Skocz do zawartości

Pierwsze zdjęcia, wiele pytań


Amper

Rekomendowane odpowiedzi

No powiem Ci, że jestem w szoku i dziękuję, że pokazałeś co można z tego wyciągnąć.

Odpowiadając na Twoje pytania:

M31 z temp -30

M57 z temp -15

nie używam chłodzenia wodnego, nie doszedłem jeszcze do takiego stopnia zaawansowania, w chłodne dni jak obecnie kamera bez problemu schodzi do -30 stopni przy niecałych 50% mocy.

Zasilanie kamery z oryginalnego zasilacza na 230V

Co do maski, większość moich prób, bo można tak nazwać mój dorobek zebranych klatek robiona jest z domu, do obserwatorium wchodzę tylko otworzyć dach i uruchomić sprzęt, bo nie wszytko jeszcze działa z automatyką. Wtedy też ustawiam ostrość na masce lub z poziomu Maxima i idę do domu zostawiając sprzęt samopas, oczywiście podglądając sesję z domu.

Jeszcze raz dziękuję, że zająłeś się moim materiałem i pokazałeś, że można z tego sprzętu co nieco wyciągnąć.

Edytowane przez Amper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdą wolną chwilą podchodzę do zdjęcia na nowo, według mnie jest dużo lepie niż za pierwszym razem ale, no właśnie dużo jeszcze przede mną. Niestety nie potrafię usunąć tych pasów, a kolega fizyk5 się z nimi uporał. Nie wiem też jak widać na Waszych dobrych monitorach, bo ja póki co obróbkę robię na starym laptopie, niestety takie czasy, że dzieci mają lepszy sprzęt niż ojciec :) 

Próbowałem też swoich sił z M57 ale wydobycie koloru jest póki co dla mnie bardzo ciężkie. 

Wracając do M31, nie przekręcam jej dla lepszego porównania z tym co na pierwszej stronie i z tym co przedstawił kolega fizyk5

Komentarze mile widziane  :)

M31_09_2.jpg.28042742263a6aee64d3a31f1f74017e.jpg

Ehhh teraz będę zaśmiecał forum moimi zdjęciami  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej, tylko te brzydkie pasy. Na tym etapie w grę wchodzi chyba tylko sztuczny flat.

Zapoznaj się z https://astronomiaamatorska.blogspot.com/2013/02/fitswork-sztuczny-flat.html 

plus dodatkowo czasami trzeba zabezpieczyć jakiś  obszar  lewym klawiszem myszy. W razie konieczności operację można wykonać wielokrotnie. Warto później pobawić się poziomami np. w Fitsworku przycisk "Histogram" w celu zbalansowania poziomu tła.

m31 flat.jpg

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.