Skocz do zawartości

Kupię montaż z prowadzeniem


Krzem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem stosunkowo nowy w astrofoto... Zacząłem swoją przygodę z fotografią głębokiego nieba przy użyciu lustrzanki Canon 80D z obiektywem 70-200mm f2.8 bez prowadzenia, na statywie Benro z możliwością nakładu do 11KG. Fotki, które zrobiłem musiały mieć niestety krótkie czasy (1,6 sek przy 200mm na crop sensorze), a za czym idzie podniesione iso do przykładowo 160000.

 

Szukam rozwiązania, które pozwoliłoby osiągnąć więcej (załączam przykładowe zdjęcie) przy niewielkim wkładzie finansowym.

 

Zastanawiałem się nad Star Adventurer SkyWatcher'a, lub iOptron SkyGuider Pro, ale nie wiem, czy przyszłościowo te urządzenia uciągną jakiś teleskop ( znając życie apetyt rośnie w miarę jedzenia i po pewnym czasie będę chciał zrobić upgrade z większymi możliwościami ) Jeszcze nie wiem jaki teleskop, ale większe zbliżenie logicznie myśląc wymaga dokładniejszego prowadzenia...

 

Inna opcja, która przychodzi mi do głowy to gotowy montaż ze statywem, który ma opcję śledzenia obiektu podążając za nim zgodnie z ruchem obrotowym ziemi. Niestety czytając fora wszyscy rekomendują sprzęty za 4-5 tys. a ja na dzień dzisiejszy jestem w stanie przeznaczyć na to kolo 2000 zł.

 

Może jest tu ktoś, kto zna sprzęt w tej cenie, który pozwoliłby dobrze zacząć eksplorację nieba, lub chce sprzedać sprawny i solidny podkład ze sterowaniem pasujący początkowo do lustrzanki z obiektywem?

 

 

cap.thumb.jpg.53983cb05202f07c410441407a38e910.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.