fizyki, Astronomii [...] Możliwe, że nie mam racji, ale to troche wygląda jakby Pan prowadzący wykład był pracownikiem naukowym wspomnianego wydziału. A nie jest. Wg mnie podpis wprowadza w błąd. Zamiast tego lepiej wygladałoby po prostu "student wydziału [...]".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marek_N napisał:

Moi drodzy. Adam wyruszył w niebezpieczną podróż....

5 minut temu, Bellatrix napisał:

to troche wygląda jakby Pan prowadzący wykład był pracownikiem naukowym wspomnianego wydziału. A nie jest. Wg mnie podpis wprowadza w błąd.

miała być niebezpieczna podróż no i jest niebezpieczna podróż! :flirt:

 

 

...przy okazji do wątku astrozagadek proponuję pytanie "co to jest system układów planetarnych?" :g:

Edytowane przez szuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bellatrix napisał:

Mnie bardziej niepokoi podpis na dole "plakatu"... Wydział Fizyki, Astronomii [...] Możliwe, że nie mam racji, ale to troche wygląda jakby Pan prowadzący wykład był pracownikiem naukowym wspomnianego wydziału. A nie jest. Wg mnie podpis wprowadza w błąd. Zamiast tego lepiej wygladałoby po prostu "student wydziału [...]".

Cóż, Adam robi wszystko żeby wyglądać na wielkiego specjalistę i jakże ważną osobistość. Kwestię studiowania lepiej pominąć chwilą ciszy, zdradzę tylko, że już niedługo ten podpis może być nieaktualny :flirt:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bellatrix napisał:

System to chyba to samo co uklad planetarny (przeciez nawet w zagranicznej literaturze jest napisane "solar system"). 

system planetarny to wiadomo, układ planetarny też wiadomo, zagadką jest system układów planetarnych!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.gdybam. 

Moze chodzi o to, ze rozne uklady planetarne roznie dzialaja/zachowuja sie/maja rozna strukture itp  i stad te systemy? Tak sobie to tlumacze.

 

Ale spokojnie wszystko sie wyjasni na wykladzie, ktory bedziemy nagrywac i umiescimy na naszym.kanale YT.

 

Wiec troche cierpliwosci heheh

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broniłem Adama. Na początku tej ostrej dyskusji.
Jak widzę, na pierwszej stronie wątku posty zostały wyedytowane i usunięte przez samego autora. Trochę to niepoważne. Słów się nie cofa. Jak się już coś powiedziało, to się przyjmuje argumenty, ewentualnie zmienia zdanie i przyznaje rację oponentowi, ale nie wymazuje się ich.

 

Adamie, weź dwa głębokie oddechy i przyjmij resztę tej historii na klatę. To dość wytrzymała część ciała. Nie już nic nie usuwaj, nie zmieniaj, nie kombinuj. 

 

Godzinę temu, RomekAstrobaza napisał:

Ale spokojnie wszystko sie wyjasni na wykladzie, ktory bedziemy nagrywac i umiescimy na naszym.kanale YT.

Jest i plus całej tej historii z usuniętym filmem i szumem wokół niego.
Film z wykładu umieszczony na Waszym kanale będzie miał taką oglądalność, o jakiej wcześniej nie mogliście marzyć! :)
Ja również obejrzę.
Coś w tym jednak jest. W tym powiedzeniu: "nie ważne co mówią, ważne żeby mówili" ;) Adam z pewnością teraz zyskał większą popularność, na której być może też mu zależało. Ja bym to na jego miejscu dobrze wykorzystał. Odwrócił sytuację, zrobił dobrą prelekcję...

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wimmer napisał:

Ja bym to na jego miejscu dobrze wykorzystał. Odwrócił sytuację, zrobił dobrą prelekcję...

Mamy taka nadzieje;)

 

Jak po wykladzie obie strony beda zadowolone (przede wszystkim sluchacze nasi) to nie wykluczamy, ze moze z jednego wykladu przeobrazi sie to w cykl wykladow z Adamem.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 22.11.2018 o 01:21, MateuszW napisał:

Cóż, Adam robi wszystko żeby wyglądać na wielkiego specjalistę i jakże ważną osobistość. Kwestię studiowania lepiej pominąć chwilą ciszy, zdradzę tylko, że już niedługo ten podpis może być nieaktualny :flirt:

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,77333,studencki-nobel-przyznany-nagrody-dla-osmiorga-laureatow.html?fbclid=IwAR3DMhhhIuXoW88kh-TVnouJmqmeC4WiGmAZczEJbXJCK5IDt5mx5B60Xjk

 

Chyba nie do końca tak jest. No chyba, że studenckiego Nobla dają niestudentom ;)

 

Poprawcie mnie jak się mylę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RomekAstrobaza napisał:

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,77333,studencki-nobel-przyznany-nagrody-dla-osmiorga-laureatow.html?fbclid=IwAR3DMhhhIuXoW88kh-TVnouJmqmeC4WiGmAZczEJbXJCK5IDt5mx5B60Xjk

 

Chyba nie do końca tak jest. No chyba, że studenckiego Nobla dają niestudentom ;)

 

Poprawcie mnie jak się mylę.

Bardziej trafnym słowem byłoby "zdążył" :)

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.