Jump to content
Sign in to follow this  
blendzior

Czy ten canon jest modyfikowany

Recommended Posts

hej :) Po paru miesiącach posiadania canona 450d który został kupiony jako modyfikowany poprzez usunięcie filtra bez montowania baadera zacząłem się zastanawiać czy jest on rzeczywiście modyfikowany ponieważ klatki które uzyskuję są niezadowalające. Wiem że szybko się zorientowałem :D Jako jedyną wskazówkę mam to że nieprzerabiany sonnar 135 nie chciał mi ostrzyć na nieskończoność, jednak jako że jest to moja pierwsza lustrzanka i nie mam w sumie porównania czy jest jakaś różnica między mod i niemodyfikowanym. Jest jakiś sposób na sprawdzenie tego, np. zrobienie zdjęcia w określonych warunkach dwoma różnymi aparatami? Mogę mieć dostęp do nieprzerabianego 600d a sprawdzenie aparatu da mi spokój duszy :laughbounce2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeśli dzienne klatki mają różowofioletowe zabarwienie, zielone liście są białe itp.  to nie ma filtra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po usunięciu tylko pierwszego filtra  fotki dzienne mają znaczną przewagę czerwonego. 

Wazne.

musisz ustawić balans bieli na auto  i pstryknać fotkę.

Pozdrawiam 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites

najprościej - ustaw zdjęcie - cyknij a w tym czasie weź dowolnego pilota i kliknij coś - jeśli na fotce widać diodę świecącą jest przeróbka :D

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo łatwo sprawdzić czy filtr został usunięty

gdy filtr jest przed matrycą to matryca nie rejestruje podczerwieni, a jeśli został usunięty to będzie widziała podczerwień

wystarczy zwykły pilot na podczerwień

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój  niemod.   Canon 1200d widzi światełko diody z pilota bardzo dobrze. Korzystam z niego, gdy chce sprawdzić  czy pilot działa.  

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minut temu, fizyk5 napisał:

Mój  niemod.   Canon 1200d widzi światełko diody z pilota bardzo dobrze. Korzystam z niego, gdy chce sprawdzić  czy pilot działa.  

gdyby tak było to modyfikacja nie byłaby potrzebna

telefony mają słabe filtry i dlatego ja ich używam do sprawdzania pilotów na podczerwień. Mój 1100D jest ślepy na diody IR

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może  ktoś  inny ma niemod. Canona 1200d i może sprawdzić  diodę  z pilota?

U mnie dioda w canonie świeci,  że hej.

IMG_3852a.jpg.f9e274c6a075ce420f134a54d859a774.jpg

Edited by fizyk5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobnie jak Fizyk, testy wykonywałem na pilocie TV i dwóch niemodyfikowanych aparatach:
- Nikon D7000
- Nikon D800
Testy z obiektywami 35mm i 17-50mm.
W pierwszym super widoczna świecąca dioda IR, w drugim również dobrze widoczna choć nieco mniej jasna.

Może Wasze testy robicie na jakichś kitowych (ciemnych) obiektywach?

Edited by jgoluch

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm, nie miałem niestety wczoraj czasu sprawdzić aparatu ale patrząc na pomysł sprawdzenia diody pilota sprawdziłem jakie spektrum ma typowa dioda, znalazłem takie coś: 800px-Control-remote-spectrum.png.f4588ff8b3674197ab4519af8fdb5f31.png

Teoretycznie powinno być widoczne dopiero po usunięciu filtra z canona baader_plot.jpg.aaa3b1fa1b9ec8f19d995353189a2628.jpg

Ale przypomniałem sobie że zawsze sprawdzałem czy jakiś pilot działa przez aparat w telefonie który powinien mieć zamontowany filtr IR :) Może więc piloty działają jeszcze w jakichś innych długościach fal. Więc zostaje zrobienie fotek testowych/ewentualnie jeszcze z dodatkiem zewnętrznego filtra IR i zobaczę czy jest różnica w czerwieni. Zawsze miałem ustawiony auto balans bieli jednak znaczącego zaróżowienia w dzień nigdy nie zauważyłem (choć moje postrzeganie barw ogranicza się do trzech kolorów :D) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nie jest dziko czerwonorózowe, to albo jest tam filtr, albo jest filtr baadera:) auto WB nie poprawi takiego odjazdu. Podeslij fotę zielonej trawy zrobionej w dzień albo jakiejś roślinki, zobaczymy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
   Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
    • Love
    • Like
   • 144 replies
  • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
   Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
    • Like
   • 4 replies
  • Odszedł od nas Janusz Płeszka
   Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
    • Sad
   • 167 replies
  • Małe porównanie mgławic planetarnych
   Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
   Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 29 replies
  • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
   Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
    • Thanks
    • Like
   • 11 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.