Skocz do zawartości

Kamerka MS Lifecam Cinema po modyfikacji - jakość obrazu


sullifan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

 

Mam pytanie, ponieważ dokonałem modyfikacji kamerki modelu jak w temacie wg poniższej instrukcji

https://astronomiaamatorska.blogspot.com/2012/01/modyfikacja-lifecam-cinema-hd-pod.html

 

 wszystko ok, obraz jest, ale ostrość jest tylko na najbliższym filmowanym otoczeniu ok 0,5 metra, później im dalej tym ostrość słabsza (mam na myśli test kamerki w domu, bez teleskopu), czy tak powinno być po tej przeróbce, czy coś się nie udało? Może jest to wynikiem odlutowania tych 2 kabelków/płytek które łączyły się z obiektywem (chyba funkcja autofocusa) Jeśli ktoś z was używa takiego rozwiązania, może się wypowie.

 

Przed przeróbką dalsze elementy miały odpowiednią ostrość.

 

Poiniżej zdjęcie ściany z ok 4 metrów i z bliska

Capture_00001.png

Capture_00002.png

Edytowane przez sullifan
dodano zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pozostawiony oryginalny obiektyw? Jeśli tak, to najprawdopodobniej przesunąłeś jego odległość od matrycy i stąd ten "problem". Ja na Twoim miejscu wywaliłbym w ogóle ten obiektyw i dobrał się bezpośrednio do matrycy, bo to ostatecznie teleskop ma być dla Ciebie "obiektywem" i to obraz z teleskopu powinien ogniskować się na sensorze kamerki, a soczewka tego malutkiego obiektywu niepotrzebnie będzie degradować obraz :)

 

Edytowane przez sidiouss
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sidiouss napisał:

Masz pozostawiony oryginalny obiektyw? Jeśli tak, to najprawdopodobniej przesunąłeś jego odległość od matrycy i stąd ten "problem". Ja na Twoim miejscu wywaliłbym w ogóle ten obiektyw i dobrał się bezpośrednio do matrycy, bo to ostatecznie teleskop ma być dla Ciebie "obiektywem" i to obraz z teleskopu powinien ogniskować się na sensorze kamerki, a soczewka tego malutkiego obiektywu niepotrzebnie będzie degradować obraz :)

 

Tam nie był zmieniany obiektyw...

Jedyną ingerencją to odlutowanie tych 2 płytek pokazanych w instrukcji, reszta została złożona tak samo jak była w oryginale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kamerka ostrzy tylko na małe odległości to znaczy, że obiektyw jest za daleko od matrycy

usunięte kabelki prawdopodobnie służyły do ustawiania ostrości

ale to bez znaczenia bo pamiętaj, że przed włożeniem kamerki do wyciągu teleskopu trzeba usunąć oryginalny obiektyw

 

pozdrawiam

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, count.neverest napisał:

W pierwszym zdaniu masz napisane, że przód to jest obiektyw. Po zmontowaniu tego w całość widzisz matrycę kamery? Jeśli tak, teraz potrzebujesz umieścić kamerę w wyciągu, żeby obraz był ostry na nieskończoność.

ok, ehh... mój błąd  :) , rzeczywiście obiektyw miał być wymontowany, a ja go zostawiłem

Teraz na przodzie jest sama matryca... dzięki panowie :)

 

Jednak obraz nie pokazuje już żadnych szczegółów lecz tylko gęstą niebieską mgłę...

(obiekt to ta ściana z 1 posta z odległości 50 cm)

 

 

Tak ma być bez obiektywu?

 

Capture_00001.png

Edytowane przez sullifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.