Skocz do zawartości

Powerbox


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuje osoby która podjęła by się odpłatnie zaprojektowania i wykonania skrzynki rozdzielające zasilanie, którą mógłbym zamocować na teleskopie w astrobudce.

Coś jak ma ten pan przy swoim setupie.

Skrzynka zasilana była by zasilaczem impulsowym o wydajności 12v 15a

pegasus-astro-pocket-powerbox-review.jpg.5d3617fc79a0578e84e601262a2acd73.jpg

Wymagania/Oczekiwania :

wymiary (maksymalne) : dł,sz,wy. 150x90x40 dla przykładu coś tego rozmiaru. https://sklep.avt.pl/obudowa-plastikowa-z50-43x91x146mm.html

w całości analogowe bez kontroli z pc.

 

Wyjścia z zasilaniem:

Rodzaj gniazd to jedynie propozycja.

5x gniazdo dc 2.1/5.5 z zasilaniem 12v.  

1x dc 2.1/5.5 5.2v/3a (rapsberry pi)

1x dc 2.1/5.5 5v/5a (usb hub)

1x dc 2.1/5.5 8.4v/2.4a (canon eos)

No i oczywiście gniazdo zasilające cały box 12v.

 

Chętnie udzielę więcej szczegółów, śmiało pytać.

Pozdrawiam. ;-)

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astrolink odpada bo używam Linuxa i indi. 4 gniazda 12v też by wystarczyły...tu się głownie rozchodzi o zasilanie do rpi i USB huba. By było w jednym pudełku z 12v, mam 80ed a to nie jest dużo gabarytowy sprzęt, ilość pudełek jakie mogę tam zamocować jest ograniczona.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. trzeba to uporządkować widzę.

 

5x gniazdo https://sklep.avt.pl/gniazdo-zasilania-dc2-1-5-5-prz-nakr-metal.html z napięciem 12V.

1x --||--  z napięciem 5.2 V i wydajnością do 3 A

1x --||--  z napięciem 5 V i wydajnością do 5 A

1x --||--  z napięciem 7.4 V i wydajnością do 2.4 A

 To jakie podzespoły zostaną wykorzystane ( przetwornice, przewody..itp ) jest wykonawcy decyzją.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, trouvere napisał:

Co Twoim zdaniem ma to oznaczać "2.1/5.5" (powtarzające się kilka razy) ?

Najpopularniejszy na świecie rodzaj złącza zasilającego :)

7 minut temu, trouvere napisał:

Oznaczenia jednostek piszemy z dużej, nie małej litery np. 12V, 3A czy 5A.

... a między wartością, a jednostką dajemy spacje, jeśli już się czepiamy bez sensu... 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MateuszW napisał:

Najpopularniejszy na świecie rodzaj złącza zasilającego :)

A drugie najpopularniejsze to 2.5/5.5 :D

 

3 godziny temu, trouvere napisał:

"5x gniazdo dc 2.1/5.5 z zasilaniem 12v" - A dokładniej to o co chodzi ?

Takie o! :)

490_.jpg.47b8afb9366d8a07e9ecaa69a39ae816.jpg

1544.jpg.70b58ec05d335eecef6dc50c76e72f5b.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, trouvere napisał:

Napisałem już posta wyrażając w nim swoje zdanie na temat tych złącz zasilających jak również koncepcji power box'a w wersji jaką widzi autor tego wątku - jednak nie doczekał się on publikacji na forum, nie mam pojęcia dlaczego. W związku z tym uznałem, że dalszy mój udział w tym wątku nie ma większego sensu.

Jak to nie doczekał się publikacji? Według mojej najlepszej wiedzy posty na tym forum nie są moderowane i cenzurowane przed ich publikacją... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Selmak napisał:

Ok. trzeba to uporządkować widzę.

 

5x gniazdo https://sklep.avt.pl/gniazdo-zasilania-dc2-1-5-5-prz-nakr-metal.html z napięciem 12V.

1x --||--  z napięciem 5.2 V i wydajnością do 3 A

1x --||--  z napięciem 5 V i wydajnością do 5 A

1x --||--  z napięciem 7.4 V i wydajnością do 2.4 A

 To jakie podzespoły zostaną wykorzystane ( przetwornice, przewody..itp ) jest wykonawcy decyzją.

