Skocz do zawartości

Płomień i Konik


janowet

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Winter napisał:

Chciałbym zrobić takie zdjęcie ale szum to mi wszystko zje bez względu na wszystko. Jak to zrobiłeś że masz takie gładkie zdjęcie

właściwie nie trzeba było odszumiać  minimalnie dotknełem ciemne tło. Dobre filtry nie dają szumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie że L jest tu niepotrzebne. Wystarczy zamiast niego Ha. 

 

Jakie masz odczucia co do filtrów baader vs astrodon. Który filtr daje największe /najmniejsze różnice?

 

Wezszy filtr daje lepszy stosunek szum/sygnał więc też ma znaczenie, ale.... Kamera to podstawa! 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janie jeśli masz dobrą jakość LRGB warto zostawić z tego jak najwięcej dlatego też przychylam się aby płomień potraktować inaczej kolorystycznie. Zobacz też, bo masz taki fioletową plamkę poniżej płomienia.

Ahhhh Adamie - zostawiłeś Janowi tę  plamkę jak widzę na ostatnim ;)

 

 

Ogólnie: jak na taki mały materiał to jest bardzo fajnie i gładko.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaPa napisał:

Zobacz też, bo masz taki fioletową plamkę poniżej płomienia.

To jest odblask od tej gwiazdy powyżej Łba. Analogiczny jest po prawej od Alnitaka, choć ciekawe jest że tak bardzo różni się ich kształt (spłaszczenie kółka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MaPa napisał:

Janie jeśli masz dobrą jakość LRGB warto zostawić z tego jak najwięcej dlatego też przychylam się aby płomień potraktować inaczej kolorystycznie. Zobacz też, bo masz taki fioletową plamkę poniżej płomienia.

Ahhhh Adamie - zostawiłeś Janowi tę  plamkę jak widzę na ostatnim ;)

 

 

Ogólnie: jak na taki mały materiał to jest bardzo fajnie i gładko.

 

 

 

 

tych plamek nie zauważyłem (odblask na filtrze b) i płomyk wg. mojego gustu bardziej żółty nie

IC 434.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, .zombi. napisał:

Świetny sprzęt i świetna fota - w drodze do doskonałości nie mogę jednak przejść obok tej magenty - ja bym to poprawił na coś w ten deseń:

magenta.thumb.jpg.c48126a86aa1f8914449fb576a4c00f8.jpg

i sprawdził co poszło nie tak ze składaniem koloru obok najjaśniejszej gwiazdki ;) 

Przemek nic nie może być doskonałe bez przesady. Kobiecie piegi dodają uroku

  • Lubię 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, .zombi. napisał:

Świetny sprzęt i świetna fota - w drodze do doskonałości nie mogę jednak przejść obok tej magenty - ja bym to poprawił na coś w ten deseń:

magenta.thumb.jpg.c48126a86aa1f8914449fb576a4c00f8.jpg

i sprawdził co poszło nie tak ze składaniem koloru obok najjaśniejszej gwiazdki ;) 

Masz bez magnety-miałeś rację

IC 434 2.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.