Skocz do zawartości

Galeria zdjęć w formie wirtualnego obserwatorium


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie brakuje odwołania w drugą stronę - tak, że po kliknięciu w miniaturkę na mapie nieba otwiera się fotka..

Poza tym -cacy  :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, fizyk5 napisał:

Witaj

Chciałem podejrzeć Twój kod strony i takie coś mi się rzuciło w oczy.... po co Ci tyle adresów?

 

 

Szczerze nie mam pojecia skąd pojawiły się u Ciebie takie śmieci w kodzie - chętnie to wyjaśnie. W tej sekcji kodu znajduje się odwołanie do licznika odwiedzin więc pomyślałem że kED ściąga również zawartość związaną z miejscem źródłowym dostawcy tego licznika. Sciagnalem sobie ten program i z jego poziomu otworzyłem stronę. U mnie to wygląda tak: 

Capture.thumb.JPG.0d8c311665da51dc8493143dce5ef7ac.JPG

Jestem cienki w uszach w tym temacie więc i jeśli te śmieci o których piszesz mają jakies uzasanienie chciałbym się tego pozbyć.

 

26 minut temu, wessel napisał:

Jak dla mnie brakuje odwołania w drugą stronę - tak, że po kliknięciu w miniaturkę na mapie nieba otwiera się fotka..

Poza tym -cacy  :)

:) Mam to liście spraw do zaktualizowania zaraz po brakujacych gwiazdach (np. ponizej DEC -70)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunkiem jest zainstowalowana Java. Nie musi być najnowsza wersja poniewaz cała strona składa się z najprostszych funkcji - rysowanie punktów, linii i prostokątów. Stronę testowałem na wielku komputerach i pisałem tak aby działała w Operze, Chromie, Firefoxie, Edge'u i Explorerze. Ciekaw jestem dlaczego u Ciebie nie działa w Operze - być może trzeba włączyć Javy.

Co do wydajności to troche na niej poległem. Co ciekawe po wejsciu na stronę wystarczy zmienić rozmiar okna - choćby o kilka pikseli - i wydajność wzrasta znacznie. Niestety nie mam bladego pojęcia dlaczego tak sie dzieję. Jeśli ktoś miałby pomysł jak to poprawić będę bardzo wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Paether napisał:

Nie myślałeś może o wykorzystaniu API jak np Aladin Lite w formie "podkładu" ? 

Szczerze to nawet nie wiedziałem że Aladin udostępnia swoje funkcjonalności :) 

Wygląda na to, że teoretycznie dałoby się w stosunkowo łatwy sposób wypełnić tło skryptem Alladina (przyklad  link ). Pomysł kapitalny. Problemem byłaby tylko jednoczesna nawigacja w środowisku Aladin i elementach mojego skryptu. Dzieki za podpowiedź! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2018 o 21:08, SzymonP napisał:

Warunkiem jest zainstowalowana Java.

oczywiście nie

 

W dniu 16.12.2018 o 21:08, SzymonP napisał:

Co do wydajności to troche na niej poległem. Co ciekawe po wejsciu na stronę wystarczy zmienić rozmiar okna - choćby o kilka pikseli - i wydajność wzrasta znacznie. Niestety nie mam bladego pojęcia dlaczego tak sie dzieję. Jeśli ktoś miałby pomysł jak to poprawić będę bardzo wdzięczny...

być może po resize zmienia ci się sekwencja wywoływania requestAnimationFrame. masz tam straszny bałagan, cały czas wywołuje się callback do resize nawet bez resizowania, do tego źle wywoływane cancelAnimationFrame (tak naprawdę w ogóle go nie potrzebujesz), i równocześnie z tym setTimeout którego też nie ma powodu używać skoro korzystasz z requestAnimationFrame.

z jednej strony podziwiam że chcialo ci się reimplementować kawałek przeglądarki w canvasie ale z drugiej, poza ćwiczeniami z rysowania i klikania, chyba widzisz jak bardzo zrobiłeś sobie tym krzywdę? jak bardzo łatwiejsze jest dodanie przycisku lub zmiana czegokolwiek w htmlu i cssie a jak bardzo pod górkę jest poprawianie takiego gui?

największym obciązeniem, przynajmniej u mnie, jest użycie shadow do cieniowania horyzontu. pewnie gradient byłby tu bardziej na miejscu.

najmniejsze gwiazdy można rysować jako prostokąty, i tak widać będzie tylko kropki a rysowanie szybsze niż arc.

przez to że wszystko robisz w canvasie tracisz tez wydajnośc na rysowaniu swojego menu. gui w htmlu automatycznie rozwiązuje ten problem (poza wszystkimi innymi zaletami).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.