Jaki budżet i rozmiary przewidujesz? 

 

 Co do zasilania aparatu proponuję 8.4 V/1.5-2 A. 7.4 V to nominalna wartość akumulatora, który pracuje mniej więcej w zakresie 7.0-8.4 V :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za offa... 

20 minut temu, trouvere napisał:

Napisałem już posta wyrażając w nim swoje zdanie na temat tych złącz zasilających jak również koncepcji power box'a w wersji jaką widzi autor tego wątku - jednak nie doczekał się on publikacji na forum, nie mam pojęcia dlaczego. 

Ponieważ nie wcisnales :-) 

Screenshot_20181226-183947.thumb.jpg.8db3c0d1416faaeacdb0d42662724fc7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie musisz tym sterować, to kup sobie porządny zasilacz modułowy, np Mean Well tym załatwisz wszystkie 12V, do tego przetwornicę Pololu na 5V (wg. mnie 5.2 i 5V to to samo) D24V150F5 np stąd oraz kolejną na 7.5V np D24V22F7 jest np tutaj.

 

Projektowanie będzie polegało na połączeniu plusa do plusa i minusa do minusa :)

Edytowane przez Sebo_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sidiouss napisał:

Jaki budżet i rozmiary przewidujesz? 

 

 Co do zasilania aparatu proponuję 8.4 V/1.5-2 A. 7.4 V to nominalna wartość akumulatora, który pracuje mniej więcej w zakresie 7.0-8.4 V :

Te 7.4v to widnieje na zasilaczu sieciowym stąd ta wartość podana tutaj by stworzyć odpowiednik w boxie. Jeśli 8.4 V jest oidpowiedniejsze to jak najbardziej.

11 minut temu, Sebo_b napisał:

Jeśli nie musisz tym sterować, to kup sobie porządny zasilacz modułowy, np Mean Well tym załatwisz wszystkie 12V, do tego przetwornicę Pololu na 5V (wg. mnie 5.2 i 5V to to samo) D24V150F5 np stąd oraz kolejną na 7.5V np D24V22F7 jest np tutaj.

Próbowałem zrobić coś takiego lecz moja nie duża wiedza nie pozwoliła mi wykonać tego tak by nie obyło się bez problemów/spadków napięć itp. Nie mam w tym doświadczenia.

Po drugie trudno to było by zmieścić do tak małego pudełka bez zaprojektowania płytki..a tego już nie potrafię.

Budżet: ile będzie trzeba tyle zapłacę, myślę że w 400 zł da się wyrobić

Rozmiary 150x90x40

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Selmak said:

Po drugie trudno to było by zmieścić do tak małego pudełka bez zaprojektowania płytki..a tego już nie potrafię.

Jeśli zastosujesz zewnętrzny zasilacz 12V to te dwie przetwornice się zmieszczą nawet w dużo mniejszym pudełku. Zamiast kilku wyjść możesz zrobić kabel który ma kilka końcówek (taką choinkę). Nie wiem gdzie tutaj mogłyby wystąpić spadki napięć.

 

Jeśli chcesz dedykowaną płytkę, to trochę inna sprawa - cenowo też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sebo_b napisał:

Jeśli zastosujesz zewnętrzny zasilacz 12V to te dwie przetwornice się zmieszczą nawet w dużo mniejszym pudełku. Zamiast kilku wyjść możesz zrobić kabel który ma kilka końcówek (taką choinkę). Nie wiem gdzie tutaj mogłyby wystąpić spadki napięć.

 

Jeśli chcesz dedykowaną płytkę, to trochę inna sprawa - cenowo też.

Jedyne co chcę..jeśli już mam to tak ująć to by ktoś o odpowiedniej (wystarczającej wiedzy) wykonał projekt odpłatnie.

Zasilacz zewnętrzny już posiadam 12 V 15A i działa on bardzo dobrze, Brakuje jedynie reszty.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Selmak said:

) wykonał projekt odpłatnie.

Ale moim zdaniem tutaj nie ma co projektować - no chyba, że koniecznie chcesz komuś zapłacić.

 

12760791_ScreenShot2018-12-26at20_18_13.png.33c5db36cc9a8432573ba9d347edd235.png

 

Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć wyjścia (choć to podobno dobre przetwornice), to na każdym trzeba dodać szeregowo bezpiecznik i równolegle (w stronę zaporową) odpowiednią do napięcia diodę Transil (znajdziesz na piekarz.pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebo_b napisał:

Ale moim zdaniem tutaj nie ma co projektować - no chyba, że koniecznie chcesz komuś zapłacić.

