Skocz do zawartości

NGC 7293 Ślimak


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Może się nie znam, za mało widziałem, ale jak dla mnie Twoja NGC 7293 jedno z lepszych zdjęć tej mgławicy jeśli nie najlepsze jakie miałem przyjemność podziwiać.

We wrześniu uderzyłem na ten obiekt ED-kiem ASI 224, moje zdjęcie bardzo mnie cieszy, bo to moje, wykonane tym co mam i skromną wiedzą obróbkową,

ale nie odważę się zaprezentować go na forum :)

 

 

Edytowane przez gawain74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pablo12311 napisał:

Jeżeli Antoni materiał był zbierany z twojego obserwatorium to chylę czoło.

Zaświetlony Przemyśl i taki efekt wow!!

Widać jednak, że gwiazdki już nie tak okrąglutkie jak w przypadku innych twoich prac.

 

To chyba nie tę stronę Przemyśl jest mocno "za plecami" :) i nie miał prawa przeszkadzać przy tym obiekcie.

Wydaje mi się że gwiazdki, jeśli w ogóle, to nie zdradzają problemów z sesją. Świetna praca obiektu który nisko biega nad południem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

51 minut temu, MaPa napisał:

To chyba nie tę stronę Przemyśl jest mocno "za plecami" :) i nie miał prawa przeszkadzać przy tym obiekcie.

Wydaje mi się że gwiazdki, jeśli w ogóle, to nie zdradzają problemów z sesją. Świetna praca obiektu który nisko biega nad południem.

Obserwatorium w odległości 5 km od Przemyśla i nie miało wpływu na zbieranie materiału dla tak niskiego obiektu. Jakoś to do mnie nie przemawia.

Na pewno Antoni wie najlepiej jakie miał problemy. Może nich on się wypowie.

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pablo12311 napisał:

 

Obserwatorium w odległości 5 km od Przemyśla i nie miało wpływu na zbieranie materiału dla tak niskiego obiektu. Jakoś to do mnie nie przemawia.

Na pewno Antoni wie najlepiej jakie miał problemy. Może nich on się wypowie.

Jestem już po pracy i oczywiście że się wypowiem. Mieszkam na obrzeżach miasta do centrum mam 4 km. Miedzy Przemyślem a moją miejscowością biegnie obwodnica która jest niesamowicie oświetlona. Obok domu biegnie ulica która też jest do przesady oświetlona. Od strony południowej mam drogę która prowadzi do granicy na której ruch kołowy jest okropny światła samochodu dają mocno popalić przy foceniu. Nie jest tak wcale różowo jakby się komuś wydawało ale coś tam udaje mi się z mojego obserwatorium zrobić.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.