Skocz do zawartości

ED80, EQ 3-2, SW8", kątówka GSO 99% 2"


astrokarol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
sprzedam:

1. ED 80/600 - 1399 zł z wysyłką
2. SW 200/1000 - 800 zł z ewentualną wysyłką, 700 zł z preferowanym odbiorem osobistym (okolice Dęblina)
3. EQ 3-2 - 499 zł z przesyłką 
4. GSO 2" 90° dielektryczna - 330 zł z przesyłką. 

 

Powód sprzedaży - SW 8" nie używam a ED 80 jest dla mnie nie praktyczny. 

1. ED 80/600 Schott
Tuba, obejmy, szyna vixena, redukcja 2"/1,25", dekle, walizka
Stan ogólny dobry. Naklejka jest trochę zdarta, wyciąg działa dobrze, optyka nieczyszczona ale w stanie "używanym" (ślady po rosie, kurz).
Tuba od strony obiektywu ma wgniecenie. Obserwowało nim kilkanaście osób i nie stwierdziliśmy by w jakiś sposób to wpływało na działanie teleskopu. Wgniecenie powstało z tego co wiem podczas transportu samej tuby (bez obiektywu) samolotem do USA. W fotografii, wg. poprzedniego właściciela też nie ma to na nic wpływu. Wgniecenia nie widać gdy obiektyw jest założony. Obiektyw nakręca się równo i bez problemu. Miałem zamiar to odgiąć ale nie ma sensu ryzykować uszkodzenia gwintu.
Walizka jest w dobrym stanie. Wypadało by trochę może poprawić gąbkę, tu i ówdzie podkleić. 
Sprzedaje tylko wyłącznie z powodu niepraktyczności. Z bólem serca ale muszę. Powiem szczerze, mimo, że jestem zagorzałym zwolennikiem Newtonów i DSów ten teleskop daje wyśmienitej jakości obrazy. Patrzyłem Newtonami od 6" do 20", z seryjną optyką i ręczną (20" !) i nigdy nie widziałem tak pięknej mgławicy Oriona. Niebo 21.7 mag/arcsec^2, Nagler 31 mm/Maxvision 24 mm bez filtra, bajka ! US też bardzo dobre a krajobraz z wysokim kontrastem. Polecam tu mojego NLV 5 mm (jest na sprzedaż), który dał bajkowy wręcz kontrast. Ten okular super współpracuje w zestawie ED80 i kątówka 99%.
Może kiedyś będzie mnie stać na niepraktyczny teleskop z bajkowym obrazem. Oby jak najszybciej. 

Cena 1399 zł z wysyłką. 

2. SW 200/1000
Tuba, objemy, szyna Vixena 335 mm (wg. miarki), redukcja 2"/1,25", przedłużka, oprawa na filtr słoneczny z filtrem ND5. 
Optyka tylko lekko przykurzona gdyż nie dawno był myta. Tuba w dobrym stanie. "Świecące" elementy wyczernione lakierem. LG polakierowane też, od spodu i po bokach. Obraz daje dobry. Tuba była używana na Dobsonie ATM. Mogę zdjąć te koła (patrz zdj.) lub zostawić. Montaż nie jest na sprzedaż (bo wstyd  ). Dodaje do niej oprawę na filtr słoneczny. Nie gwarantuje, że ten filtr który jest teraz wklejony jest bezpieczny (ma już co najmniej 3 lata). Dawno go nie używałem. 
Sporo dzięki tej tubie udało mi się zobaczyć, m.in. kwintet Stephana , 4 gromady kuliste w M31 z podwórka (20,1 mag/arcsec^2). Dzięki foli 2-3 lata temu pokazał mnóstwo pięknych plam na Słońcu. Zaćmienie Słońca, tranzyt Merkurego.
Oświadczam zarazem, że nawet nie próbowałem wieszać tej tuby na sprzedawanym montażu. Nie chciało mi się jej po prostu rozbierać  

Cena 700 zł z odbiorem osobistym. Mogę dojechać. Kwestia dogadania się.
Cena 800 zł z wysyłką. Mam oryginalny karton (o ile myszy na strychu nie zjadły  ) ale wysyłka to ostateczność.

