Skocz do zawartości

Jaki Canon na początek 350d czy wyższy


sullifan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zaczynam swoją przygodę z fotografowaniem i kompletuje sprzęt, teraz czas na aparat.

Rozważam Canon 350d lub 500d, ale patrzę też pod kątem:

1. Filmowania księżyca - na tym mi zależy - będę miał też kamerkę MS Lifecam Cinema, czy w tym wypadku filmowanie 500d mogę sobie odpuścić i zakupić 350d czy jednak 500d da mi lepszą jakośc filmów od kamerki web i lepiej celować w niego ? 

2. Modyfikacja pod kątem astrofoto - czytałem, że do 500d ciężko dostać jakiś filtr do modyfikacji, czy w tym wypadku 350d będzie bardziej optymalny? Jak jest w rzeczywistości.

3. Wasze doświadczenia z tymi 2 aparatami?

 

Aparat chcę kupić na razie używany do 600zł maks więc nie mam zbyt szerokiego wyboru.

 

Dzięki :)

Edytowane przez sullifan
doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 350D nie wchodź, to już stara konstrukcja i nie opłaca się moim zdaniem z tym zaczynać, także ze względu na sterowanie z poziomu komputera. Minimum na początek to chyba 450D.

Nie słyszałem, żeby były problemy z filtrami do modyfikacji, zresztą od 400D w górę jest chyba jeden model, nie licząc pełnej klatki typu 5D itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, delaa napisał:

Nie jest to prawda.

niestety to co napisałeś nie jest prawdą

Canon sprzedawał tę lustrzankę w wersji 600Da, która była przeznaczona do astrofotografii. Miała ona filtr UV/IR przed matrycą przepuszczający szersze pasmo, a w tym H-alfa

zwykła wersja 600D miała standardowy filtr

były też inne lustrzanki Canona w wersji do astrofotografii z oznaczeniem Da

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sullifan napisał:

czy to prawda, że 600d jest już od kupna przystosowany do astrofoto

ZbyT - czytamy dokładnie i ze zrozumieniem, odpowiadamy precyzyjnie na pytania.

Pozdrawiam.

/inception mode: set value(off)

Edytowane przez delaa
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, delaa napisał:

ZbyT - czytamy dokładnie i ze zrozumieniem, odpowiadamy precyzyjnie na pytania.

 

daruj sobie takie burackie uwagi

był produkowany przez Canona 600D w wersji przeznaczonej do astrofotografii i miał oznaczenie 600Da

to chyba całkiem zrozumiałe i precyzyjne

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZbyT - Szczęśliwego Nowego Roku.

Pozdrawiam.

Rozumiem że nie rozumiesz, i nie mam zamiaru się tłumaczyć... ze swojej burackiej uwagi ;-)

Aczkolwiek nadal uparcie twierdzę, odpowiadając precyzyjnie na postawione pytanie :

"czy to prawda, że 600d jest już od kupna przystosowany do astrofoto"

Nie - nie jest.

Czy moja odpowiedź jest błędna czy buracka ?

Edytowane przez delaa
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, delaa napisał:

Czy moja odpowiedź jest błędna czy buracka ?

i jedno i drugie

kolega nie jest zorientowany w lustrzankach i dlatego pyta na forum

słyszał o 600D przystosowanym fabrycznie do astrofotografii i otrzymał fałszywą odpowiedź jakoby to nie była prawda. Niestety też nie jesteś zorientowany w temacie ale udzieliłeś kategorycznej odpowiedzi, która była fałszywa. Canon produkował 600D w wersji przystosowanej do astrofotografii i to jest fakt, który nie podlega dyskusji

 

później stwierdziłeś, że staracie się czytać dokładnie i ze zrozumieniem, odpowiadać precyzyjnie na pytania ale jak widać całkowicie wam to nie wychodzi ... choć same starania z całego serca popieram. Skierowałeś to zdanie konkretnie do mnie, choć nie mam bladego pojęcia dlaczego, prawdopodobnie sugerując jakobym nie rozumiał tego co czytam i nieprecyzyjnie odpowiadał na pytania, choć moja odpowiedź była precyzyjna i wykazałem też zrozumienie dla dylematów z jakimi się do nas zwrócił sullifan. To był ewidentny atak ad personam, a takie są dziełem osób, które nie potrafią znaleźć argumentów. Stąd mój apel byś sobie darował

 

pozdrawiam

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie mam pytań. Rozumiem Cię doskonale natrzepałeś tu postów jak mrówków aż tu nagle ktoś coś " z nikąd" wytyka Tobie błąd i w dodatku słusznie....

Widzisz ja nie natrzepałem tyle postów co Ty ... ale miałem czelność jak piszesz zaatakować cię "ad personam" ...

Szybko piszesz na klawiaturze prawda ? 

Zobacz - kilkanaście sekund kontaktu z Tobą i już wiem z kim mam do czynienia....

Aha i wyzywania mnie od buraków nie odbieram jako ataku personalnego - po prostu jak to się mówi "nie chodzisz w mojej wadze" Panie ZbyT.

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sullifan napisał:

Aparat chcę kupić na razie używany do 600zł maks więc nie mam zbyt szerokiego wyboru.

Kupisz do 600PLN ze spokojem i 1000D i 1100D, nawet z obiektywem.

Jeśli chodzi o modyfikację to nie ma z tym problemu, musisz się liczyć z dodatkowym kosztem filtra około 200 zł plus robocizna.

Jeśli chcesz tylko usunąć filtr - czyli mod "full spectrum" - sama robocizna.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2018 o 15:35, Iluvatar napisał:

W 350D nie wchodź, to już stara konstrukcja i nie opłaca się moim zdaniem z tym zaczynać, także ze względu na sterowanie z poziomu komputera. Minimum na początek to chyba 450D.

Nie słyszałem, żeby były problemy z filtrami do modyfikacji, zresztą od 400D w górę jest chyba jeden model, nie licząc pełnej klatki typu 5D itp.

 

no to się wpakowałem, wczoraj pokonałem ponad 400km z Jastrzębia do Wrocławia i kupiłem używany 350d . tyle szukałem pytałem a jak kupiłem to sie  dopiero dowiedziałem. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopię co by nie zakładać nowego.  Jaki używany dslr się sprawdzi do astrofoto oraz na wakacjach i będzie dziś kosztował do 1000 zł? 

 

Canon 1100d będzie ok? Chodzi o już trochę nowocześniejsze konstrukcje..

Widzę, że 450d jest już stosunkowo nie drogi...

Jakieś sugestie? 

 

 

Może coś bez lustra będzie lepsze?

Edytowane przez Rurykow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli z lustrem, ale one jeszcze droższe od 6d, tzn. chodziło mi o modele 750, 810.

Co do 6d ja kupiłem za 1000zł na olx i wcale nie jakiś rzęch. Przebieg 130tyś ale miał usterki w postaci zbitej szybki u góry, brak gumek, kółka, porysowany ekran.. Poprawiłem to częściami z ali i teraz wygląda on i dział lepiej niż mój dzienny 6d. Obserwowałem olx jakis dłuższy czas i w końcu się trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.