Skocz do zawartości

Kawałek Oriona z Kanarów


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Tayson napisał:

W fotce jest potencjał wg mnie zakryty poswiatą zielonego i dominatą niebieskiego. 

Wersja ze ściągniętym zielonym:

1402841059_Orion135pixpixps.thumb.jpg.569ed3a21f3d91a35ea99c6f576416f2.jpg

Nie zapominajcie, że to zdjęcie jest z mienodyfikowanego aparatu. Musiałem się na prawdę sporo nagimnastykować, żeby wydobyć tu jakikolwiek czerwony, szczególnie w M42. Moim zdaniem tak to mniej więcej powinno wyglądać w aparacie niemod.

25 minut temu, sidiouss napisał:

U mnie na laptopie zdecydowanie za dużo niebieskiego i M42 jakieś takie blade :)

 

Ja bym to widział jakoś tak, chociaż mój lapek z kolorami ma zawsze problem :D

M42 jest istotnie blade, muszę jeszcze raz mu się przyjrzeć. Twoja wersja kolorystyczna niestety zupełnie mi się nie podoba :(

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dziś spojrzałem świeżym okiem i zgadzam się z wami, że jest za niebiesko. Jednakże całkiem brązowe pyły też mi nie leżą, to musi być coś pomiędzy. Wydaje mi się, że ten kolor trzeba będzie poprawić gdzieś na początku obróbki. Tylko jak? Taki jak widzicie wyszedł "sam z siebie". Zauważam powoli, że chyba większość moich zdjęć z aparatu ma tendencję do wpadania w takie odcienie. Pytanie jak z tym walczyć. Jakieś sprawdzone pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MateuszW napisał:

Tak. Inaczej nie ma opcji tego obrobić. Starałem się bardzo starannie zamaskowac wszystkie pyły. 

Obstawiam że to przez to tak poleciał i w B. 

 

Ja uważam że do pyłów potrzeba bezwzględne fizycznych flatow + ewentualnie leciutko DBE w Pixie. 

 

Bez skrupułów trzeba również przyciąć stacka. Na górnej i chyba lewej krawędzi widzę jakieś nierówności pola. Może to wina matrycy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba to foto, szczególnie, że chyba mnie ostatecznie przekonałeś do tego Samyanga. Body mam też D7100, po Świętach zamówię montaż w wersji P. Jak Ci się sprawuje ten setup z body na pręcie przeciwwagi? Na początku czerwca będę na La Palnie, chciałbym do tego czasu potrenować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2018 o 15:40, Tayson napisał:

Obstawiam że to przez to tak poleciał i w B. 

 

Ja uważam że do pyłów potrzeba bezwzględne fizycznych flatow + ewentualnie leciutko DBE w Pixie. 

 

Bez skrupułów trzeba również przyciąć stacka. Na górnej i chyba lewej krawędzi widzę jakieś nierówności pola. Może to wina matrycy? 

Być może to wina sztucznego flata. Flaty normalne mam, jednak nie do końca dobrze działają. Ogólnie jeszcze nigdy nie udało mi się zrobić takich dobrych flatów pod mocno ciągnięte pyły, żeby bez korekcji sztucznym się to nadawało. Nie mam pojęcia, jak to zrobić.

Do przycinania właśnie miałem skrupuły :) Trochę przyciąłem, ale szkoda mi pyłów.

 

A przy okazji, też wam nie działa zdjęcie w pierwszym poście? Ostatnio mam problemy z netem i nie wiem, czy to co widzę, widzą też inni :) No a nie mam możliwości edytowania, żeby to naprawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gryf188 napisał:

Mateusz , trochę chyba za daleko pociągnąłeś to zdjęcie , duży szum po całości, a zwłaszcza w ciemnych partiach trochę razi.

No niestety, przydałoby się co najmniej 2x tyle materiału, ale jest co jest. Opublikowane zdjęcie to 75% oryginału, natomiast przy 50% ten szum jest już bardzo mało widoczny. Pokazałem odważnie większą wersję, bo jednak wolę pokazać szczegóły, niż ukrywać je w gładkiej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.