 

12760791_ScreenShot2018-12-26at20_18_13.png.33c5db36cc9a8432573ba9d347edd235.png

 

Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć wyjścia (choć to podobno dobre przetwornice), to na każdym trzeba dodać szeregowo bezpiecznik i równolegle (w stronę zaporową) odpowiednią do napięcia diodę Transil (znajdziesz na piekarz.pl).

No widzisz..czarna magia to dla mnie... tak szczerze może i dało by radę.. ale ja już nakupywałem podzespołów wydałem trochę kasy część popsułem przez brak podstaw wiedzy, i nie chcę w tym dalej grzebać, jestem tym zmęczony.

Dużo lepszym wyjściem jest wykonanie tego przez kogoś innego.

Jeśli chcesz trochę zarobić możesz się podjąć budowy.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

Powiem wam panowie że jakoś się zebrałem w sobie i nadal walczę.

Poświęciłem 2 godziny. Mam na chwilę obecną 7x 12V i trzy sloty wolne do mini przetwornic FPV o wymiarach 22mmx19mm na max 3 A z radiatorami od rapsberry pi, do DSLR, Huba USB i RPI3b+.

Wymiary 146x91x40

Budżet szacowany 90 zł na chwilę obecną się zanosi.

Na razie wygląda to tak. Miejsca starczy, ale no niemal że na styk. Żadne mistrzostwo ale działa ;-)

Pytanie jeszcze mam o bezpiecznik...jaki to ma być..?

4 godziny temu, Sebo_b napisał:

Ale moim zdaniem tutaj nie ma co projektować - no chyba, że koniecznie chcesz komuś zapłacić.

 

12760791_ScreenShot2018-12-26at20_18_13.png.33c5db36cc9a8432573ba9d347edd235.png

 

Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć wyjścia (choć to podobno dobre przetwornice), to na każdym trzeba dodać szeregowo bezpiecznik i równolegle (w stronę zaporową) odpowiednią do napięcia diodę Transil (znajdziesz na piekarz.pl).

 

IMG_20181227_003302.jpg

IMG_20181227_003320.jpg

IMG_20181227_003331.jpg

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Ponownie..

Występują problemy w budowie.. według producenta powinienem z tej przetwornicy być w stanie wycisnąć z 12 v dokładnie 10.5 v.

https://sklep.avt.pl/przetwornica-max-3a-4-5-28v-na-0-8-20v-micro-2-gramy-step-down-do-fpv.html

tym czasem mam tylko 4.13 v przy potencjometrze otwartym na full?

Gdzie może być jakieś niedociągnięcie?

na samym gnieździe jest tak samo.

Za cienkie kable?

IMG_20181227_154250.thumb.jpg.ab638dde6b85d534e71a9c676b4dd71b.jpg

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MateuszW napisał:

Niektóre przetwornice nie działają prawidłowo bez obciążenia. Podłącz tam cokolwiek, to napięcie powinno się ustabilizować.

zaraz to sprawdzę.

Podłączyłem smartfon..napięcie spada do 3.75 V

 

Przylutowałem w miejsca z czerwoną strzałka.... powinienem lutować gdzie zielona? czy to bez znaczenia?

 

big_ARD-4518.jpg

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tayson napisał:

jest spora szansa ze rozwaliles potencjometr. one sa bardzo delikatne.

input wejscie 12V, output wyjscie regulowane.

 

smartfon caly po potraktowaniu 12V? :)

przetw.jpg.c5ce53bb662aef6bf5c1582cbd257c4a.jpg

Nie..pisalem ze tam tylko 4.13v nie 12 v smartfonowi nic..nawet nie ładowało brakuje mi 1v. Watpie żebym go rozwalił..byłem bardzo delikatny..on nadal reguluje przetwornicę, problemem jest to że daje za małe napięcie na wyjściu.

Gdzieś są straty bądź jakiś niedobór.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tayson napisał:

 

Panowie..to jest oczywista oczywistość ze należy podłączyć tak przetwornicę tak nie inaczej. Szukamy problemu który występuje po odpowiednim podłączeniu.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.