Skocz do zawartości

XI Zimowy Zlot Miłośników Astronomii - Lipowiec 2019


panasmaras

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, towerfox napisał:

Mam nie tyle co prelekcję, ale polaryzator :D Będzie można poobserwować naprężenia w różnych materiałach. Jak ktoś bieglejszy w tej materii chciałby coś dopowiedzieć to byłoby to nawet wskazane :)

Cześć. 

Będzie na zlocie urządzonko którym będzie można sprawdzić naprężenia wewnątrz blanka szklanego? 

Możliwe że odwiedzę Was w sobotę to przywiózł bym 4 blanki 240mm. 

Pozdro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pmochocki napisał:

A będzie ktoś na zlocie kto interesuje się obserwacją gwiazd zmiennych? Podręcznik AAVSO przeczytany, kilka mapek wydrukokowanych, kilka podejść do obserwacji, ale... sukcesów brak. Może ktoś by coś podpowiedział, doradził... 

Bawiłem się w to przez ładnych kilka(dziesiąt) lat więc chętnie pogadam.

Jak chcesz obserwować CCD, DSLR czy wizual Argelanderem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Grzędziel said:

Jak chcesz obserwować CCD, DSLR czy wizual Argelanderem?

Próbowałem tylko wizuala i to mnie chyba najbardziej intetesuje. Ale chętnie też porozmawiam o CCD. Może z tego co mam (plus drobne zakupy) dałby się coś sklęcić pod CCD... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/20/2018 at 10:33 AM, Bellatrix said:

Na zimowym zlocie będę się zajmowała dziećmi, poczytam im baśnie. A czy wiadomo już ile mniej więcej będzie maluszków?

Ja swoich łobuzów nie wyobrażam sobie na zlocie, ale może zmienię zdanie...
Miałem z przedszkolakami robić jutro teleskop, ale wszyscy się pochorowali i zajęcia odwołane. Materiały zostały i mogę zabrać na zlot. Jak dzieciaki będą chciały mogę z nimi zrobić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, bas.sic napisał:

Trudno, czego się nie robi żeby się z Wami spotkać :)

Ja bym był ostrożny z takimi deklaracjami:flirt: 

Choć zważywszy, że czeka nas 3-4 doby bardzo nie higienicznego trybu życia, jeszcze jedno odstępstwo nie robi znaczącej różnicy :heehee:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Duser napisał:

Rozumiem, że Grzędziel zaproponował ci spanie razem w jednym łóżku :)

Niestety, moje łóżko będzie wolne.

Z wielkim żalem zawiadamiam, że nie mogę być na zlocie. Choroba mojej mamy i konieczność opiekowania się nią uniemożliwia mi wyjazd.

:(

Pozdrawiam Was wszystkich bardzo ciepło, życzę pogody i dobrej zabawy. 

Do zobaczenia na zlocie wiosennym.

Koniecznie!

  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam do Was dwie prośby.

 

1. Czy ktoś będzie jechał przez Kraków i mógłby wziąć kolegę Darula. Jeśli tak to bardzo proszę o kontakt.

2. Jesli macie jakieś "stare" graty z teleskopów, i moglibyście wziąć je na zlot do budowy teleskopu to było by super. (moga być jakieś stare pająki, dykty, rurki i cokolwiek co by mogło się przydać do takiej budowy). Ja już mam dużą część gratów przygotowaną, ale im więcej tym lepiej. Taki złombol wśród teleskopów. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie zapraszam na sobotni konkurs Wiedzy Astronomicznej czyli epickie połączenie Koła Fortuny, Milionerów, Jeden z Dziesięciu i Familiady!

Na uczestników czeka 120 pytań w czterech kategoriach, a także niechybnie wstyd i upokorzenie. 

Szanowna publiczność będzie mieć okazję prześmiewania i wyszydzania wyżej opisanej nierównej walki i ciskania w uczestników skisłymi owocami.

Obie grupy będą miały okazję się wiele nauczyć.

Do zobaczenia.

Znalezione obrazy dla zapytania small cat on girl's boobs

 

<Kotki i cycki dla zwiększenia oglądalności ogłoszenia>

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, roberciu napisał:

Serdecznie zapraszam na sobotni konkurs Wiedzy Astronomicznej czyli epickie połączenie Koła Fortuny, Milionerów, Jeden z Dziesięciu i Familiady!

Na uczestników czeka 120 pytań w czterech kategoriach, a także niechybnie wstyd i upokorzenie. 

Szanowna publiczność będzie mieć okazję prześmiewania i wyszydzania wyżej opisanej nierównej walki i ciskania w uczestników skisłymi owocami.

Obie grupy będą miały okazję się wiele nauczyć.

Do zobaczenia.

Znalezione obrazy dla zapytania small cat on girl's boobs

 

<Kotki i cycki dla zwiększenia oglądalności 

Tez mam takie dwa tylko ze szarobure:)

Edytowane przez Kasjopeja mama Syriusza
Zeby nie bylo dwuznacznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.