Skocz do zawartości

Kalibracja monitora pod WIndows 10


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po przesiadce na WIndows 10 z W 7 mam problem z kalibracją monitora.

Ręcznie w ustawieniach samego monitora ustawiłem odpowiednio balans biali według tego wzorca.

994459983_wzr.jpg.72977ac488c401683abd6a1071736246.jpg

Ostatni 17sty kafelek jest u mnie nie widoczny..symbolizujący czystą biel..jest to prawdiłowo jak sądzę.

Problem pojawia się podczas kalibracji koloru. jak widzać u mnie, monitor mi przekłamuje w zielonym oraz w czerwonym, a bardzo dobrze jest ustawiony w niebieskim.

Dla przykładu używam programu Calibraze oraz systemowego narzędzia do kalibracji kolorów.

kolory.jpg.3d8e22955e8d2bb205d17f4acda83616.jpg

Mam możliwość wyregulowania tego do pożądanej równowagi..lecz ustawienia nie zapisują się,

po wyjściu z domyślnego narzędzia windows jak i z jakiego kolwiek softu. Nie miałem tego problemu z windows 7.

Coś nie pozwala mi na zapis ustawień.

Ustawienia kolorów w sterownikach karty mam domyślne z opcją (inne programy sterują wyświetlaniem kolorów) jak miałem zawsze na win7, w zasadzie to nic nie zmieniałem po za systemem.

Tutaj moje ustawienia z panelu sterowania (domyślne takie jak miałem w win 7) 

862850434_Beznazwy-2.jpg.04bd54f8c9cb026c7607ede46824e40f.jpg

Fajnie jak by się udało rozwiązać problem, mam nadzieję że razem na coś wpadniemy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek, z ust mi to wyjąłeś :) mnie Win 10 w pracy  też nie chciał zachować profilu monitora ( a właściwie karty)  dopóki nie wydębiłem od IT hasła lokalnego administratora.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywowałem konto administratora ale niestety tam też ustawienia się nie zapisują.

 

Edit: Może dla kogoś to będzie pomocne.

 

Odinstalowałem Calibraze i ręcznie ustawiłem balans bieli by 17sty kafelek od prawej był niewidoczny (u mnie jest to jasność 100, kontrast 75 )

Następnie za pomocą programu "monitor calibration wizard 1.0" wykonałem kalibracje kolorów, kalibruje się tam aż 6 odcieni RGB więc można zrobić to precyzyjniej niż w Calibraze gdzie mamy tylko jeden odnośnik każdej z barwy.

Monitor calibration wizard 1.0 bez problemu zapisał ustawienia.i działa w tle pilnując ustawionego profilu.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.