Skocz do zawartości

XI Zimowy Zlot Miłośników Astronomii - Lipowiec 2019


panasmaras

Rekomendowane odpowiedzi

32 minutes ago, PawelBe said:

Też bym chciał załatwić dwie, ale mam dostęp do jednej sztuki i niestety nie pewnej, ale szukam jeszcze i dzwonię.

 

Dawno nie miałem styczności z takim grzybkiem. Faktycznie daje on duże ciepło? Bo ja już nie pamiętam.

Wiesz, daje czadu (i pożera gaz) ale efekt końcowy zależy najbardziej  od wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Piotr4d said:

Jeśli będzie pogoda=noc spędzona pod gwiazdami, to parasol na pewno się przyda, a i na czas grilla to dobre rozwiązanie. Oby tylko ów parasol nie był zapowiedzią .... nawet przez klawiaturę nie chcą mi przejść te słowa, tfu tfu tfu.

Powiem to za Ciebie - Słońce palące tak strasznie, iż Ci bez kremu z ultrablokiem dostają poparzeń, ogłuszający szum fal i dojrzewające po cichu banany (na które z przesytu nie można już patrzeć)

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Winter napisał:

Na środę mogę przygotować jedzenie dla kilku osób, coś takiego np z ryżem :D Ile nas będzie ?
Chili+con+Carne_1000x600.jpg-20160420031

UUUU, fasola i kilku chłopa w pokoju....

Ciężka noc się zapowiada....

 

 

Edytowane przez Lukasz83
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lukasz83 napisał:

UUUU, fasola i kilku chłopa w pokoju....

Ciężka noc się zapowiada....

Pamiętacie, w Bukowcu w naszym domku w jedną noc poszło chyba z sześć litrowych słoików fasoli by Winter i zlot przetrwał. Tak  że spokojnie, damy radę.  Alternatywa dla Nord stream. 

My się zimy nie boimy.

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja programu.

 

Czwartek

od 12:00 - Przyjazd i rozlokowanie uczestników

19:00 - Uroczyste otwarcie zlotu

od 19:15 - Astronomiczne biesiadowanie ( Obserwacje nieba / Fotografowanie - Rodzaj biesiadowania mocno uzależniony od pogody)

od 20:00 - Grill

 

Piątek

9:00 – 10:30 - Śniadanie

11:00 - Budowanie teleskopów. Walka drużyn (szczegóły już wkrótce)

13:00 - Prelekcja.  "Plotki ze świata okularów" - Wimmer

15:00 – 16:00 - Obiad

16:30 – Prelekcja. " Jak ugryźć astrofotografię i nie połamać sobie zębów" - Szczerbaty Gryf188

20:00 - Grill

21:00 - Obserwacje / integracje

 

Sobota

9:00 – 10:30- Śniadanie

10:30 - Zdjęcie grupowe

12:00 - Prelekcja. "Radiowe obserwacje meteorów Możliwości i ograniczenia" - Don Pedro

13:00 - Astrebus IV - Prowadzący Pan Wimmer.

15:00 - 16:00 Obiad

16:30 - Prelekcja. "Gwiezdne życie po życiu" - obserwacje wizualne i fotografia mgławic planetarnych. - Łukasz83

18:00 - Konkurs “Koło Wiedzy Astronomicznej” - Prowadzący Pan Roberciu.

20:00 - Grill

21:00 - Obserwacje / integracje - W razie niepogody kalambury

 

Niedziela

9:00 – 10:30 - Śniadanie

od 10:30 - Pożegnania nadszedł czas.

Edytowane przez PawelBe
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Agent Smith napisał:

Brakuje osoby prelegenta w Sobotę o 16.30 (ja wiem!) :)

Mam nie tyle co prelekcję, ale polaryzator :D Będzie można poobserwować naprężenia w różnych materiałach. Jak ktoś bieglejszy w tej materii chciałby coś dopowiedzieć to byłoby to nawet wskazane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Astrobonq napisał:

Uważaj, to uzależnia.

Zdecydowanie tak! :)

 

PS. Meteoblue pokazuje, że ze środy na czawartek powinno być w miarę okej, natomiast następne dni nie nastrajają zbyt optymistycznie. Ale nie traćmy wiary!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, towerfox said:

Mam nie tyle co prelekcję, ale polaryzator :D Będzie można poobserwować naprężenia w różnych materiałach. Jak ktoś bieglejszy w tej materii chciałby coś dopowiedzieć to byłoby to nawet wskazane :)

Chodziło o to, że osoba prelegenta nie była wymieniona na rozpisce - teraz już jest.

Oczywiście możemy ponaprężać to i owo - zwłaszcza podczas grillowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.