Skocz do zawartości

Plamy Słoneczne a położenie planet


Rekomendowane odpowiedzi

Plamy Słoneczne i ich częstotliwosc maja związek z oddziaływaniem grawitacyjnym Planet - czestotliwosc ich pojawiania sie zalezy od położenia planet - oddziaływanie elektromagnetyczne i grawitacyjne - jest mozliwe do przewidzenia na przyszłość podobnie jak burze magnetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

A może by tak przebadać zależność tangensa kąta wzrostu marchewki od faz Kziężyca w momencie jej wysiewu przemnożony przez pierwiastek z fazy Wenus w momencie jej zbioru :buahaha: :buahaha: :buahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do daty 25.11.2003 to jest ona dokładnym potwierdzenim mojej tezy - w przypadku plam Słonecznych decyduje oddziaływanie planet widzianych heliocentrycznie - Jowisz - Uran(opozycja tych planet)(wczesniej koniunkcja Ziemi i Marsa) . Słońce obracając sie wokół własnej osi , - plamy są widoczne w zaleznosci od kata obrotu osiowego Słońca i widocznosci plamy z ziemi - moze to byc opóznienie dosc znaczne w zaleznosci od wzajemnego położenia śródła wywołujacego erupcje np. Jowisza i Ziemi na orbicie słonecznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak przebadać zależność tangensa kąta wzrostu marchewki od faz Kziężyca w momencie jej wysiewu przemnożony przez pierwiastek z fazy Wenus w momencie jej zbioru  :buahaha: :buahaha: :buahaha:

Kiedyś jeden pan (znałem go nawet) badał opóźnione radioecha.... Układał te opóźnienia w różnych prostokątach i udało mu się twierdzenie Pitagorasa oraz parę innych ładnych obrazków uzyskać, oczywiście było to dowodem istnienia kosmitów i próby z ich strony nawiązania kontaktu... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem już kilka filmów w których koniunkcja wielu planet miała jakiś kataklizm czy antykataklizm wywołać. Bardzo ładne były zdjęcia tych koniunkcji, planety gołym okiem widoczne miały średnice kątowe porównywalne z rozmiarami Księżyca! :hello2:

I oczywiście były źródłem dramatycznej muzyki. To pewnie była muzyka sfer niebieskich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zwrócic uwagę ze cykle max plam słonecznych od ok 9,6 do 11 lat są w przyblizeniu zbieżne z okresami koniunkcji Jowisza i Saturna oraz ich opozycji. Oczywiscie są to maksima czyli stany ekstremalne ale są również okresy kiedy pomiedzy tymi datami występują charakterystyczne układy planet sprzyjające wzmocnieniu oddziaływania magnetycznego i grawitacyjnego na Słońce (punkt zaczepienia siły utrzymujacej planety na orbitach). Proszę zwrócic uwage na rok 1999-2000 oraz wczesniej na 1989-90. Dzieki za opinie. Juz teraz wiadomo ze w 2010 roku ok sierpnia bedzie szczyt aktywnosci magnetycznej Słońca - ale jest mozliwe rowniez dat wczesniejszych kiedy bedzie warto obserwowac plamy i zaburzenia geomagnetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak przebadać zależność tangensa kąta wzrostu marchewki od faz Kziężyca w momencie jej wysiewu przemnożony przez pierwiastek z fazy Wenus w momencie jej zbioru  :buahaha: :buahaha: :buahaha:

Kiedyś jeden pan (znałem go nawet) badał opóźnione radioecha.... Układał te opóźnienia w różnych prostokątach i udało mu się twierdzenie Pitagorasa oraz parę innych ładnych obrazków uzyskać, oczywiście było to dowodem istnienia kosmitów i próby z ich strony nawiązania kontaktu... :mrgreen:

 

Dzieki za ten post - jest super

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plamy Słoneczne i ich częstotliwosc maja związek z oddziaływaniem grawitacyjnym Planet - czestotliwosc ich pojawiania sie zalezy od położenia planet - oddziaływanie elektromagnetyczne i grawitacyjne - jest mozliwe do przewidzenia na przyszłość podobnie jak burze magnetyczne.

jakiekolwiek uzasadnienie, niegy nie będzie to dla mnie aksjomat (jak i wiele rzeczy temu podobnych), z tego co pamiętam grawitacja zależy od masy, a elektromagnetyzm od ładunków, nie widzę powiązania :/

 

