Skocz do zawartości

obiektyw 200mm


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Pomomo, ze posiadam Canon L200mm f2.8 musze zadac pytanie.

 

Czy orientujecie sie jak wyglada rynek obiektywow/teleskopow o ogniskowej 200mm?

Czy sa jakies dorownujace jakoscia Canonowi oraz w poblizu jego ceny inne marki?

NIE ZOOM, KONIECZNIE STAŁKA, NIE 135mm :)

 

Widzialem Borg200mm, ale f4 i praktycznie zero opisow, testow.

Wiem, ze jest rowniez Canon L200 f1.8, ale kosztuje okolo 15k zl wiec poza moim zasiegiem...

Moze cos przeoczylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład Sigma APO 180/2.8 Macro EX HSM,  Zeiss T* APO 200/2 Contax, Leica APO-Elmarit 180/2.8, Mamiya 645 APO 200/2.8, Nikkor AF-S 200/2 G VR, Canon 200/2 L - to jest coś co optycznie będzie znacznie lepsze, przy czym cena w niektórych przypadkach kosmiczna. Dalej, Canon to APO-71mm; Sigma A 135/1.8 (APO-75mm) albo Samyang 135/2 ED UMC  (Super APO-67mm) przewyższą go pod względem zdolności przeniesienia kontrastu, rozdzielczości, korekcji komy, transmisji światła oraz astygmatyzmu na pełnej dziurze. Zbiorą przy tym 2x więcej fotonów niż tytułowy Canon, w jednostce czasu... Nie skreślałabym tych dwóch obiektywów 135mm.

 

/WS     

 

Edytowane przez Event Horizon
literówka
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tayson napisał:

Pomomo, ze posiadam Canon L200mm f2.8 musze zadac pytanie.

 

Czy orientujecie sie jak wyglada rynek obiektywow/teleskopow o ogniskowej 200mm?

Czy sa jakies dorownujace jakoscia Canonowi oraz w poblizu jego ceny inne marki?

NIE ZOOM, KONIECZNIE STAŁKA, NIE 135mm :)

 

Widzialem Borg200mm, ale f4 i praktycznie zero opisow, testow.

Wiem, ze jest rowniez Canon L200 f1.8, ale kosztuje okolo 15k zl wiec poza moim zasiegiem...

Moze cos przeoczylem.

nie ma w tym przedziale cenowym

 

masz jeszcze f 2.0 canon ale to inna bajka

zostają jeszcze carl zeiss f 2,8 ale nie widziałem nocnych testów

 

masz zastrzeżenia do L 200 f/2,8? ciapkowatość gwiazdek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest idealna propozycja ale 135L F2.0 plus telekonwerter spisuje się bardzo przyzwoicie, a dostajesz dwie ogniskowe do dyspozycji i F2 dla 135mm

poza tym zależy co do tego podepniesz, jak coś z małym pikselem, to 135 F2.0 daje podobne pole, a jest jaśniejsze i super ostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcji 135 f/2 z telekonwerterem są spore szanse, że Zeiss lub Samyang spiszą się lepiej od 135L Canona bo są optycznie lepsze. 

Ciekaw jestem jak wygląda kwestia np komy czy aberracji w takim połączeniu, bo rozdzielczość może być naprawdę dobra.

Tu w teście najlepsze konwertery x1.4 w połączeniu z 70-200 f4 L Canona dają jedynie około 10% straty w rozdzielczości:

https://www.traumflieger.de/objektivtest/open_test/telekonverter/overview.php

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bocian napisał:

Przy 180/2.8 jest spory wybór. Głównie nikony ED . 

Jeśli chodzi o Nikkora 180 f/2.8, to radzę uważać na używki - mechanika ostrości się zużywa i w efekcie pojawia się coś w rodzaju krzywego astygmatyzmu... Kupiłem jeden starszy i jeden nowszy model i oba były skopane.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tayson napisał:

Wlasnie widze ze Sigma cos dziala z seria ART

https://www.lens-rumors.com/new-patent-sigma-20mm-f1-8-dg-hsm-lens/

niestety obstawiam, ze cena bedzie zaporowa.

 

https://allegro.pl/kategoria/obiektywy-258269?order=m&producent=Nikon&ogniskowa=180 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tayson napisał:

Ktokolwiek tu na forum uzywa go pod astro?

Nikkor 180mm f/2.8 ED

Ja już pisałem. Miałem dwa egzemplarze, obydwa skopane. Kupując ten obiektyw obowiązkowo umów się na test albo możliwość zwrotu po wykryciu wady. Niestety jest sporo zużytych w obiegu. Jak trafisz na dobry to będzie super, ale to spore ryzyko bez testu. 

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.