Skocz do zawartości

Problemy z Astro-Forum.org


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj koło południa na przemian znikał i pojawiał się dział "Granice Nauki", a szczególne ingerencje zauważyłem w temacie "Kręgi zbożowe". Nie wiem co mam o tym mysleć

 

Pojawilem sie dzisiaj na forum ok 12. Jak to zobaczylem, to zbaranialem. Myslalem, ze moze chlopaki zaczeli usuwac watek, bo fakt faktem, zapaskudzil sie totalnie. Wkurzylem sie, bo strasznie sie w nim napracowalem. Ale sprawdzilem w logach czynnosci administratorskich, a tam czysto :shock: Nikt z moderatorow nic nie robil.

 

Do tego przez to stracilem nowy podzial forum, ktory wczoraj wprowadzilem w zycie. Musze to teraz zrobic od nowa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by kogoś ( z administratorów) oddelegować do śledzenia bugtraq i wdrażania najnowszych poprawek i usprawnień. Zapewne przyczyczyniłoby się to do poprawy stabilności forum. :salu: Ehh... napsztykałem osatnio sporo postów... nie chce mi się ich odtwarzać... pozatym już nie bardzo pamiętam co tam nawypisywałem. :oops:

 

Jestem do tyłu prawie o 10 postów :? No cóż wszystko ma swoje dobre strony. Mam szanse drugi raz zacząć drugą setkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowil Xterm...kazdy soft ma jakies dziury. Nie wazne czy darmowy czy komercyjny .

Zreszta wiekszosc darmowych bardzo popularnych softow ma szybko wychodzace poprawki a z tymi komercyjnymi jak na razie jest roznie.

Wydaje sie mi ze phpBB nie jest zle i moze warto poczytac forum:

 

http://phpbb.pl/forum/viewforum.php?f=29 sciagnac najnowsze latki i zalatac

Mniej kombinacji i chyba jest o wiele prostsze niz robienie nowego engine forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszekjed

Moje zdanie na temat włamania ;-) do forum możecie poznać pod tym adresem: http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic...p=109542#109542

Pojawiło się kilka ździwionych osób dlaczego komuś zależało na tym aby spaprać właśnie wątek o kręgach, no kombinujcie dalej. Jak nie będzie pomysłów to na początek pomogę trochę odtworzyć adminom ten wartościowy wątek publikując ostatni w nim post - po nim wiele się chyba wyjaśni. A żeby rozwiać wstępne niejasności powiem, że ostatni post napisałem ja.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie na temat włamania   ;-)   do forum możecie poznać pod tym adresem: http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic...p=109542#109542

Pojawiło się kilka ździwionych osób dlaczego komuś zależało na tym aby spaprać właśnie wątek o kręgach, no kombinujcie dalej. Jak nie będzie pomysłów to na początek pomogę trochę odtworzyć adminom ten wartościowy wątek publikując ostatni w nim post - po nim wiele się chyba wyjaśni. A żeby rozwiać wstępne niejasności powiem, że ostatni post napisałem ja.

L.J.

Człowieku daj sobie spokój z głupimi aluzjami na poziomie kręgów zbożowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak to wszystko czytam, to nie wiem za bardzo czy się śmiać czy płakać. Jedno jest pewne, że ktoś tutaj najwyraźniej przegina... I może nie chciałbym się wypowiadać na temat tego, co dzieje się w jednym z wątków w dziale "Granice nauki", ale martwi mnie fakt, że w ten sposób cierpi reputacja dwóch osób, które zrobiły bardzo wiele dla amatorskiej astronomii w Polsce i za to niekłamanie darze je ogromnym szacunkiem... Szkoda, żeby ta wymiana inwektyw miała zmienić status quo...

 

Panowie :lol: Przecież to forum astronomiczne, a nie polityczne czy sportowe, gdzie wzajemne obrzucanie się błotem jest jedynym sensem ich egzystencji... Trudno przecież wyobrazić sobie bardziej "bezkonfliktowe" hobby, niż astronomia. Co więcej - przebywający tu ludzie, to osoby wykształcone i inteligentne, więc dlaczego historia polskiej "internetowej astronomii" jest napchana waśniami, rozpadami i wzajemną niechęcią - przecież mądry człowiek zawsze potrafi znaleźć wyjście z trudnej i konfliktowej sytuacji, a jeżeli nie, to przynajmniej nie rozgrywa prywatnych wojen na forum publicznym.

