Skocz do zawartości

Stara nowa M-31


Jarzyna B.

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Jarzyna B. napisał:

Trochę bogatszy w nowe możliwości obróbki podszedłem sobie po latach do starego materiału Królowej Galaktyk M-31.

Materiał z 2010r. naświetlany w Bieszczadach w Cichej Dolinie.

Sprzęt Mach1GTO, FSQ106ED, FLI16803

(LRGB) 4h (104:45:45:45) sub- frame ( L-180s/480s RGB-900s) (binx1)

Celem tej obróbki był zasięg galaktyki.

M31_AP.jpg

No i jak udało Ci się to pokazać - spory jest jej zasięg - chyba nawet w kadrze się nie zmieścił;)

 

Gratulacje kolejne super fotki.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lemarc napisał:

Krawędź galaktyki jest przejarana, że się tak wyrażę. Stara wersja jest bardziej naturalna.

Celem jak napisałem na początku było pokazanie zasięgu galaktyki. Starałem się aby wszystko było w miarę możliwości proporcjonalne ale oczywiście możliwości zawsze się kończą :original:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lemarc napisał:

Może gdyby tło nieco przyciemnić, będzie lepszy odbiór. Tak to subiektywnie widzę.

przyciemniac cenne, z trudem wylapane pyty? watpie....

https://apod.nasa.gov/apod/ap170303.html

https://apod.nasa.gov/apod/ap170104.html

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lemarc napisał:

Spróbowałem i wcale subtelności nie znikają. Fotka jest troszkę zbyt rozjaśniona, widać nawet słabe halo wokół gwiazdy po prawej.

Tu dochodzą jeszcze różne monitory na to nic się nie poradzi. Nie ma się co przejmować :dobrze:

Na moim wygląda ok!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lemarc napisał:

Widzę teraz że zgrać wszystkie kanały w kolorze to trudna sztuka, bo cz/b luminancja jak się domyślam, pokazuje dużo więcej subtelności.

Oczywiście kolor to tzw. pikuś :-) Zabawa zawsze zaczyna się przy kolorze. Fotka B&W jest  dużo bardziej zmniejszona w stosunku do oryginału i tylko poglądowa, dlatego wygląda tak ładnie :-)

Pozwalam sobie przypomnieć, że ten materiał to tylko 4h więc na tego typu eksperymenty to stanowczo za mało.

12 godzin temu, Tayson napisał:

Ctrl + a w Pixie i odszumianie na 70 w raw camera :-)

Tomek nigdy żadnego zdjęcia z FLI16803 nie dotknąłem żadnym odszumiaczem więc i niech tak pozostanie i tym razem :-)

p.s dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.