Skocz do zawartości

Kalendarz astronomiczny z powiadomieniami o zjawiskach


slvmtz

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze - dawno nie widziałem tak dobrego i prostego pomysłu. Kalendarze google automatycznie się synchronizują, więc można dopisywać wydarzenia niecykliczne. Gratuluję pomysłu! Proste i skuteczne.

PS. Wydaje mi się, że kalendarz AP też powinno dać się zsynchronizować z G-calendarem. Sprawdzę.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

Powiem szczerze - dawno nie widziałem tak dobrego i prostego pomysłu. Kalendarze google automatycznie się synchronizują, więc można dopisywać wydarzenia niecykliczne. Gratuluję pomysłu! Proste i skuteczne.

PS. Wydaje mi się, że kalendarz AP też powinno dać się zsynchronizować z G-calendarem. Sprawdzę.

Miałem zamiar zabrać się za tworzenie aplikacji, ale stwierdziłem, że mając tak proste narzędzie pod nosem, które bywa instalowane na każdym urządzeniu z androidem... nie ma lepszej drogi. Tak, jak mówiłem - będę uzupełniał jeszcze ten kalendarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Thekynia napisał:

Pytanie. Czy można udostępnić  ten kalendarz na grupie na FB ? 

Śmiało, ale byłoby miło, gdyby wspomniano, że autorem kalendarza jest Sławomir Matz, twórca projektu Gwiazdy w dłoniach (https://fb.com/gwiazdywdloniach).

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, slvmtz napisał:

Śmiało, ale byłoby miło, gdyby wspomniano, że autorem kalendarza jest Sławomir Matz, twórca projektu Gwiazdy w dłoniach (https://fb.com/gwiazdywdloniach).

 

Zrobione i wkejone na grupach Astronomia dla każdego oraz Fani Z głową w gwiazdach z uwzględnieniem autora 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Szychor napisał:

Nie wiem co jest grane ale u mnie na telefonie nie działa ten kalendarz . Na pc ładnie pokazuje na mobilnym nie mam żadnego zjawiska .

Zaloguj się na telefonie na tym samym koncie, do którego dodałeś ten kalendarz. Jeśli nadal nie działa to pobierz aplikację Business Calendar 2, która także synchronizuje się z kalendarzami Google.

Oto odnośnik do apki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appgenix.bizcal&hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, KrzysztofZ napisał:

Zjawiska mam, wszystko działa, ale powiadomienia o 14:40 o którym pisałeś ni chu chu :(

Dziękuję za opinię, pytałem, bo właśnie wielu deklarowało, że im się powiadomienia nie wyświetlają. Oczywiście nie jest to jakaś większość osób, ale trzeba znaleźć rozwiązanie. Czy masz włączoną synchronizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slvmtz napisał:

Dziękuję za opinię, pytałem, bo właśnie wielu deklarowało, że im się powiadomienia nie wyświetlają. Oczywiście nie jest to jakaś większość osób, ale trzeba znaleźć rozwiązanie. Czy masz włączoną synchronizację?

Mam włączoną synchronizację, jak skończyło się zjawisko, to od raz wiadomość w kalendarzu została usunięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Limax7 napisał:

Mi nie importuje kalendarza do Kalendarza Google :(

 

Nie da się jakoś zaimportować z pliku zamiast linku??

Udało się. Musiałem przejść w tryb stacjonarmy w przeglądarce i dopiero potem kliknąć w link.

To nie wszystko, także musiałem włączyć go w aplikacji Kalendarz google

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem problem braku powiadomień i znalazłem dwie drogi wyjścia:

1. Udostępniam wam plik z kalendarzem do zaimportowania. Rozwiązanie to sprawi, że powiadomienia wyświetlały będą wam się w godzinach, które ja ustaliłem. Starałem się, aby te pory były przemyślane i podjęcie tego kroku z pewnością sprawi, że nie umknie wam żadne zjawisko. Niestety z tym rozwiązaniem nie będzie możliwości automatycznego dokonywania zmian w kalendarzu, co znaczy, że jeśli coś dodam to wam się to nie zsynchronizuje. Otrzymacie możliwość pobrania pliku, kiedy będę miał pewność, że uzupełniłem kalendarz o wszystkie zjawiska, na które chciałbym zwrócić uwagę. Postaram się to zrobić do 31 grudnia.

2. Dołączacie kalendarz do swoich kont w Google Calendar (aktualnie wykorzystywana metoda) - Umożliwia to bycie na bieżąco ze zjawiskami, jakie dzieją się na niebie oraz ze zmianami w kalendarzu. To rozwiązanie zapewni wam stałą synchronizację oraz aktualizację listy odbywających się zjawisk astronomicznych. Niestety z jakiegoś powodu zaraz po nazwie i opisie wydarzenia aplikacja nie synchronizuje czasu dla powiadomień z oryginalnym źródłem kalendarza. Oznacza to, że powiadomienia nie wyświetlą wam się w godzinach, które ustaliłem u siebie i najprawdopodobniej nie wyświetlą się wcale dopóki w ustawieniach kalendarza przy "Domyślne powiadomienia" nie dokonacie zmian. Jeśli klikniecie, że chcecie otrzymywać powiadomienie 10 min przed wydarzeniem to każde zjawisko astronomiczne będzie poprzedzone powiadomieniem w terminie 10 minut przed jego wystąpieniem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Limax7 napisał:

Udało się. Musiałem przejść w tryb stacjonarmy w przeglądarce i dopiero potem kliknąć w link.

To nie wszystko, także musiałem włączyć go w aplikacji Kalendarz google

Wspomniałem o tym w głównym wątku, że dodania kalendarza należy dokonać z komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

Bingo. Kalendarz działa już z poziomu Astropolis :) Z głównej i strony kalendarza:

 

https://astropolis.pl/calendar/2018/12/

Dziękuję za wyróżnienie dla mojego kalendarza, ale zastanawia mnie, dlaczego maksimum aktywności Geminidów wg. Astropolis trwa od 14 grudnia do 15 maja :D U siebie mam ustawiony o wiele krótszy czas trwania, a mianowicie od 14 do 15 grudnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem do kalendarza najważniejsze zjawiska związane z Księżycem, planetami i najjaśniejszymi gwiazdami. Wśród nich koniunkcje Księżyca z najjaśniejszymi gwiazdami i planetami oraz koniunkcje planet z innymi planetami. Dodałem także informacje na temat maksymalnych elongacji Merkurego i Wenus, a także najważniejsze informacje związane z koniunkcjami górnymi i dolnymi, jeśli chodzi o planety wewnątrz naszego Układu Słonecznego i z koniunkcjami górnymi planet zewnętrznych (Plutona dodałem sentymentalnie). Dodałem do kalendarza także informacje o maksimum aktywności najaktywniejszych lub najbardziej znanych rojów Meteorów. Nie pominąłem informacji o zaćmieniach i o tranzycie.

Czy dodać coś jeszcze?

Edytowane przez slvmtz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.