Skocz do zawartości

Zadanie dla "nowego astrographu" Jesiona


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Adam zaczął swoje drukowanie i wieszanie na ścianach od trypleciku obrazków HST w tonacji piaskowo - niebieskiej.

Ja zaczynam od trypleciku wodorowego, oczywiście z pomocą Adama pianinka.

Połączony z głębokim brązem ramek będzie pasował do mojej holenderskiej kuchni jak ulał :)

Każda z fotografii będzie osobno wydrukowana na formacie 40x30.

Jeszcze czeka mnie drobny "colour matching" bo SImeis jest ciut za niebieski, ale to detale. Pierwszy już się drukuje, nie mogę doczekać się efektu !

tryptyk.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma nic lepszego niż przenieść swoje prace na papier, oglądać je na "żywo" kiedy tylko się chce. Monitor, to monitor niby patrzysz kiedy chcesz ale to nie to samo. Mam nadzieje, że i ja za jakiś czas będę mógł sobie taką swoją upragnioną pracę powiesić na ścianie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Amper napisał:

Chyba nie ma nic lepszego niż przenieść swoje prace na papier, oglądać je na "żywo" kiedy tylko się chce. 

Ja jakoś czas temu druknalem kilka swoich fotekt. Niestety za każdym razem gdy na nie patrze widzę nowe niedociągnięcia..... Ehhhh chyba trzeba będzie je rozdać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tayson napisał:

Ja jakoś czas temu druknalem kilka swoich fotekt. Niestety za każdym razem gdy na nie patrze widzę nowe niedociągnięcia..... Ehhhh chyba trzeba będzie je rozdać... 

Tomku, to ja mogę się nimi zaopiekować :D

 

Panowie, czy planujemy kalendarz w tym roku?

Astrowizji nie było w tym roku, ale fotek w galerii jest od groma i może drobne głosowanie wyłoni 12 prac?

 

@Paether @Pav1007 ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest ważne - na wydruku widać dokładnie tyle ile na ekranie komputera. Ale....na ekranie nie ma czerni, bo jest podświetlany! A tu jest! I to piękna równomierna czerń!  Specjalnie dałem Adamowi taki obrazek, gdzie jest dużo czerni, bo dotychczas wszelkie próby pokazywały na czerni pasy i inne nierównomierności, a on pokazywał wielokolorowe zdjęcia HST. Krótko - jest bardzo zadowolony. Acha oczywiście wydruk - jak to nazwał Adam - na papierze satynowym, na matowym wygląda gorzej. Mam porównanie bo Adam zrobił mi wydruki na obu rodzajach papieru.

 

Nie patrzcie na jakość, zdjęcie po ciemku :)

incom.thumb.jpg.19546b17f2e6bd67060e758e02fc1c9a.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, wessel dał mi niełatwe zadanie. :) W tym właśnie problem, że zdjęcie ma duże obszary czerni, a gdzieś na niej bardzo subtelny ogon komety. Udało się tak ustawić parametry druku, że - jest lepiej niż na monitorze. Temat już miałem przepracowany przy swoich ciemnych pyłowych mgławicach, więc tylko się uśmiechnąłem, bo wiedziałem, że dam radę :)

 

Papier Epson Exhibition Fiber robi robotę na takich zdjęciach. Dałem wesselowi wydruk także na papierze "zwykłe premium" - "prawdziwe premium". Jak dla mnie różnica jest kosmiczna. Wiele popsułem wydruków zanim znalazłem equilibrium pomiędzy papierem, a parametrami drukarki (dla astrofotografii).

Te współczesne wielkoformatowe drukarki są w stanie w 100% oddać odczucie najlepszego monitora, ale trzeba chcieć i nie szczypać się na tanich atramentach (podróbkach) i papierach.

Frajda jest ogromna, normalnie jakbym robił swoje zdjęcie :D Opraw je ładnie i pokaż, co ci wyszło. 

 

Ważna uwaga - niestety żadne zdjęcie takiego wydruku nic nie mówi o jego jakości. Lepiej to wychodzi na wideo, ale nadal - przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest wyłącznie "poglądowe" tak jak pisze Adam. No nie po to się drukuje żeby potem zachwycać się jakością zdjęcia zdjęcia na forum   :)

 

Zapomniałem napisać - zbierałem szczękę z podłogi ( tak, tak - muszę tak napisać :) ) bo Adam pokazał mi zdjęcie ciemnotki NGC 6729 - piękność z Corony Australis- i to na matowym papierze. Kurde, mało się kawą nie udławiłem... To trzeba zobaczyć, słowa nie opiszą.

