Skocz do zawartości

USB, komunikacja z kamerami i problemy z tym związane


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, mam pytanie, jako że jestem centrum wszelakich nieszczęść i złośliwości materii, potrzebuję konkretnej pomocy.

 

Opis zagadnienia:

Mam regularne problemy z kamerkami, zwłaszcza z kamerką do guidingu. Kamerka się zwiesza, w sharp cap niby działa, ale nie odświeża się podgląd, nie ładują się klatki. Kiedy w SC robię polar alignment mam regularne masakryczne problemy, ponieważ SC nie może wykonać plate solve, bo obraz z kamerki się mega długo odświeża. kilka kilkanaście sekund zanim obraz się odświeży.

 

W SGP jest jakaś masakra, zdjęcie się ładuje kilka sekund, po czym program analizuje gwiazdy co trwa kolejne kilka sekund. Robię testy z klatkami 1s, i w minute robię 15 klatek !!

 

Od dawna twierdziłem, że przynajmniej połowa problemów jakie miałem z guidingiem wynikała z popsutej kamerki. Być może nie kamerki (bo sprawdzałem też inne kamery i było podobnie) ale połączenia. Gdy wyłączam guiding jak mam jakieś problemy, to jest lepiej niż z guidingiem (oczywiście jeśli dobrze ustawię polarną). 3/4 moich kalibracji jest złe, bo mam pozjadane kroki kalibracyjne, nie ma ich na wykresie, a na podglądzie gwiazdy dzieją się dziwne rzeczy. Mój mont nie ma backlashu bo ma paski, ale PHD2 robi mi po 7 kroków kompensacyjnych na backlash, bo gwiazda w podglądzie nie nadąża za programem analizującym obraz...

 

Wszyscy piszecie, że laptop do astro może być z leasingu i będzie hulał. Ja mam bardzo fajny laptop z i5, 8GB, USB3, SDD 256Gb, win10 i generalnie komputer działa wolno, ale momentami tak muli, że go resetuję co godzinę. Najgorzej jest z SGP i CDC.

 

Dacie jakieś pomocne opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Kuba miałem tak samo.

1. Sprawdź jakie masz USB limit na sterowniku ascom do kamery spróbuj pozmieniać.

2. Popróbuj z kilkoma kablami usb

Ja walczyłem z tym kilka razy, i mam sprawdzony zestaw 2 kabli do kamery do guidingu i kamery głównej. Na innym zestawie było tak, że jak działał guiding to nie ściągały mi się klatki z kamery i odwrotnie. Na prawdę kabel kablowi nie równy.

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mimo wszystko zaczął od komputera i jego konfiguracji. Czasem za dużo niekoniecznie znaczy lepiej, szczególnie przy WIN 10. Spróbuj sobie podejrzeć  procesy które są wylistowane podczas normalnej pracy komputera z setupem i zobacz ile procent aktywności procesora i pojemności pamięci kazdy z nich angażuje. Mozesz się zdziwić co Win 10 wyprawia na komputerze bez Twojej wiedzy.

Ja mam stareńkie komputerki typu mini desktop Siemens Esprimo Q5030 z dwurdzeniowym procesorem, po 4 GB pamięci , Win 7 Pro i wisi na tym wszystko: montaż ASA, kamera ATIK albo STL, GPS, focuser, dwa  koła filtrowe, kontroler grzałek przy czym kontroler ASA komunikuje się z komputerem co kilkadziesiąt milisekund I NIC NIE ZAMULA. Komunikacja przez Team Viewer i AP TP link. Wszystko po USB 2.0!

ZACZNIJ OD KOMPUTERA I JEGO KONFIGURACJI.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer chyba tak, ale nie w sensie sprzętowym. Robię na nim stackowanie (oczywiście nie podczas sesji), plate solve idzie błyskawicznie itp.

Tylko kamerki kwiczą, lagują cały zestaw. Gdzie mogę sprawdzić ustawienia USB w ASCOMIE? I jak je ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kubaman napisał:

Komputer chyba tak, ale nie w sensie sprzętowym. Robię na nim stackowanie (oczywiście nie podczas sesji), plate solve idzie błyskawicznie itp.

Tylko kamerki kwiczą, lagują cały zestaw. Gdzie mogę sprawdzić ustawienia USB w ASCOMIE? I jak je ustawić?

image.png.071df629c86a64cf2f5f0da8123a7020.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.