Jump to content
grztus

[S] Teleskop Black Monster 16"/4.5 na EQ-8

Recommended Posts

Posted (edited)

Biję się z myślami, ale życie sprawia, że muszę wystawić to ogłoszenie...

Sprzedam niemal kompletny zestaw do astrofotografii (brakuje tylko OAG i kamery głównej, chyba że ktoś by korzystał z Canona, to dam OAG z mocowaniem EOS):

1. Teleskop Service 16"/4.5 ONTC - karbonowa tuba, konikalne lustro główne, 1/12 lambda (certyfikat), wyciąg 2.5" Moonlite (wersja bez rotatora, ale z napędem), zasilacze, grzałka na LW z potencjometrem, bahtinov

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p5801_TS-Optics-16--f-4-5-ONTC-Newton---NUR-34-kg------Carbon-Tubus---Ma-anfertigung.html

2. Montaż Sky Watcher EQ-8 z tripodem (walizka też jest), przeciwwagi, zasilanie

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p4701_Skywatcher-EQ8-Synscan-GoTo-Mount-with-Tripod---50-kg-payload-capacity.html

3. Korektor komy Paracorr Type II z dodatkowymi złączkami na EOS, M48 i M42

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p4545_TeleVue-VIP-2010---Paracorr-Coma-Corrector---for-f-6-to-f-3-Newtonian-Telescopes.html

4. Kamera guide GPCAM z Altair Astro (firmowane przez TS, ogólnie odpowiednik QHY5II)

5. Szafa elektryczna z ogrzewaniem i listwą elektryczną

6. Komputer do sterowania (umieszczany w szafie) - zainstalowane wszystkie sterowniki i niezbędne darmowe programy (stellarium, APT, PHD2, Focus Max i inne), procek Intel I5, 12Gb Ram, 500 Gb hdd, oryginalny Win7 PL professional, działa na nim pulpit zdalny oraz TeamViewer.

7. Pełne okablowanie pomiędzy szafą a teleskopem i w obrębie teleskopu (USB3.0, 2.0, zasilanie, ST4, aktywny HUB 3.0 i inne jeśli o czymś zapomniałem)

8. Pokrowiec na teleskop (wykonany przez kolegę z sąsiedniego forum) - ma jeszcze zapas wielkości, więc pewnie i 20" by do niego weszło.

9. Złączka dorobiona przez Mitka na podstawie wspólnego projektu: wkręcana w wyciąg zapewnia sztywne połączenie z Paracorrem i zakończona jest gwintem M48 (zabiera 6mm z backfocusa Paracorra, który wynosi 55+-3 mm - dla tej ogniskowej oczywiście "+")

10. Catseye Telecat XLS

https://www.firstlightoptics.com/catseye-collimation-tools/catseye-telecat-xls.html

11. Może jeszcze jakieś drobnostki o których zapomniałem napisać (w razie czego proszę pytać).

12. Filtr 2" Astronomik CLS CCD

Na razie interesuje mnie sprzedaż całości, a na pewno pozycji 1 i 2 bez rozbijania.

Cena za całość (pozycje od 1 do 12) szacuję na 25 000 PLN.

Odbiór tylko osobisty w Radomiu, wymagany co najmniej samochód kombi.

Zdjęcia wstawiłem na swoją stronę http://grztus.pl/ontc/

Są tam screeny z PixInsight dla plików niemal bez obróbki: NGC1514, M33, NGC1893, Veil (wraz z oddzielnym screenem pokazującym narożniki zdjęcia), Veil ze spajkami (zrobiłem sobie krążki apodyzacyjne, zdejmowane i zakładane według uznania, dlatego nie na wszystkich zdjęciach są spajki), M16 bez dekonwolucji, NGC6045. Wszystko z Canona, nie więcej niż 30 klatek 180 sek (przykładowo M33 z zaledwie 5 zdjęć). Potencjał tego zestawu jest olbrzymi, ale trzeba mieć czas żeby go wykorzystać.

Z zestawem jest wszystko w porządku (oprócz tego że stoi nieużywany). Zrobiłem nim kilkanaście sesji, wszystkie traktowane jako próbne, testowe itd. z nadzieją na nauczenie się obsługi sprzętu, poprawę pogody, zakup kamery mono. I tak przeleciały kolejne miesiące, a ja z powodów zawodowych i rodzinnych miałem coraz mniej czasu i przegapiałem coraz więcej okienek pogodowych.

Sprzęt marzenie, ale szkoda mi, aby działał od przypadku do przypadku, a pieniądze się przydadzą na inne cele.

Pracował z Canonem 5Ds R (niemodyfikowany, niechłodzony) - natywna rozdzielczość: 0,41 arcsek/piksel

Pełna klatka nieco winietuje na Paracorze, ale już np. APS-H byłby do wykorzystania w całości. Canon ma też to do siebie, że winietuje także cela lustra. Ale powiem szczerze - z dobrym flatem bardzo ładnie sobie radziłem z kalibracją zdjęć.

A z obróbką też bywało różnie. Nauczyłem się kalibracji, ale nigdy nie miałem czasu przejść dalej, dlatego skończyło się na publikacji zaledwie jednego ukończonego zdjęcia: M16

http://grztus.pl/2018/05/31/m16-mglawica-orzel/

Ogólnie w razie pytań, proszę o kontakt SMS - oddzwonię (charakter mojej pracy jest bardzo intensywny, łatwiej mi oddzwonić w wolnej chwili niż odebrać).

Oczywiście email i PW też są jak najbardziej OK.

Pozdrawiam,

Grzegorz Tuszyński

533

311

619

g.tuszynski

@

photorent.pl

foto5.jpg

foto7.jpg

foto8_ngc1514.jpg

Edited by grztus

W razie rozbijania zestawu -

10. Catseye Telecat XLS - poproszę.

oraz

3. Korektor komy Paracorr Type II z dodatkowymi złączkami na EOS, M48 i M42

Edited by _Spirit_

Witam. Rezygnuję z TV Paracorr Type II.:-)

Edited by Edgens

Zwolnienie Rezerwacji

Edited by BlackPitchPL
Zwolnienie Rezerwacji

Rezerwacja zwolniona. Może ktoś się skusi. Zapraszam do kontaktu.

Jako że w najbliższych dniach mam urodziny, tygodniowa zniżka na cały zestaw:

23 000 PLN.

Rozbijam główny zestaw:

1. Blackmonster (w tym również pokrowiec z pozycji 8): 13 000 PLN

2. Montaż EQ-8 (montaż, tripod, przeciwwagi, hardcase): 9000 PLN

3. Paracorr Type II z wyposażeniem (złączki, w tym pozycja 9): 1700 PLN

12. Filtr Astronomik CLS CCD 2": 500 PLN

Montaż zarezerwowany.

Posted (edited)

Montaż sprzedany.

Z głównych rzeczy pozostał teleskop, mogę go sprzedać za 11 500 PLN. To jakieś 40 % ceny takiego konkretnie egzemplarza (nowego).

Pozostałe akcesoria też do wzięcia w rozsądnych kwotach, w szczegolności Paracorr ze zlączkami za 1500 pln.

Edit: Paracorr zarezerwowany do wtorku.

Edited by grztus

Teleskop: 10999 PLN

Paracorr został sprzedany.

Teleskop sprzedany. Temat do zamknięcia.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
      Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
        • Like
      • 144 replies
    • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
      Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
        • Like
      • 4 replies
    • Odszedł od nas Janusz Płeszka
      Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
        • Like
      • 161 replies
    • Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
      • 29 replies
    • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
      Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
        • Thanks
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.