Skocz do zawartości

Najmłodsze "dziecko" w zestawie sprzętu obserwacyjnego.


Hagen

Rekomendowane odpowiedzi

To Bresser Messier AR-102 102/460 ED. Narazie to obserwacje dzienne, wypadły pomyślnie. Aberracja jest szczątkowa, co prawda ledwo widoczna, ale jednak. Przy tej światłosile to nie ma się co dziwić, liczyłem się z tym i wypadło pod tym względem lepiej niż się spodziewałem:original:. Co do obserwacji nocnych to czekam na poprawę pogody. Pozdrawiam!!!

20181206_171129.jpg

20181206_171041.jpg

  • Lubię 2
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie, ale Twoja "recenzja" czy też test jest ...bardzo minimalistyczna.

Weź i napisz coś więcej, daj parę sensownych zdjęć etc.

Jak widzę znowu postanowiono zaoszczędzić 10$ i wyciąg jest bez mikroruchów...ręce opadają.

Ile to ustrojstwo waży ?

Czy końcówka wyciągu ma jakiś gwint (myślę oczywiście o zastosowaniu do foto) ?

 

Pozdro

N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa tuba. Napisz coś więcej. Może na święta bym sobie ją sprezentował. 

Jak oceniasz wyciąg ? 

Jak wygląda aberracja za dnia ? Przy jakich powiększeniach ? 

Czy odrośnik jest chowany lub zdejmowany ? 

Masz odniesienie, choć z pamięci do obrazów z EDków 80 czy 100 ? 

 

@Agent Smith - jest wersja z mikroruchami ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zorientowałem to aberracja jest nieco większa niż w "edkach" o dłuższej ogniskowej, sprawdzałem na latarniach i jest ledwo widoczna, no ale jest. Wkęciłem w kątówkę filtr Baadera Semi Apo, ale to jak na ironię zamiast poprawić pogorszyło tylko sprawę. Wyciąg to rewelacja, hexagonalny 2,5", zero jakichkolwiek luzów i chodzi płynnie, na końcówce 1,25" jest gwint. Odnośnik nie jest chowany. Co do microruchów to można dokupić przekładnie planetarną, ale mnie to nie interesuje ponieważ stosuję nasadkę z tuleją helikalną. Jest i mała łyżka dziegciu, szukacz w tym zestawie to zabawka plastikowa i nie ma sensu zawracać sobie nim głowy, wiedziałem o tym i od razu zainstalowałem stopkę od Sky-Watchera na szukacz kątowy i red-dot. Teraz czekam na poprawę pogody. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.