Skocz do zawartości

Galaktyka M110


Andrzej F.

Rekomendowane odpowiedzi

No to chyba miałem rację! M 110 ma niebieskawe chmury gazu w okolicach jądra galaktyki...Andrzeja jest trochę za niebieska ale mimo wszystko widać to samo!

Andrzej , super fotka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wessel napisał:

M 110 ma niebieskawe chmury gazu w okolicach jądra galaktyki..

Jak kalibracja koloru zrobiona w Pixie astrometrycznie, to wtedy kolory wychodzą wychodzą najbardziej naturalne. 

 

Jak robione "na oko" to jesteśmy daleko od naturalnych barw... 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wessel napisał:

No to chyba miałem rację! M 110 ma niebieskawe chmury gazu w okolicach jądra galaktyki...Andrzeja jest trochę za niebieska ale mimo wszystko widać to samo!

Andrzej , super fotka!

Dawniej, czytając twoje rady dla początkujących pisałeś że m 110 powinna "lecieć w sepie". Czy tu jest zatem nie odpowiednia kolorystyka ?  Pytam bo sam już nie wiem co blizej prawdy.Kwestia gustu?

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wessel napisał:

Zapewne masz rację, ale którego zdjęcia dotyczy Twoja uwaga - mojego czy Andrzeja?

Ogolna uwaga niepowiązana z żadnym zdjeciem.

Ciekawe jak @Andrzej F. kalibrowal kolor.

 

Ja kadrowalbym ja w centrum i odpuscilbym skrawek M31.

W porownaniu do M31 tlo jest leciutko chropowate, ale bez problemu akceptowalne.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Selmak napisał:

Dawniej, czytając twoje rady dla początkujących pisałeś że m 110 powinna "lecieć w sepie". Czy tu jest zatem nie odpowiednia kolorystyka ?  Pytam bo sam już nie wiem co blizej prawdy.Kwestia gustu?

Napisałem wyraźnie - jest za niebiesko. Podejrzyj moje zdjęcie to tam zobaczysz jak ja sobie to wyobrażam i jak kalibrował Pix. Moja " leci w sepię".

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tayson napisał:

Ogolna uwaga niepowiązana z żadnym zdjeciem.

Ciekawe jak @Andrzej F. kalibrowal kolor.

 

Ja kadrowalbym ja w centrum i odpuscilbym skrawek M31.

W porownaniu do M31 tlo jest leciutko chropowate, ale bez problemu akceptowalne.

Kolor był kalibrowany w Pix-ie, ale został lekko skorygowany w PS-ie. Zdjęciem referencyjnym było dla mnie zdjęcie z teleskopu Subaru i Hubblea: http://www.robgendlerastropics.com/M31-HST-Subaru-NOAO.html. Obróbkę koloru zrobił tutaj Robert Gendler, który należy do czołówki najlepszych astrofotografów. M110 Roberta Gendlera jest  bardziej niebieska i widać struktury gwiazd.  To drugie to wynik nieporównywalnie lepszej rozdzielczości i jakości zdjęcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wessel napisał:

Sorry, ale kolorystyki Gendlera nie kupuję. M 32 i M 110 są takie same w sensie struktury, budowy itp. Dlaczego wieęc aż taka różnica koloru? 

Podobna kolorystyka M110 do mojej jest na zdjęciu Wolfgaga Prompera http://www.astro-pics.com/3112b.html.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.