Skocz do zawartości

Meade LightBridge 12"


lolak89

Rekomendowane odpowiedzi

Odrobina wysiłku z szacunku dla potencjalnych kupujących jest jednak wskazana. Proszę zaktualizować minimum cenę i skopiować opis oferowanego przedmiotu. W przeciwnym wypadku ogłoszenie zostanie usunięte jako naruszające regulamin giełdy AP

 

Pozdrawiam.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Teleskop kupiony w tym roku od użytkownika tego forum. Z pewnością ma już kilka lat ale nie widać tego po nim ani trochę. Pięknie zadbany i przygotowany do użytkowania.
Wyciąg 2" z mikroruchami regulowałem i smarowałem jakieś 2 miesiące temu dzięki czemu śmiga pięknie z ciężkimi okularami.
Dorzuciłem stopkę pod drugi szukacz, także w zestawie są zarówno RedDot jak i prosty 8x50 (bądź 9x50, nie zwracam uwagi)

Pod skrzynią dobsona zamontowane 3 duże kółka z możliwością blokady dzięki czemu po twardym można sobie jeździć bez problemu, po trawie nie próbowałem.

Posiada również przeciwwagę na tył teleskopu do wyważenia z ciężkimi okularami.

Pod lustrem głównym wiatrak zasilany zwykłym zasilaczem sieciowym, o ile pamiętam mam w szufladzie kasetkę na baterie do niego. Nigdy nie skorzystałem z wiatraka więc nie wiem jaki ma wpływ na chłodzenie.

Wyciąg posiada Clamping Ring, redukcja 1,25 również, Extender 35 mm 2" tak samo z clamping ringiem.
Redukcja posiada gwint filtrowy 2 cale, extender sprawdzę w domu czy ma gwint.

Na LW jest domowej roboty pokrowiec, dzięki czemu lustro nie kurzy się na "postoju".
Górna klatka od góry chroniona przez pokrowiec ze ściągaczem.

Jest również sweterek na kratownicę, używałem go tylko w czasie postoju żeby nie dopuszczać kurzu do środka. Obserwacje w terenie prowadzę zazwyczaj w ciemnych miejscach gdzie nie boję się o jakieś boczne światło więc nie zabieram go ze sobą.

Na LG jest oryginalna pokrywa z plastiku wyglądająca jak od kosza na śmieci  Dodatkowo na szczyt "tuby" jest kolejna pokrywa samoróbka która dodatkowo chroni przed kurzem i czymkolwiek co mogłoby zagrozić LG.

Pod LG jest również pokrowiec ze ściągaczem, żeby kurz nie dostał się od spodu do wnętrza, np. podczas używania wiatraka.

Posiadam do niego zestaw do podniesienia LG o 4 cm.

Dobson ma fajne rączki do przenoszenia i jest w doskonałym stanie, żadnych pęknięć, spuchlin itp. W terenie nigdy nie stawiam go bezpośrednio na ziemi, zawsze coś podłoże pod spód. Kratownica oznaczona co skraca czas kolimacji po złożeniu do kilku ruchów.
Śruby do skręcania są na stałe więc nie ma możliwości czegoś zgubić czy zostawić w domu.

Super dużo światła i dobra mobilność to zalety tego sprzętu. Zapakować się można do każdego auta, dobson jest niski a reszta się rozkłada na części.

Wady? Ciężko się pomieścić na balkonie co nie znaczy, że się nie da  Wieczorem wrzucę szczegółowe zdjęcia zestawu.

Cena 2500 zł, niestety nie mam kartonów więc odbiór albo osobisty albo spotkanie w miarę rozsądnej odległości.
Pozdrawiam
Łukasz

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.