Skocz do zawartości

Jesienny Krab i Tryplet Lwa z maja


cebalrai

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Mam na imię Adam, od dłuższego czasu interesuję się astrofotografią ale jak dotąd nie wstawiałem jeszcze żadnych zdjęć na to forum. Zdjęcia wykonane zestawem: Newton 200/1000, montaż EQ6, kamera QHY8L, OAG z Atik16IC. Proszę o jakieś konstruktywne uwagi, szczególnie te dotyczące obróbki wykańczającej ale chętnie dowiem się co jeszcze można poprawić. Wstawiam linka ze stackami z odjętymi Darkami i Flatami. Jeżeli ktoś z Was ma trochę czasu to jestem bardzo ciekawy co z tego można wyciągnąć. M1 (40 x 300s), Tryplet (30 x 300s)

https://drive.google.com/open?id=1u4oWu4hqeATNZiZctKWQr6uMWKl_x6W7

 

 

 

m1.png

tryplet.png

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :-)

 

Po 2letnim doświadczeniu z tą kamerka polecam w bin1:

5min pod kolor do hargb, komety (o ile jej ruch na to pozwala), gromady otwarte

10min galaktyki 

20min NB - wodor. 

 

30-40 klatek to wystarczająca ilość materiału. 

 

Powalcz z balansem kolorów. U Ciebie praktycznie nie ma niebieskiego. Aby ułatwić sobie życie warto zaprzyjaznić się z eXcalibratorem. 

 

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surowy stack powinien byc czarny - to co udostepniles jest juz po ingerencji lub zlym wstepnym zapisie.

stackowane mediana? widze slady po satelitach, ktorych nie powinno byc.

 

cos jest nie tak z polem - przydalby sie flat.

nawet ogonek hamburgera sie zlapal :)

image.png.355368988299e5538a317662a15a46af.png

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, powalczę jeszcze z materiałem, właśnie po odjęciu tła zaczynają się problemy, obcina mi peryferia galaktyk i brakuje płynnego przejścia, mam nadzieję, że flaty wyjdą lepiej przy następnych zdjęciach i już będzie mniej kłopotów z tłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
3 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Może być.

OK. Wszystkie stacki to format XISF - integracja w PixInsight. Link tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/1uKNI83luJHNBRO3_y3ZNbcfc3H6LR8h5?usp=sharing

 

Co do samego materiału, to wszystko zbierane było aparatem Canon 1100d mod. na 200/1000. Niestety w pewnym momencie wpadłem na wątpliwej jakości pomysł zastosować filtr CLS.... Najpewniej nie obędzie się bez funkcji [CanonBandingReduction] w skryptach Pixa. Podam później poszczególne ilości klatek dla każdego obiektu, ale np. taka M 61 (razem z zarejestrowaną supernową) miała jakąś śmieszną ich liczbę. To było w krótkim okienku pogodowym.

 

Jest jeden materiał z którym w żaden sposób nie mogę sobie poradzić, ale też wykonywany był w ekstremalnych warunkach - wykonywałem 1.07.2020 z księżycem już na niebie w oświetleniu 77%. Było to przejście komety Panstarrs C/2017 T2 pomiędzy dwoma galakykami. To wrzucam już jako poszczególne klatki. Nie ma tego za wiele, jakość jest tragiczna, poza tym bardzo szybko zaszły chmury. Ciekawe czy ktoś jeszcze się tym upora :-)

 

211355635_Beztytuu.thumb.png.e2e117efec8206c3037d7dd4be13bb4e.png

 

Kolego @_Spirit_ będę bardzo wdzięczny gdybyś co ciekawsze problemy, które rozwiązywałeś przy okazji tych moich marnych materiałów pokazał tutaj na AP. W żadnym wypadku nie chciałbym, żebyś obrabiał to za mnie, a raczej żeby były to wskazówki do wykorzystania. Jak odkopię się ze sprawami zawodowymi to na pewno nad tymi materiałami przysiądę i zrobię je po swojemu.

 

Z góry dziękuję i powodzenia :D

 

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.