A może by tak przebadać zależność tangensa kąta wzrostu marchewki od faz Kziężyca w momencie jej wysiewu przemnożony przez pierwiastek z fazy Wenus w momencie jej zbioru  :buahaha: :buahaha: :buahaha:

dobry pomysł :D dla mnie aksjomat :D

 

ok 9,6 do 11 lat są w przyblizeniu zbieżne z okresami koniunkcji Jowisza i Saturna oraz ich opozycji.

sory źe posiekałem post ;)

w przybliżeniu to mamy pełno nowych, praw, twierdzen, hipotez i innego tałatajstwa :D

 

nom, rozłożyłem ten wątek na czynniki pierwsze :D ogólnie to niezłą teoria ale jak już wiele razy pisano poważne uzasadnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niedostrzeganie oddziaływania elektromagnetycznego... :P

 

Słońce ŚWIECI (bardzo to odkrywcze!!!) czyli emituje fotony. Część światła odbija się od planet (świecą przeto światłem odbitym, przy czym współczynnik odbicia charakterystyczny dla każdej planety to ALBEDO). Pewna ilość odbitego światła wraca do Słońca a więc wywiera na Słońce ciśnienie... Hi hi, ciśnienie światła można nazwać oddziaływaniem elektromagnetycznym? Właśnie nie jestem pewien.

 

No i jeszcze - pola magnetyczne planet (jak i Słońca) rozciągają sie do nieskończoności (podobnie jak pole grawitacyjne), a więc bez wątpienia oddziaływują! Wykazanie, że to ma wpływ na ilość plam słonecznych jest ambitnym zadaniem naukowym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłocenia geomagnetyczne są wywoływane intensywnoscią wybuchów na Słońcu ktore w/g moich teorii są powodowane odziaływaniem grawitacyjnym planet na wnętrze Słońca (jądro Słonca)i w zalezności jak planety są ułożone (orbity planet -a właściwie ich nachylenie do płaszczyzny prostopadłej do osi obrotu Słonca) oraz w jakiej są wzajemnej konfiguracji (tzn czy ich siły sie syumują czyli czy wystepuja na tym samym równolezniku Słonecznym- chodzi o kierunek siły grawitacji - jądro Słońca - jądro planety oddziałujacej). Przy pewnych układach Planet a zwłasza Jowisza, Saturna, Marsa, Ziemi ale nietylkowystępują erupcje silniejsze. Oczywiscie nalezy takze uwzgledniac czas obrotu Słonca wokół własnej osi czyli skutki wyrzutu na ziemi mogą byc obserwowane z roznym opoznieniem w zaleznosci od odległosci kątowej planety czy planet powodujacych to zjawisko. (Efekt motyla wystepuje na skutek obrotu Słonca oraz wyzej wspomnianych katów). Podobnie jak na Słonce planety oddziaływuja na siebie i stad mamy wulkany i trzesienia ziemi. W przypadku Słonca nalezy rozpatrywac układ heliocentryczny a Ziemi geocentryczny i odpowiedni dla planet układ odniesienia zwiazany z dana planeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej tej teori nie łapie :/ jaki ma związek grawitacja z elektromagnetyzmem, albo działanie Jowisza na Ziemię, przecież grawitacja to najsłabsze oddziaływanie i gdze jest na tyle wzmacniane aby jego efekty były dla nas zrozumiałe

 

PS. nie opłaca się przenoszenie do granic nauki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej tej teori nie łapie :/ jaki ma związek grawitacja z elektromagnetyzmem

 

Związek ma..naukowcom śni się "Teoria wszystkiego", która połączy wszystkie oddziaływania jednymi fundamentami. A związek ma taki, że np. duża masa potrafi ugiąć fale elktromagnetyczne. A co do wywodu Cygnusa... oczywiście...światło odbite od planet padając na słonce wywołuje na nie parcie, przez co na pewno słońce się kurczy ;) (no bo fotony mają pęd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Związek ma..naukowcom śni się "Teoria wszystkiego", która połączy wszystkie oddziaływania jednymi fundamentami. A związek ma taki, że np. duża masa potrafi ugiąć fale elktromagnetyczne. A co do wywodu Cygnusa... oczywiście...światło odbite od planet padając na słonce wywołuje na nie parcie, przez co na pewno słońce się kurczy ;)  (no bo fotony mają pęd)

dobrze ale nie mamy teori wszystkiego a tą już mamy i jest to coś innego niż ugięcie się fotownów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odnośnie strony która przytacza Mardo, rozumiem że to są jaja nie? bo z tego co pamiętam to niektórzy biorą ją na serio :D ale w tym sensie że wierza w wiare twórców tej srony w te greckie brednie.

Edytowane przez pitrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.