Skocz do zawartości

Mobilnosc synta 8


Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, PiotrTheUniverse napisał:

Zdarzało mi się przenieść i 400 m, ale tuba w jednej ręce - a statyw w drugiej. Jeszcze lepiej, jeśli masz torbę lub uchwyt do tuby. Zdarzało się też na krótkim dystansie przestawiać w całości, chwytając za spód statywu - ale to już średnio przyjemne dla kręgosłupa. Jaką teraz mamy pogodę i jak często te obserwacje? Reasumując -  raz na jakiś czas 100m to dla tego teleskopu nie jest kłopotem, a już na pewno - jeżeli zrobisz dwa kursy. Co innego, gdybyś miał z nim jeździć pociągiem i łazić w różne miejsca obserwacji, itp.

 

Wiem, pytanie dotyczyło przenoszenia w całości - ewentualnie można więc zrobić dla  tego teleskopka jakieś "szelki", żeby go sobie wieszać przez ramię, no cóż, pewna pomoc, może nie będzie to aż taka droga krzyżowa.

A tak jak mowisz tuba w jedna rękę,montaz w druga to nie jedt w cale zly pomysl.Na dwa razy nie chce za bardzo zostawiać czegos bez orientu.Troche sily mam wiec ciężar 20 kg to nie jest problem,bardziej to ze nir ms za bardzo jak to zlapac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, astrokarol napisał:

Nie ma za co przepraszać, po prostu taka głowica to porażka do obserwacji nieba. 

Na upartego SCT 8" i taki montaż z linku da się jakość nieść te 100m.

To nie lepiej kupić sobie jakąś dużą torbę sportową lub torbę na kółkach? Jeśli torba miałaby wysokość 80cm, to można do niej wsadzić SCT, montaż, statyw i inne elementy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawid0815

Genialne. Połączenie dwóch pasji w jedną. Daleko jeździsz ? Po drodze publicznej też ? To jest cross czy szosówka ?

Ja ma z takiego zestawu tylko przymiarki do mocowania montażu na bagażnik ale do dalekich obserwacji.  

 

Super rower ;)

Edytowane przez astrokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dasionek napisał:

Ja znoszę po schodach 2 piętro haha i daje rade ale powiem tak chodzę z 1.5roku na siłownię i czuję że coś niose chyba że osobno tubus osobno dobsona to wtedy lajcik 

Jak ktoś chce nosić tego typu ciężkie sprzęty, to najlepiej w ogóle zacząć ćwiczyć na siłowni.

Mój sprzęt mieści się co prawda w torbie sportowej, ale jak sobie policzę całkowitą masę sprzętu i akcesoriów to wyjdzie mi w granicach 10-12 kg...

Niby nie jest dużo, ale po przejściu kilkuset metrów daje w kość...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to Synta też waży swoje 20kg na pewno ale obrazy daje nawet spoko osobiście to nie dał bym rady synty nieść 400m haha tak to latalem z refraktorkiem 70/900 w jedną tuba w drugą montaż i jeja. 

A teraz z 2 piętra niose synte 8 na rączce zawieszona walizka na okularki i na szyi aparat heh spacer farmera. 

Ale jak ktoś jest p**dusiem to odpada. 

Kobietą też nie polecam chyba że jakiś dżentelmen pomoże. 

Edytowane przez Dasionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, astrokarol napisał:

@dawid0815

Genialne. Połączenie dwóch pasji w jedną. Daleko jeździsz ? Po drodze publicznej też ? To jest cross czy szosówka ?

Ja ma z takiego zestawu tylko przymiarki do mocowania montażu na bagażnik ale do dalekich obserwacji.  

 

Super rower ;)

Nie jeżdżę daleko, zazwyczaj 1-2km w jedną stronę. Po drogach publicznych też, opony szosowe, lampka zmieniona na halogen z ksenonem, a na zwierzynę klakson pneumatyczny

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dawid0815 napisał:

Nie jeżdżę daleko, zazwyczaj 1-2km w jedną stronę. Po drogach publicznych też, opony szosowe, lampka zmieniona na halogen z ksenonem, a na zwierzynę klakson pneumatyczny

Musi to fajnie wyglądać. Ja chyba nie zdecydował bym się na jazdę po drodze z 14". Choć na upartego mam 50m po drodze publicznej do najbliższego lasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, astrokarol napisał:

Musi to fajnie wyglądać. Ja chyba nie zdecydował bym się na jazdę po drodze z 14". Choć na upartego mam 50m po drodze publicznej do najbliższego lasu. 

Szeroki wózek, pasy transportowe i nie ma się o co bać, wszystko ładnie trzyma się drogi. Ja to i 20" bym tak woził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dawid0815 napisał:

Szeroki wózek, pasy transportowe i nie ma się o co bać, wszystko ładnie trzyma się drogi. Ja to i 20" bym tak woził.

Bardziej chodzi o bezpieczeństwo. Sprzętu i mnie. Droga jest dość ruchliwa jak na wieś. 

A jak nie używasz teleskopu to gdzie go parkujesz ? Czy może teleskop chowasz do domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu można przenosić w pojedynkę Syntę 8" samemu jednak jest to bardzo nieporęczne. Musiałbyś ją nieść na wyprostowanych do przodu rękach trzymając za rączki żeby Ci nie obijało nóg, a tak to można nieść w sporym rozkroku co nie dość że wygląda śmiesznie to jest średnio wygodne. Osobiście nosiłem ten teleskop na wsi i na większe odległości ale nie do końca w całości. Odkręcałem tubę od montażu, montaż brałem w rękę (ma uchwyt) a tubę pod pachę i się szło. Potem tylko 20 sekund na skręcenie na miejscu i to wszystko.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.01.2019 o 10:44, Dementorin napisał:

Bez problemu można przenosić w pojedynkę Syntę 8" samemu jednak jest to bardzo nieporęczne. Musiałbyś ją nieść na wyprostowanych do przodu rękach trzymając za rączki żeby Ci nie obijało nóg, a tak to można nieść w sporym rozkroku co nie dość że wygląda śmiesznie to jest średnio wygodne. Osobiście nosiłem ten teleskop na wsi i na większe odległości ale nie do końca w całości. Odkręcałem tubę od montażu, montaż brałem w rękę (ma uchwyt) a tubę pod pachę i się szło. Potem tylko 20 sekund na skręcenie na miejscu i to wszystko.

Po takim ściągnięciu tuby to kolimacja będzie obowiazkowa na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zafascynowany napisał:

Ok dzięki,a co do tego szukacza to on za bardzo nie wyglada jakby dało się z niego korzystać,zero wygody

No bez kątówki to raczej gimnastyka, dla mnie w takiej formie jest bezużyteczny :) Po kilku próbach zrezygnowałem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.