Skocz do zawartości

Moje pierwsze klatki


Meiser

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli system pisze Vega- to w centrum pola widzenia ZJUSTOWANEGO szukacza ustawiasz RĘCZNIE ( po zwolnieniu hamulców) Vegę. Zapinasz hamulce i klikasz ENTER. Jeśli wybrałeś alignację na więcej niż 1 gwiazdę to system a ty wraz z nim musi powtórzyć ten ciąg czynności DLA KAŻDEJ Z GWIAZD, z tym że już NIE ZWALNIASZ HAMULCÓW !!!!!. A swoją drogą instrukcję podlinkowalem ci chyba już w 3 poście, co byłeś uprzejmy wyśmiać. Teraz to się mści.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie Wessel nigdy nie wysmiewalem sie z  Twoich postow porad czy instrukcji zreszta nie mam w zwyczaju tego robic z czegos co ma sluzyc co innego gdy ma szkodzic , ale to inna para kaloszy . Mysle ze powyzsze informacje pomoga w koncu sprawnie funkcjonowac i mi i mojemu montowi . Uprzejmie Dziekuje 

Edytowane przez Meiser
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Meiser napisał:

Daj namiary na tą  babcię może razem będzie  raźniej.  Ciekawe jakie były Twoje początki ??? Pewnie wiedziałeś WSZYSTKO !!! A teraz kozakujesz

Trochę dystansu do siebie i luzu, obrazek świetny i co więcej pewnie adekwatny do sytuacji :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Meiser napisał:

Chyba przeprowadza się na Marsa tam bynajmniej będę miał gwarancję na to że nie będzie tych pieprzonych  chmur  . Tu narazie MASAKRA 

Na Marsa? A o burzach pyłowych słyszałeś? Cała ostatnia opozycja była do bani, bo cała planeta była zakryta pyłem. Te burze potrafią trwać nawet wiele miesięcy. No ale zgoda, większość czasu jest ok. Także nie wiem, czy opłaca Ci się tam lecieć :)  Lepiej już Księżyc.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MateuszW napisał:

Na Marsa? A o burzach pyłowych słyszałeś? Cała ostatnia opozycja była do bani, bo cała planeta była zakryta pyłem. Te burze potrafią trwać nawet wiele miesięcy. No ale zgoda, większość czasu jest ok. Także nie wiem, czy opłaca Ci się tam lecieć :)  Lepiej już Księżyc.

Ale teraz nie ma biletów na Księżyc a na Marsa chyba jeszcze można się zapisać :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Meiser napisał:

Chyba przeprowadza się na Marsa tam bynajmniej będę miał gwarancję na to że nie będzie tych pieprzonych  chmur  . Tu narazie MASAKRA 

Musisz uzbroić się w cierpliwość ;)

Pomyśl , jak teraz wściekasz się na chmury , to co będzie jak setup będzie nie posłuszny? Lub jak 30s ekspozycje będą nadawały się wyłącznie do kosza?

Cierpliwość to podstawa w naszym astro-hobby .

Ja przez moje 5 tygodniowe L4 nie mogłem przetestować nowa nabyty obiektyw,a teraz jak już jestem zdrowy , to praca na  nocne zmiany .

Życzę Ci wytrwałości i cierpliwości !

Edytowane przez Jarek76
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli znowu cos skopalem przy ustawianiu . Byc moze kompas i kierunek polnoc . Uzywam kompasu ze smartfona i zauwazylem ze raz polnoc pokazywal zupelnie w innym kierunku dopiero po zresetowaniu smartfona pokazal (mam taka nadzieje) prawidlowy kierunek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Meiser said:

Kompas po to zeby prawidłowo ustawić montaz EQ5 w osi na północ A polarną oczywiście  również złapać montażem na swoje miejsce 

No to jeszcze raz, ustawiasz montaż odpowiednią nogą w stronę Polarisa - nie potrzebujesz do tego kompasu. Później śrubami ustawiasz Polarisa w lunetce biegunowej. Jesli go ustawisz lunetce (wystatczy zakresu) to nie ma znaczenia że noga montażu stoi mniej-więcej na północ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowej, względnie nie obeznanej miejscówce, kiedy rozstawiamy setup jeszcze przed zapadnięciem zmroku i nie widać polarnej, to kompas może się i przydaje, w przypadku stałego miejsca warto zaznaczyć na trawie, betonie, kostce, czy co tam masz, miejsce posadowienia nóg na gruncie, a następnym razem proces poszukiwania polarnej zminimalizujesz praktycznie do zera. Rozstawiasz trójnóg w oznaczonych miejscach i polarna musi być widoczna w lunetce. Do wstępnego zorientowania montażu przydaje się też laser, wystarczy poświecić nim w lunetkę biegunową i od razu widać w co "celuje" (montaż). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.