Skocz do zawartości

Okolice NGC 1333


maciek z

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie z pewnością ma potencjał, ale zbyt mocno odszumiane moim zdaniem.

Czy ten TS to jest Imaging Star?

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p7085_TS-Optics-Imaging-Star71---71mm-f-4-9-Quadruplet-Apo-with-field-flatener.html

Od dawna się interesowałem tym astrografem, ale niejednoznaczne opinie w sieci wstrzymywały mnie przed zakupem.

Jak oceniasz współpracę z pełnoklatkowym sensorem? Cz mógłbyś pokazać jedna surowa klatkę full size?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, swobodny napisał:

Zdjęcie z pewnością ma potencjał, ale zbyt mocno odszumiane moim zdaniem.

Czy ten TS to jest TS?

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p7085_TS-Optics-Imaging-Star71---71mm-f-4-9-Quadruplet-Apo-with-field-flatener.html

Od dawna się interesowałem tym astrografem, ale niejednoznaczne opinie w sieci wstrzymywały mnie przed zakupem.

Jak oceniasz współpracę z pełnoklatkowym sensorem? Cz mógłbyś pokazać jedna surowa klatkę full size?

 

 

 

Tak to ten teleskop. Jeszcze za wcześnie na obiektywną opinie. Mogę tylko wstępnie porównać TS 60/330 + flattener x 0,79 ( taki miałem ) i ten. TS Imaging Star ma ładniejsze gwiazdy nawet na brzegach matrycy ( pełna klatka ), tamten nie do końca przy matrycy aps-c. Niestety surowych klatek już nie mam, dam kiedy zrobię coś nowego. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna fotka, fajny sprzęt, śliczne gwiazdki.

Jest potencjał!

Zastanawiam się jak by wyszło to zdjęcie naświetlane przez 3 godz kamerą. 

Mając 3 godz czasu ustawił bym kolor po 30 minut na kanał i luminancję 90 minut. Oj, obawiam się, że tyle bym w procesie obróbki nie wyciągnął. Widać, że 6D robi naprawdę dobrą robotę. Ciekawe jak spisze się w ciepłe, letnie noce.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pav1007 napisał:

f/4.9 robi swoje. Jednak mi się te gwiazdki średnio podobają - mam wrażenie, że jest taka kaszka w tle. Maćku, gwiazdy były zmniejszane?

Tak gwiazdy zmniejszałem. Muszę jeszcze nauczyć się nowego sprzętu i będzie lepiej. Teraz głównie niepokoją mnie brudy między filtrem a matrycą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maciek z napisał:

Tak gwiazdy zmniejszałem.

No właśnie - dlatego widzę kaszkę. Ciekawi mnie jak wyglądają gwiazdy bez zmniejszania - jak masz ten etap obróbki to pliz wrzucić wycinek

 

1 minutę temu, maciek z napisał:

Teraz głównie niepokoją mnie brudy między filtrem a matrycą.

Ale to flat powinien zdjąć, jak nie zdejmuje to źle zrobiony flat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.