 

 

Pozdrawiam :? ,

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madrego czlowieka milo posluchac. Tak wlasnie mysle jak ty. Powiedz mi tylko, jak mozna powstrzymac Leszka? Pedzi na oslep. Wiem, ze to wyglada na otwarty konflikt, ale jego nie ma. Ja nie mam z tym czlowiekiem zadnego kontaktu. On tak co jakis czas sie budzi z letargu i zaczyna mnie kasac. To sa prywatne animozje nie zwiazane z forum, astronomia, czy czymkolwiek innym.

 

Ja od tej chwili ignoruje jego posty, ale nie pozwole, aby ich obrazliwa tresc wisiala w serwisie, ktoremu poswiecilem 70% swojego czasu i zycia od ostatniego 1.5 roku. Wydaje mi sie, ze to naturalny odruch. Jezeli jest cos, co molgbym uczynic, zeby ten facet wreszcie sie opanowal, to zrobie to natychmiast. Jego wyobraznia nie zna granic. Ale to lepiej niech znajdzie sie w powiesci SF, a nie na forum astro.

 

To tyle w tym temacie i jezeli nikt mnie nie wywola to sie nie odezwe.

 

Z mojej strony przepraszam wszystkich, ktorzy musza ten pasztet czytac. Ale uwierzcie, nie mam takiej mocy, aby to zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wszystko czytam, to nie wiem za bardzo czy się śmiać czy płakać.

 

Podpisuję się "obyma rencami"!

 

Adamie Jesion! Poprostu DLA DOBRA SPRAWY powinieneś niektóre wypowiedzi POZOSTAWIAĆ BEZ ODPOWIEDZI. Bo Twój udział w kompletnym skaszanieniu tego wątku jest niemały, oczywiście nie ujmując "zasług" LeszkowiJ.

 

A oprócz tego powtarzam - ten wątek jako całość JEST BEZWARTOŚCIOWY i należałoby go usunąć!

 

Wbrew własnej intencji Jesion robi reklamę "kręgażom". Dziwię się że na to nie wpadł! Zorganizowani kręgaże należą do kategorii osób które wyznają zasadę - NIECH MÓWIĄ O NAS - DOBRZE CZY ŹLE - TO BEZ ZNACZENIA, DZIĘKI TEMU ROŚNIEMY W SIŁE!

 

Moim zdaniem - głupotę i ciemnogród często skuteczniej można zwalczać ignorowaniem niż piętnowaniem. :!:

 

Wolałym, żeby nie odpowiadano na ten mój post! Jeśli już ten wątek zostaje to należałoby go poprostu wygaszać MILCZENIEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety stracilismy posty z ok. 1 doby. Ktos nam w nocy dobieral sie solidnie do bazy. Udalo mu sie niezle namieszac. Jedyna mozliwoscia bylo przywrocenie systemu z ostatniego backupu.

 

Z tego co pamiętam to brak recenzji antaresa z działu recenzje, brak wątku o teleskopach Optrons z działu sprzętu. Nie da się tego odzyskać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Cygnusie, obiecuje ze postaram sie dostosowac do twojej prosby. Polozylem przed soba wielki drewniany badyl i kiedy tylko pojawi sie kolejny post Leszka, natychmiast wsadze go sobie w zeby i mocno zacisne :)

 

PS. Co do reklamy kregow, to nie wydaje mi sie, aby to byla dla nich dobra reklama. Mimo wszystko moje "sledztwo" wielu osobom otworzylo oczy. Ale tak jak piszesz, nie ma sensu juz wiecej o tym polemizowc. PAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz pozwolę sobie wyrazić zdumienie faktem, że niejaki Mr Hacker zaczął swoją destrukcyjną działalność właśnie w temacie kręgów zbożowych :shock: Ale powiedzmy, że mniejsza o to. Podobno jest gdzieś back-up Forum, wprowadzony po ostatnich zamieszaniach sprzed paru miesięcy. Nie dałoby się po prostu odzyskać tych utraconych postów? Wielu ludzi się naprodukowało, a po zniknięciu tylu postów wiele wątków straciło nagle sens, a niektóre znikły na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.