Adam, rób wystawę!

PS. W właściwie czemu nie? Kurde...chyba da się zrobić... trzeba przegadać temat. Jakby tak pogadać z CNK , może Karol Wójcicki by się włączył??

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wessel napisał:

Zdjęcie jest wyłącznie "poglądowe" tak jak pisze Adam. No nie po to się drukuje żeby potem zachwycać się jakością zdjęcia zdjęcia na forum   :)

 

Zapomniałem napisać - zbierałem szczękę z podłogi ( tak, tak - muszę tak napisać :) ) bo Adam pokazał mi zdjęcie ciemnotki NGC 6729 - piękność z Corony Australis- i to na matowym papierze. Kurde, mało się kawą nie udławiłem... To trzeba zobaczyć, słowa nie opiszą.

Adam, rób wystawę!

PS. W właściwie czemu nie? Kurde...chyba da się zrobić... trzeba przegadać temat. Jakby tak pogadać z CNK , może Karol Wójcicki by się włączył??

Zróbmy razem. Ja tak samotnie nie lubię.

 

A tak zupełnie poważnie, przygotowuję temat, więc jakby ktoś chciał dołączyć, to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wessel napisał:

No ja wchodzę oczywiście, mysle ze 8 prac ...

Ok, super. Niech się tylko ogarnę ze startem Astrography, bo dzisiaj właśnie miał premierę i podejrzewam, że będzie lekki sajgon przez najbliższe dni. Sądzę, że realnie coś może się zadziać na początku roku.

Przy okazji - zapraszam: https://astrography.com - jeśli ktoś chciałby "mnie powiesić na ścianie" :) Jest też wersja PL - jakby co.

Astrography_800x600.png

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste aby mieć dostęp do osoby i urządzenia które mogą wydrukować astrofotoraficzną pracę z odpowiednim podejściem. Zazdroszczę wam trochę. Ciekawi mnie jak wyglądają wielkoformatowe szerokie kadry tam gdzie gwiazdek jest jak mrówek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MaPa napisał:

To nie jest takie proste aby mieć dostęp do osoby i urządzenia które mogą wydrukować astrofotoraficzną pracę z odpowiednim podejściem. Zazdroszczę wam trochę. Ciekawi mnie jak wyglądają wielkoformatowe szerokie kadry tam gdzie gwiazdek jest jak mrówek :)

No przecież masz taki sam dostęp jak każdy. Zapraszam. Gwarantuję, że będzie lepiej niż na ekranie, czyli wspaniale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Krzychoo226 napisał:

Coś się kalkulator na stronie sypie, nie wspominając o samym koszyku:

1567456824_Screenshot_2018-12-10Koszyk.thumb.png.30574994596f73b3fb5d2210b46320ef.png

Chciałem sprawdzić koszt wydruku 22x18 przy zadruku 20x16

Plugin pisali koledzy z Pakistanu :) Jutro mają naprawić, bo faktycznie jakaś magia się z nimi dzieje (z kalkulatorem wyliczającym koszt druku z powierzchni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

Plugin pisali koledzy z Pakistanu :)

Jako że robię w tym biznesie już trochę czasu mogę z czystym sumieniem napisać w oparciu o własne doświadczenie: to wiele tłumaczy :P Nikt chyba nigdy tego nie testował, otworzyłem kalkulator po raz pierwszy, wpisałem 4 niezerowe wartości w jedyne 4 dostępne pola i wybuchło :(

  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzychoo226 napisał:

Jako że robię w tym biznesie już trochę czasu mogę z czystym sumieniem napisać w oparciu o własne doświadczenie: to wiele tłumaczy :P Nikt chyba nigdy tego nie testował, otworzyłem kalkulator po raz pierwszy, wpisałem 4 niezerowe wartości w jedyne 4 dostępne pola i wybuchło :(

Wyobraź sobie, że jeszcze im za to zapłaciłem :D Dno i wodorosty. Największą zagadką jest to, że przez chwilę działało :D Pożegnałem się i zrobiłem płaski kalkulator.

https://astrography.com/pl/produkt/wydruk-fine-art-na-zamowienie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Adam_Jesion napisał:

Na zdjęciu na dole tej strony (reklama drukarki) za oknem rośnie jakiś starożytny baobab sięgający chmur :-D Przepraszam za offtop ale nie mogłem się powstrzymać :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.