Skocz do zawartości

Astrofotograficzne podsumowanie 2018 roku


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni nów w 2018 roku przeleciał, marne szanse na czyste niebo - to dobry moment na podsumowania.

27 prac, 4 różne setupy, 3 lokalizacje, ponad 350 godzin akwizycji i trudne do policzenia setki godzin obróbki.

Jedno pierwsze, trzy drugie i cztery trzecie miejsca w Konkursie Astrofotograficznym im. Henia Kowalewskiego na FA.

To plusy i sucha statystyka.

Minusy?

Nieudana przesiadka na ASI 1600. Brak zdjęcia komety 46P Wirtanen na którą ostrzyłem zęby.

K11BjVzV13W3_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zestawianie!

@wessel Maciek, nie chcę być nie taktowny ale mam małe pytanie, to tylko Twój autorski temat, czy można podczepić się i zamieścić swoje prace, tak żeby nie mnożyć bytów.

 

Edytowane przez Piotr4d
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Moje podsumowanie, to kilka skromnych fotek, z zieloną królową tegorocznej jesieni :)
Moja przygoda z astrofotografią zaczęła się na dobre tak naprawdę w drugiej połowie 2018 roku, kiedy wreszcie ogarnąłem sprzęt i powoli warsztat obróbki zdjęć. Mam szczerą nadzieję, że w nadchodzącym 2019 roku moje fotografie będą coraz lepsze, a ja będę nabywał coraz to nową wiedzę tutaj i na zlotach, na które w końcu muszę się wybrać.

Dzięki wszystkim za konstruktywną krytykę i mnóstwo wiedzy, która płynie w słowach umieszczanych na tym forum!

Wszystkiego dobrego w Nowym 2019 Roku!

 

 

 

podsumowanie2018.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ,że dla mnie astronomicznie  to był udany rok . Udało się być na 3 zlotach , podziwiać Perseidy z Kasprowego , poobserwować wizualnie i  popełnić kilka zdjęć. Może nie są idealne jakościowo ale z trzech  szczególnie się cieszę .Na początku roku spełniło się moje marzenie o własnych IFN-ach, potem w miarę udana próba złapania okolic Antaresa z Polski i na koniec roku planowany od jakiegoś czasu kadr okolic M42 . 

Życzę wszystkim wszystkiego dobrego w tym nowym roku 

1945185595_kola2018.thumb.jpg.ed7daaf2f4419224de07841867625bdd.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.