Skocz do zawartości

Mobilnosc synta 8


Rekomendowane odpowiedzi

Pytam bo będzie niedługo możliwość kupna .wozek sobie nie poradzi bo sa nierówności dlatego pytam czy będzie możliwość zabrania na raz.jeśli nie to odpuszczę.chodzi o to zeby zabrac z garażu i przejść ze sto metrów w dobre miejsce a nie chce połowy zostawiać

Edytowane przez Zafascynowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz najpierw na żywo sprzęt, na raz na pewno Ci się nie uda (chyba, że masz taczkę :D ). Poza tym jakbyś szedł tak 100m z teleskopem to.. po dotarciu do celu odechciałoby Ci się obserwacji :)

Czy czasami kilka dni temu nie szukałeś lornetki?

 

Synta 8" ≠ mobilność

Edytowane przez dexter77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetkę będę na początku lutego już miał,wybrałem ecotone kamakure.rozglądam się powoli za teleskopem bo marzec-kwiecień będę miał możliwość kupna.

W takim razie odpuszczę synte 8,szkoda

Może jakiś refraktor np sw 150/750?tylko ze to juz cena dużo wyższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego teleskopu , pewnie da się przenieść . Mogę worek 50 kilo przenieść na kilka metrów , ale wolał bym dwa po 25 kilo. Mam newtony 12 i 16 cali , noszę je na odległość kilkunastu metrów  jest to ciężkie , ale gorsza jest nieporęczność  (dwa razy oczywiście niosę maszynerię , a raczej 3 gdy przenoszę 16 ). Faktem jest że mogę sprzęt przetaszczyć tylko kilka metrów pod wiatę , i czekać na następną noc. Co innego taszczyć teleskop do samochodu , jechać gdzieś z nim , a co innego tylko wytaszczyć na swój ogródek .

 

 

Edytowane przez berkut123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Zafascynowany napisał:

Po tych wertepach to nie wiem czy to dobry pomysł.Nawet kolimacji nie bede potrafił na miejscu zrobić

Kolimacji i tak będziesz musiał się nauczyć, jeśli chcesz, żeby teleskop dawał dobre obrazy. Jest sporo informacji na ten temat w necie.

Ten wozek wydaje się jedynie słuszną opcją. Na wertepy to może coś takiego:

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=5&t=25924

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MichalKaczan napisał:

Kolimacji i tak będziesz musiał się nauczyć, jeśli chcesz, żeby teleskop dawał dobre obrazy. Jest sporo informacji na ten temat w necie.

Ten wozek wydaje się jedynie słuszną opcją. Na wertepy to może coś takiego:

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=5&t=25924

Fajny pomysł

35 minut temu, berkut123 napisał:

Nie mam takiego teleskopu , pewnie da się przenieść . Mogę worek 50 kilo przenieść na kilka metrów , ale wolał bym dwa po 25 kilo. Mam newtony 12 i 16 cali , noszę je na odległość kilkunastu metrów  jest to ciężkie , ale gorsza jest nieporęczność  (dwa razy oczywiście niosę maszynerię , a raczej 3 gdy przenoszę 16 ). Faktem jest że mogę sprzęt przetaszczyć tylko kilka metrów pod wiatę , i czekać na następną noc. Co innego taszczyć teleskop do samochodu , jechać gdzieś z nim , a co innego tylko wytaszczyć na swój ogródek .

 

 

Wlasnie tutaj nie chodzi o wagę bo to jest tylko 20 kg,bardziej ta nieporecznosc jest problemem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało mi się przenieść i 400 m, ale tuba w jednej ręce - a statyw w drugiej. Jeszcze lepiej, jeśli masz torbę lub uchwyt do tuby. Zdarzało się też na krótkim dystansie przestawiać w całości, chwytając za spód statywu - ale to już średnio przyjemne dla kręgosłupa. Jaką teraz mamy pogodę i jak często te obserwacje? Reasumując -  raz na jakiś czas 100m to dla tego teleskopu nie jest kłopotem, a już na pewno - jeżeli zrobisz dwa kursy. Co innego, gdybyś miał z nim jeździć pociągiem i łazić w różne miejsca obserwacji, itp.

 

Wiem, pytanie dotyczyło przenoszenia w całości - ewentualnie można więc zrobić dla  tego teleskopka jakieś "szelki", żeby go sobie wieszać przez ramię, no cóż, pewna pomoc, może nie będzie to aż taka droga krzyżowa.

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomchm napisał:

Chyba żartujesz. Głowica fotograficzna do obserwacji nieba ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.