3. EQ 3-2 na aluminiowym statywie.
Głowica, statyw, dwie przeciwwagi. 
Zadbany wizualnie montaż, mało porysowany. Mechanicznie jest w porządku ale zaznaczam, że nie miałem do tej pory styczności z montażami EQ i moja ocena może być bardzo subiektywna. Ma oczywiście luzy ale skasowałem je na tyle ile mogłem. Mocowanie lunetki biegunowej jest ukruszone. Można bez problemu wkręcić 3 śruby wiec nie powinno to wpłynąć na jej montaż. W siodełku jest na razie zastępcza śruba (ta pod kątem) ale spróbuje wymienić ją na lepszą. Statyw ma jakieś małe wgniecenia ale ogólnie jest w dobrym stanie. 

Cena 499 zł z wysyłką

4. Kątówka GSO 2" 90° dielektryczna.
W zestawie wszystko co daje producent. 
Kupiona rok temu, mało używana. Lustro czyściutkie, leciutki kurz tylko. Jedyny ślad używania jej to rysy na tulei. Taka: https://www.teleskopy.pl/Nasadka-kątowa-lustrzana-2-cale-90°-dielektryczna-(GSO)-teleskopy-3480.html
Cena 330 zł z wysyłką.

Ceny podlegają oczywiście negocjacjom.
Sprzedaż pozycji 3 i 4, tj. montażu i kątówki możliwa po sprzedaży ED80. 
W przypadku gdy ktoś byłby chętny na więcej niż jedną pozycje cena będzie niższa. 

Jeśli czegoś zapomniałem wymienić w opisie powinno znaleźć się na zdjęciu. Zdjęcia zrobię w najbliższe dni.

Mogę się też zamienić na:

małą lornetkę dachopryzmatyczną 30-40 mm lub kompaktową porro o powiększaniu 5-10x, 

duża lornetka, raczej wysokiej klasy (BA8 lub lepiej) 70-100 mm

mobilny statyw - nie koniecznie lekki bo ma być wożony rowerem, może być nawet 6 kg ale najważniejsze by był mały po złożeniu. Po rozłożeniu co najmniej 140 cm wysokości. 

Nowe warte:

Mała lornetka 500-1500 zł (jest rozmach  ale raczej bliżej 500 zł )

Duża lornetka - sam nie wiem, 1000-3000 zł

Statyw w okolicy 400-1000 zł.

 

Zdjęcia na tym forum: https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/16126-ed80-eq-3-2-sw8-kątówka-gso-99-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne.

2. SW 200/1000 - 800 zł z ewentualną wysyłką, 700 zł z preferowanym odbiorem osobistym 
3. EQ 3-2 - 499 zł z przesyłką 
4. GSO 2" 90° dielektryczna - 310 zł z przesyłką - nowa cena !

 

Dziś postaram się wrzucić resztę zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja: 

2. SW 200/1000 - na jednym pokrętle pękła gumka. Mam ją, trzeba ją tylko przylepić. Z drugiego zapewne też nie długo spadnie. Lustro już ma trochę kurzu. Mogę umyć jeśli to przeszkadza. Rączka nie jest w zestawie. Stopka od szukacza jest ale tymczasowo odkręcona. 

3. EQ 3-2 - tą śrubę blokująca pod skosem wymienię na taką z pokrętłem radełkowanym.

ZDJĘCIA:

 

https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/16126-ed80-eq-3-2-sw8-kątówka-gso-99-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

2. SW 200/1000 - 800 zł z ewentualną wysyłką, 700 zł z preferowanym odbiorem osobistym 
3. EQ 3-2 - 460 zł z przesyłką - nowa cena !

2. Gratis dorzucam maskę Bahtinova. Na razie bez mocowania ale jutro spróbuje dorobić i wrzucę zdjęcie.

 

3. Jutro postaram się o śrubę radełkowaną, tą pod skosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.