Skocz do zawartości

pierwsze podejscie i pudło


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Skala obrazu 5,5 arcsec/piksel oznacza, że na jednym pikselu kamery ( jeśli jest kwadratowy) odwzorowany jest fragment nieba o wymiarach 5,5 x 5,5 sekundy kątowej łuku.

Obliczasz to dla swojego sprzętu np. TUTAJ

 

Tayson, wiesz ile osób w Polsce ma w archiwum fotkę SImeis 147 ? Myślę że mniej niż 10 a raczej bliżej 5. Wchodzisz do baaardzo ekskluzywnego klubu walniętych :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wessel napisał:

Tayson, wiesz ile osób w Polsce ma w archiwum fotkę SImeis 147 ? Myślę że mniej niż 10 a raczej bliżej 5. Wchodzisz do baaardzo ekskluzywnego klubu walniętych :)

Właśnie dlatego że to trudny obiekt poczynilem przygotowania i strzelam światłem 2.8

Gwiazdki nie będą idealne (wady optyki), ale myślę że coś się z tego wyciągnie. 

 

@Grzędziel gwiazdki trochę były macane PS, więc w sumie w oryginale nie jest tak ładnie jak na zdjęciu. Ogólnie wychodzi na to że 5min to bez stresu da radę, 10min akceprowalnue, natomiast 15min przy bardzo dokładnym ustawieniu na biegun. 

 

@count.neverest 3km na wschód od centrum Wołomina. 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kubaman napisał:

Tomek, czy widzisz sens kupowania wersji z EC jeśli stosujesz PHD2?

 

Nie bardzo wiem co Ci odpisac.....

Moze 2 slowa dlaczego jak kupielm EC. Ano dlatego, ze przesiadajac sie na montaz o polke wyzej niz NEQ6 nie zalowalem tej dodatkowej kasy na enkoder. Jakos wewnętrznie zle bym sie czol ze moglem kupic ciut lepszy sprzecik..... tylko pytanie czy enkoder jest wart tylu pieniedzy? Pewnie sie nie dowiem do czasu gdy obok nie stanie czyjs montaz CEM60 nonEC i psrawdzimy prowadzenie na tym samym obiekcie :)

 

PHD jest do korygowania, a enkoder wspomaga aby korygowanie bylo potrzebna jak najrzadziej. u mnie wyhocdzi mniej wiecej 1x na 4-5cykli guidera z exp 3,5s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tayson a będziesz robił jakiś, chociaż mały, opis montażu? Czy chociaż Twoje osobiste uwagi i odczucia. Chciałbym kiedyś mieć ten model jako docelowy, bo z tego co o nim czytałem to prezentuje się naprawdę fajnie. No i stosunek udźwigu do ceny, do wykonania  i do wagi samego montażu (tak, tak przy znoszeniu i wnoszeniu na 3 piętro to jest istotny czynnik) wyglądają naprawdę bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wessel napisał:

No kadr już lepszy :)

Ta ogniskowa z połączeniem z moją matryca sa poprostu na wymiar pod ten obiekt. 

 

W sumie przydałby się canon L 200mm f1.4, ale trochę za drogi :-(

 

Hihihih, przez dłuższą chwilę myślałem że mam jakis paproch na matrycy po środku na gorze :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2018 o 09:35, Grzędziel napisał:

Tomek, jak zainstalowałeś do tego zestawu koło filtrowe i jaki reduktor bagnet/gwint stosujesz. Możesz przybliżyć jak wygląda złączkologia? Ja w swoim Atiku 383 nie widzę szans wciśnięcia koła do tego obiektywu.

bez kola, mam zlaczke geoptik z filterm ha 2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.