Skocz do zawartości

XI Zimowy Zlot Miłośników Astronomii - Lipowiec 2019


panasmaras

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Winter napisał:

Bardzo proszę o informacje na temat przyjazdu w środę :)

Darku, w ten weekend Paweł będzie to uzgadniał z ośrodkiem. Póki co, o ile mi wiadomo, dziś jest problem z dodzwonieniem się do Ostoi.

 

Przy okazji, zostało już tylko kilka ostatnich miejsc. Sugeruję przyspieszyć procesy diecezjalne decyzyjne ;).

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Fale przyjęło i co do przyjazdu we środę proszę do przelewu doliczyć 45 zł za nocleg. Teraz kwestia jedzenia, bo w ośrodku dopiero szamanko będziemy mieć we czwartek popołudniu. Grill. Proszę tutaj o informację kto, przyjedzie we środę, pomyślimy coś nad jedzeniem. Może po prostu zrobimy sami jakieś jedzonko. Kuchnia jest :)

 

PS. Zima robi się na całego, ale z dojazdem na miejsce nie będzie problemu, oczywiście jeszcze ponad 3 tygodnie, ale na chwile obecną jest stabilnie.

 

Hej ho :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej lista, nie wszystkie osoby zostały wpisane. Info poniżej :)

 

PawelBe + Kasjopeja + Syriusz + Gabrys

Panasmaras

Roberciu + 1

Lukasz83

Krzysztof Z. + 2

astrobonq

angelscorpion

Piotr4d

Bartolini

Sawes1

Gryf188

ŁukaszP

Aśka

Wimmer

H-linka

Tharbad

Adamo

Don Pedro

Winter

orzeszek1916

Krzychoo226

Krater

Matty

Starczek

pmochocki

 

+ 14 osób nieujawnionych, które na chwilę obecną jeszcze nie wyraziły zgodę na publikację danych. RODO :)

Edytowane przez PawelBe
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Publikujemy wstępy plan zlotu. Oczywiście może on delikatnie ulec zmianie.

Z tego miejsca chciałbym poprosić zlotowiczów o czynny udział w prelekcjach. Oraz jeśli ktoś ma do przedstawienia jakiś temat o informację. Jak sami wiecie, prelekcje te są na prawdę bardzo wartościowe, więc im więcej tym lepiej.

 

Czwartek

od 12:00 - Przyjazd i rozlokowanie uczestników

19:00 - Uroczyste otwarcie zlotu

od 19:15 - Astronomiczne biesiadowanie ( Obserwacje nieba / Fotografowanie - Rodzaj biesiadowania mocno uzależniony od pogody)

od 20:00 - Grill

 

Piątek

9:00 – 10:30 - Śniadanie

11:00 - Budowanie teleskopów. Walka drużyn (szczegóły już wkrótce)

13:00 - Prelekcja.  "Plotki ze świata okularów" - Wimmer

15:00 – 16:00 - Obiad

16:30 – Prelekcja. " Jak ugryźć astrofotografię i nie połamać sobie zębów" - Szczerbaty Gryf188

20:00 - Grill

21:00 - Obserwacje / integracje

 

Sobota

9:00 – 10:30- Śniadanie

10:30 - Zdjęcie grupowe

12:00 - Prelekcja

13:00 - Astrebus IV - Prowadzący Pan Wimmer.

15:00 - 16:00 Obiad

16:30 - Prelekcja. "Gwiezdne życie po życiu" - obserwacje wizualne i fotografia mgławic planetarnych.

18:00 - Konkurs “Koło Wiedzy Astronomicznej” - Prowadzący Pan Roberciu.

20:00 - Grill

21:00 - Obserwacje / integracje - W razie niepogody kalambury

 

Niedziela

9:00 – 10:30 - Śniadanie

od 10:30 - Pożegnania nadszedł czas.

Edytowane przez PawelBe
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle na ile sięga moja wiedza możemy w któryś dzień podzielić się między sobą wiedzą o przynajmniej podstawowej obróbce zdjęć.

edit.  Gdyby nie było chętnych do wygłoszenia prelekcji i z drugiej strony znaleźli się chętni do wysłuchania , to mógłbym zrobić prelekcję o podstawach astrofotografii szerokich kadrów.

Edytowane przez gryf188
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PawelBe napisał:

 

+ 14 osób nieujawnionych, które na chwilę obecną jeszcze nie wyraziły zgodę na publikację danych. RODO :)

Ale mój nick to nie dane osobowe więc skoro go tam nie ma, nie wiem czy jestem na liście czy też z niej wypadłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/20/2018 at 10:33 AM, Bellatrix said:

Na zimowym zlocie będę się zajmowała dziećmi, poczytam im baśnie. A czy wiadomo już ile mniej więcej będzie maluszków? 

Moja ulubiona:

"Hej przeleciał robot

wydał cichy chrobot..."

Dobra, nie będę robił spojlerów ;)

 

Ja bym się wybrał, gdyby się znalazło miejsce w samochodzie z Warszawy lub okolic. Obiecuję zabrać mało gratów - serio! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.